Sejmowa restauracja karmi protestujących niepełnosprawnych i ich opiekunów. Kto za to zapłaci?

Joanna Scheuring Wielgus i Iwona Hartwich/ fot. twitter
6

Niepełnosprawni i ich opiekunowie okupują Sejm od ponad miesiąca domagając się „żywej gotówki” w postaci 500 zł miesięcznie. Przez cały czas otrzymują po trzy posiłki dziennie z sejmowej restauracji. Koszt może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysiecy zł. Kto za to zapłaci?

Na początku protestu posłanki Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Monika Rosa skierowały do marszałka Kuchcińskiego pismo, w którym domagały się, aby zapewnić wyżywienie osobom okupującym Sejm. Powołały się na podobny protest, który odbył się w 2014 r.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Wtedy mogli spożywać ciepłe posiłki w poselskiej restauracji na koszt Kancelarii Sejmu. Poprosiłam więc marszałka Kuchcińskiego, żeby teraz też zapewnić dofinansowanie wyżywienia i możliwość korzystania z toalety z prysznicem – zaznacza posłanka. – Marszałek wyraził na to zgodę, ale powiedział, że na pewno tego nie sfinansuje. Później, w trakcie posiedzenia prezydium Sejmu, gdy byłam jeszcze w Nowoczesnej, zapowiedział, że zapłacę za wyżywienie protestujących. Ja albo cały mój klub poselski. Potem trochę to ucichło, ale widać, że rządzący chcą sobie przygotować grunt do tego, by kogoś obciążyć – dodaje Scheuring-Wielgus.

– Mówiłam już wcześniej, że w ostateczności jestem w stanie to zapłacić. Nie boję się marszałka – podkreśla Joanna Scheuring-Wielgus. – Biorę odpowiedzialność za to, że wprowadziłam te osoby do Sejmu. Nie będę jednak sama. Wiele osób zgłaszało się do mnie i mojego biura poselskiego, by zorganizować ogólnopolską zrzutkę albo przesłać na ten cel pieniądze. Ostatecznej decyzji co do kosztów wciąż jednak nie ma, bo będzie mogła zapaść dopiero po zakończeniu protestu. Wtedy będzie wszystko wiadomo – tłumaczy posłanka.

Gotowość do pokrycia kosztów posiłków zadeklarował tez poseł Michał Szczerba z PO.

Źródło: onet.pl

Przeczytaj też

Lobbing Scheuring-Wielgus czy czysty przypadek? Firma jej męża w „nowoczesny” sposób przytula 350 tys. zł za projekt rewitalizacji miasta

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  Ale byłoby zdziwko i lamenty totalniaków, jakby Kuchciński przystał na ofertę Szczerby, że on zapłaci. A jak będzie? „Pan płaci, pani płaci, społeczeństwo płaci”…

 2. K7 mówi

  Za pobyt tych protestujących powinni zapłacić ci politycy ,którzy ich podburzają i rzecz jasna oni sami. Nie zgadzam się ,żeby żarli za moje podatki, gdzie tak jest na świecie? Kaczyński , Morawiecki – jak chcecie to płaccie z własnej kieszeni . Łatwą ręka rozdajecie publiczne pieniądze – złodzieje . Niczym nie różnicie się od poprzedników – mośki.

 3. Waldemar mówi

  Budżet państwa. Tak samo zapłaci za niewinne osadzenie pana Komendy. Wszystko idzie z budżetu tzn. z naszych kieszeni.

 4. Janwid mówi

  # 52118
  From my hometown of Łódź.
  Janwid.
  May,21 / 2018

  # 52118
  Ku przypomnieniu
  Z mojego rodzinnego miasta Łódźi.
  Janwid.
  Maj, 21 / 2018

  Tęsknię
  Za czasami
  Gdy liderzy z kartki czytali
  By ustrzec się przed wpadkami.
  Janwid.

  P.S.
  # 52118
  W mojej ocenie
  Protestujący
  Opiekunowie niepełnosprawnych
  Zaszachmacili się do stopnia tego,
  Że moga, im być odebrane
  Prawa opieki nad niepełnosprawnymi.
  Obecnie Polacy widzą
  Jak czas spędzają
  Opiekunowie
  Rzekomo mając tyko
  Niepełnosprawnych w swojej glowie.
  Janwid.
  ///

 5. Janusz I mówi

  Jak można żreć za darmo? Jeśli Kuchciński na to pozwolił, to Kuchciński powinien zapłacić z własnej kieszeni. Pani Szydło zwaloryzowała moją miesięczną emeryturę w wysokości jednego posiłku dziennego tych bab i nie protestuję.

 6. Jerzy mówi

  Wyżywienie i nie tylko ,bo całość kosztów z tym związanych ,nie powinno być z budżetu , to jest jawne okradanie społeczeństwa , a pomoc niepełnosprawnym powinna być uzależniona od dochodów opiekunów , gdyż często jest to traktowane jako dodatkowy dochód i nie zawsze przeznaczony dla tego niepełnosprawnego .Jestem na emeryturze i utrzymuję się z 1,5 tyś emerytury ,chociaż składki opłacane były od średniej 6 tyś i takich jest wielu , ale mamy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ więc ci wygrywają co głośniej pyski drą

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.