Senat chce zwolnić z podatku PIT obywateli Ukrainy i Białorusi, którzy zamieszkali w Polsce po ataku Rosji na Ukrainę

Senat RP/ fot. Twitter
20

We wtorek (12.04.2022) Senat RP wniósł do Sejmu projekt ustawy przewidujący zwolnienia podatkowe dla obywateli Ukrainy i Białorusi, którzy w związku z wojną na Ukrainie przenieśli swoje miejsce zamieszkania do Polski w okresie od 24 lutego 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku.

W uzasadnieniu projektu napisano, że jego celem jest „ustanowienia epizodycznych regulacji mających stanowić podatkowy bodziec do wspierania wszelkich inicjatyw związanych z przeciwdziałaniem skutkom agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy”, oraz że „ważny interes państwa wymaga, aby korzystne regulacje  prawnopodatkowe  były  odnoszone  do  zdarzeń  ściśle  związanych z datą agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy”.

Na mocy proponowanej ustawy obywatele Ukrainy i Białorusi, którzy przenieśli swoje miejsce zamieszkania na terytorium RP byliby zwolnieni z podatku PIT do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85 528 zł w czterech, kolejno po sobie następujących latach podatkowych, licząc od roku 2022.

Ustawa przewiduje też możliwość odliczenia od dochodu darowizn (w kwocie odpowiadającej 200% ich wartości) przekazanych organizacjom pozarządowym, jednostkom samorządu terytorialnego oraz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom działań wojennych prowadzonych na terytorium Ukrainy.

Pod projektem podpisali się: Halina Bieda, Krzysztof Kwiatkowski, Marek Borowski, Stanisław Lamczyk, Marcin Bosacki, Gabriela Morawska-Stanecka, Tomasz Grodzki, Wadim Tyszkiewicz, Michał Kamiński, Kazimierz Michał Ujazdowski. Pełna treść projektu TUTAJ.

Źródło informacji: senat.gov.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Negowanie Rzezi Wołyńskiej polską racją stanu?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dariusz mówi

  Co następne ? Polski parob dla każdego ukra ? Darmowe prostytutki ? A nie to już mają. Polski już nie ma . Niestety.

 2. W K mówi

  Niepodległość Polski odzyskamy.

 3. Ewa-Maria mówi

  Kwestią czasu jest gdy nastąpi przebudzenie Polaków. Jasno to pokazuje że my stajemy się narodem drugiej kategorii. Żyję na tym świecie sporo lat ale nie słyszałam aby UPAińcy w czymkolwiek nam pomogli. Żal mi tylko naszych dzieci, wnuków którzy będą musieli te szaleństwa rządowe spłacać.

 4. Zardoz mówi

  Nawet już tutaj nowomowa się wdarła i już nie piszecie „na Ukrainie” tylko „w Ukrainie”. Masakra

 5. Marcin Malik mówi

  Proponuję deportować Senat do Donbasu, albo nawet na Kreml. To są i tak szkodniki i lizusy. Niech tam się mądrzą.

  Ale będzie jeśli Marine Le Pen wygra wybory. Oczywiście chciałbym aby deportowała wszystkich Arabów i murzynów, o czym mówiła, lecz jest coś jeszcze. Wtedy Rosja, Francja i Niemcy stworzyłyby sojusz przeciwko tym sprzedawczykom i prostytutkom w Polsce. USA i Upadlina by ich poparły, i wtedy frajerstwo Polski dosięgnęłoby Zenitu. Zobaczymy jak będzie?

  Żydzi! To się wam opłaci. 447 będzie łatwiej ściągnąć, a Polacy nawet będą zadowoleni bo przecież pomogli cierpiącym Żydom i Ukraińcom. Kiedy Partia Ukrainy im. bohatera Bandery w Polsce??? Kiedy ulica Bandery?

 6. Emilian mówi

  No i co drodzy Rodacy czujecie jak te chazarskie gangi pierdzą wam w twarz? A Konstytucja mówi jasno że WŁADZA NALEŻY DO NARODU POLSKIEGO!!! Ale z Polakami stało się coś niezrozumiałego! Kaczy mlaskacz tupnie tym swoim czarcim kopytem i cisza i strach w ślepiach…..

 7. marekmn mówi

  Gdzie są granice tego obłędu? Może w ogóle każdego obdarować willą z basenem, służbą i jakimś „skromnym” zasiłkiem na wydatki bieżące, np. 10 tys. złotych miesięcznie..? Netto ma się rozumieć.
  Co to za jakiś wyścig w lizusostwie i włazidupstwie względem tych ludzi? Bo definicję „pomocy”, czy nawet „tworzenia zachęt” przekroczono bardzo szybko. Dalej jest już tylko żenada.
  Już znajomi Ukraińcy, którzy pracują w Polsce od dawna, drapią się po głowach i pytają o co tu chodzi, zastanawiając się czy Polakom zbiorowo odbiło, czy może tkwi w tym jakiś haczyk…

 8. zagłoba sum mówi

  Już od wielu lat piszę na róźnych forach, że centrum ANTYPOLSKIEJ działalnosci znajduje sie w pewnym okragłym budynku przy ul. Wiejskiej w Warszawie. KTO wybiera takie ścierwa???

 9. "batko nasz Bandera....." mówi

  Już na początku żywota III-j żydolewackiej okrągłostołowej jej skacowani twórcy wracając z ochlajów u Krawczuka, Juszczenki czy Kuźmiuka mówili o połączeniu „dwóch narodów” i „wspólnym społeczeństwie”. Teraz skorzystano z okazji i sprawnie wymieszano nas z rezuno-banderowcami. Okazuje się, że Michniki, Kuronie, Mazowieckie, Geremki, Blumschtajny to jedna cholera i jeden chłam z pozostałymi – Kaczyńskimi, Dudami, Morawieckimi…….. a tata Morawiecki wydawał się taki patriotyczny i porządny …..a synalek za naszą pracę zapewni nam (stosowną ustawą zwaną jakimś pakietem+) codzienną miskę ukraińskiego barszczu i po trzy pierogi …. ukraińskie rzecz oczywista

 10. MAREK mówi

  Polacy od lat jak w amoku, powierzają władzę i moc decyzyjną tym samym pasożytom, z magdalenkowej koalicji zdrady Narodu Polskiego. To oni gardzą Polską oraz bezpieczeństwem, dobrobytem, zdrowiem i życiem Polaków. To dla tych polskojęzycznych pasożytów /prezydentów, posłów, senatorów, urzędników/ interesy i ideologie obcych narodów, państw, instytucji oraz korporacji są najważniejsze.

 11. abcdefg mówi

  W tym wszystkim tkwi tylko jeden haczyk. Żydowski haczyk.

 12. Shadow mówi

  Państwo wybaczą—–Noż kurwa, że ich mać. Parchate zdrajcy, złodzieje i świnie. Skąd w tych pustych łbach, bez godności i honoru, rodzą się takie zasrane pomysły? Bądźcie przeklęci zdrajcy i okupanci na wieki, razem z waszymi diabelskimi pomiotami. Takie są moje życzenia świąteczne dla wszystkich sprzedajnych polityków „w ten kraju”.

 13. Flex mówi

  Patrząc na politykę finansową państwa rodzi się pytanie: to kto jeszcze będzie płacił w tym kraju podatki? Odpowiedź może być tylko jedna – frajerzy!!!

 14. Michu. mówi

  Uważam, że to idzie w złym kierunku. Co innego pomoc ofiarom wojny, a co innego nadmierne przywileje. Skoro Ukrainiec zarobi i mieszka w Polsce, to tak jak Polak powinien płacić podatki. Pomysł zdecydowanie chybiony.

 15. verizanus mówi

  A potem będą sugerować, że przybyszom tak dobrze idą interesy bo takie mondre i zdolne są, a Polakom idzie gorzej, bo tak nie potrafią 😉

 16. Krzysztof mówi

  Zidocenie baranów z Senatu sięgnęło zenitu. Kto rządzi tym szambem jak nie najgłupszy z najgłupszych chamów i wrogów Polski. Dlaczego takie qwy nie trafiaja do kryminału – skandal !

 17. odbojnik mówi

  Nawet Bareja nie wymyślał takich absurdów jakie obecnie dzieją się sceny – KURIOZALNE.
  Sceny w/g chronologii:

  1 Osoby odbierające prowiant z Caritasu, jeśli są Polakami dostają 2 chleby; jeśli są Ukraińcami wychodzą z torbami po około 20kg – i nie jest to tylko chleb.

  2 Wchodzi pani do cukierni i bierze sobie tort z chłodziarki – zszokowana sprzedawczyni łapie ją przy wyjściu i słyszy odpowiedź: przecież mamy to za darmo!

  3 Kasjerka w Biedrze woła z końca kolejki babkę, żeby ją obsłużyć poza kolejnością, bo… ona mówi po ukraińsku.

  …noż k#### mać!!!

 18. z-k mówi

  Ukraińcy będą stanowić elitę w wojsku, w policji, w urzędach, na uczelniach……….i będą trzymać Lachów w Polin za pyski. Jeśli Eurokibuc wyda im paszporty unijne to nawet bez polskiego obywatelstwa maja szansę wygrać następne wybory samorządowe w wielkich miastach. Czaskoskiego może zastąpić jakiś zdeklarowany rezun ku zachwytowi POPISU, lewaków, sodomitów, żydów, prusaków i pawlakowych ludowców. Mamy przechlapane

 19. finka mówi

  Czy rodacy wreszcie się obudzą i zobaczą, że mamy rząd nienawidzący Polaków, a także sejm i senat w większości, cała ta pseudo opozycja również nie kryje się z nienawiścią do Polaków, tak wrogich narodowi rządzących nie było w Polsce od czasów Stalina.

 20. Iwonka mówi

  Jak przyjechałam do USA z azylem politycznym to nikt mnie nie zwalniał z podatku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.