„W Sejmie RP potrzebny jest psycholog!” Andruszkiewicz nie wytrzymał po przemówieniu posłanki PO

Małgorzata Chmiel i Adam Andruszkiewicz / Fot. YoutubeqMałgorzata Chmiel i Adam Andruszkiewicz / Fot. Youtube
2

Podczas czwartkowego posiedzenia w Sejmie posłowie przyjęli ustawę o Instytucie Współpracy Polsko-Węgierskiej, którego zadaniem będzie edukacja polskiej młodzieży w kwestii polsko-węgierskiej przyjaźni oraz wzmocnienie współpracy między naszymi krajami zwłaszcza w dziedzinie kultury i sportu. Za przyjęciem ustawy głosowało 269 posłów, przeciw 153 posłów, 11 wstrzymało się od głosu.

Zanim posłowie zdecydowali czy instytut w Polsce powstanie, głos zabrała posłanka Platformy Obywatelskiej, Małgorzata Chmiel.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedyś, za czasów słusznych minionych, mieliśmy Instytut Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, teraz – na wzór – państwo idąc w tym kierunku, z wielkim sentymentem do PRL-u powołujecie Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej – z mównicy sejmowej powiedziała Chmiel.

Wielu posłów było zbulwersowanych wypowiedzią posłanki. Skomentował ją m.in. poseł Adam Andruszkiewicz (koło poselskie Wolni i Solidarni).

Posłanka PO porównała właśnie budowę Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej do…instytucji przyjaźni polsko-radzieckiej. W Sejmie RP, prócz sklepu i stołówki, potrzebny jest również psycholog – na Twitterze napisał Andruszkiewicz.

Zgadzacie się Państwo ze słowami posła? Czekamy na komentarze.

Źródło: Twitter, Sejm.gov.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.