Sejm przyjął ustawę o ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Zandberg: „To jest pogłębienie integracji europejskiej i bardzo dobrze”

Adrian Zandberg/ fot. screen
12

We wtorek (4.05.2021) Sejm uchwalił ustawę o ratyfikacji decyzji Rady UE z dnia 14 grudnia 2020 roku ws. systemu zasobów własnych Unii Europejskiej. Tym samym polski parlament zgodził się na zaciąganie przez Komisję Europejską pożyczek w ramach unijnego Funduszu Odbudowy. Aby otrzymać środki z tego funduszu, każdy kraj należący do UE musi przedstawić Krajowy Plan Odbudowy, w którym wskazane zostaną finansowane z nich konkretne programy i inwestycje.

Za ustawą głosowało 290 posłów (PiS, Lewica i PSL), przeciw było 33 (Konfederacja i Solidarna Polska), a 133 wstrzymało się od głosu (KO). U Kukiza jak zawsze: dwóch było za (w tym Paweł Kukiz), jeden był przeciw, a jeden się wstrzymał. Szczegółowe wyniki głosowania TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas debaty poprzedzającej głosowanie w imieniu klubu Lewicy przemawiał Adrian Zandberg z Partii Razem. I bez owijania w bawełnę powiedział czym jest Fundusz Odbudowy. – W tym głosowaniu będziemy decydować w imieniu Rzeczypospolitej o pogłębieniu integracji europejskiej. Jeżeli powstanie Europejski Fundusz Odbudowy to zapewnimy miliardy euro dla Polski ale też uczynimy Unię silniejszą i bardziej zjednoczoną. Jeżeli fundusz upadnie, to będzie zwycięstwo wrogów Europy, obecnych niestety także tutaj, na tej sali. Ci, którzy chcą zniszczyć Unię, marzą o tym, żeby fundusz upadł. Bo wiedzą, ze w ślad za nim rozpadnie się nadzieja na silną Europę. I to jest prawdziwa stawka tego głosowania. Kto zagłosuje dzisiaj za ratyfikacją, głosuje za silną Europą. A ten, kto nie umie podnieść ręki za ratyfikacją, głosuje za Europą słabą, bezsilną, bezbronną – powiedział Zandberg.

Zwracając się do ministra Zbigniewa Ziobry i nawiązując do jego deklaracji, że Solidarna Polska zagłosuje przeciw funduszowi, ponieważ jest to federalizacja Europy i krok w stronę europejskiego superpaństwa Zandberg oświadczył: Nie myli się Pan, Panie Ministrze. To jest pogłębienie integracji europejskiej i bardzo dobrze, że tak jest. Nowe, wspólne inwestycje publiczne zwiążą nas silniej z Europą, a europejski mechanizm praworządności utrudni Panu  bezkarne niszczenie polskich sądów.

Gdyby zatem ktoś jeszcze miał wątpliwości, czym w rzeczywistości jest ratyfikacja Funduszu Odbudowy, to poseł Lewicy wyłożył kawę na ławę. Tak, to jest kolejny krok na drodze do europejskiego superpaństwa. A kto gra w nim pierwsze skrzypce? Oczywiście Niemcy.

Przy okazji przypomnę, że Partia Razem wyrosła ze Stowarzyszenia Młodzi Socjaliści założonego w 2005 roku przez grupę działaczy młodzieżówki Unii Pracy. Przewodzili im Adrian Zandberg i Barbara Nowacka. Głównym sponsorem Stowarzyszenia Młodzi Socjaliści była niemiecka Fundacja im. Róży Luksemburg afiliowana przy komunistycznej partii Die Linke, która wypączkowała z komunistycznej SED rządzącej w NRD od 1946 roku. W swoim programie Die Linke wprost odwołuje się do haseł Karola Marksa.

Takiego sojusznika wybrało sobie Prawo i Sprawiedliwość, żeby dać Komisji Europejskiej zielone światło dla zaciągania długów w imieniu Rzeczypospolitej oraz umożliwić wprowadzenie unijnych podatków. Tak, to jest kolejny krok na drodze budowy unijnego superpaństwa pod przewodnictwem Niemiec. Przypominam, że w 2018 roku, w 200. rocznicę urodzin Karola Marksa, urządzono w Trewirze celebrę ku jego czci i odsłonięto jego 5-metrowy pomnik sprezentowany Niemcom przez Chiny. Ówczesny przewodniczący KE, Jean-Claude Juncker, nazwał Marksa „obywatelem europejskim”. Nic dziwnego, że Adrian Zandberg jest zachwycony ratyfikacją Funduszu Odbudowy. Przecież to on afiszował się z Marksem na koszulce. Teraz jest sojusznikiem Prawa i Sprawiedliwości w dziele niszczenia polskiej suwerenności. To dopiero sukces!

Źródło informacji i cytatów: sejm.gov.pl, Partia Razem/YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Wilk w owczej skórze

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. YWANDA mówi

  Oj szmaty, £achudry, burki u www£adzy no i znaki; z=zajn=miecz a sand(GB,DK)=piasek i Wyspa Piaskowa we Wroclawiu a to znak sadu i powrotu slawy ? Tak bo berg to od bereg= brzeg i Brzeg Piastow nad Wiadrina=Odra. Wiadro po-my-ji na $ejm a potem smigus dyngus ? Ji=1 w Chinach a u nas je-den; Libuszka pozdrawia z pra Pra-ha=5; dobry den 5 V 2021=5 ! Ha ha ha ! Ten sie smieje … kto ostatni czy statni(CZ)=wladza ! Czas przegonic V=5-ta kolumne !

 2. W K mówi

  Zandberg nie utożsamia się z Polską, więc zaskoczenia nie ma.

  1. Tolek mówi

   Faktycznie, walcząc o np 75 tysięcy mieszkań komunalnyc, zupełnie nie obchodzi go sytuacja mieszkaniowa Polaków. A co dla dobra rodaków robią narodowcy? Drą ryja o żydowskim spisku?

  2. Historyk mówi

   Dla kogo będą te mieszkania ? Mnie na nie nie stać , a i tak mi się nie należy , bo za dużo zarabiam.

  3. Tolek mówi

   To należy zmienić absurdalne kryteria dochodowe. To też jest w programie lewicy.

  4. MAREK mówi

   Na socjalistyczną i komunistyczną propagandę /programy/lepią się sami ignoranci .
   Jest ich jak widać sporo , co było i jest tragiczne w skutkach, patrząc w historyczne zbrodnicze dokonania NSDAP I KOMUNISTÓW . Setki milionów zabitych ludzi , dzięki lewackim ideologiom to niestety fakt . Ale obecni wyznawcy lewactwa te ofiary mają za nic, więc budują kolejny totalitaryzm pod zakłamanymi hasłami : „wolności , równości , braterstwa , tolerancji, ekologii , zmian klimatycznych” a w rzeczywistości dążą do demoralizacji a następnie zniewolenia i depopulacji ludzkości . Covid z komunistycznym rodowodem oraz wielki reset oparty na komunistycznych ideologiach to też nie przypadek .

   Obecnie ten program zjednoczonej lewicy jest w realizacji w UE, a reszta to kłamstwo i zbrodnia :
   Po pierwsze :
   Nad gmachem Parlamentu Europejskiego w Strasburgu widnieje nazwisko człowieka, który dziś uznawany jest za ojca Unii Europejskiej, głównego jej projektodawcę. Jest nim Altiero Spinelli (1907–1986)- włoski komunista, autor powstałego w 1941 roku „Manifestu z Ventotene”.

   Oto niektóre cytaty programowe „Manifestu z Ventotene” czyli programu UE!

   „ NIEPRZYDATNI STARZY ZOSTANĄ WYELIMINOWANI , a wśród młodych trzeba obudzić nową energię.”

   „Ze stale rosnącej grupy sympatyków partia powinna wciągać do współpracy tylko tych, którzy EUROPEJSKĄ REWOLUCJĘ uczynili głównym celem swojego życia, którzy z dnia na dzień świadomie wypełniają swoje zadanie i dbają o interes ruchu”

   „Nasz ruch wyznacza linie kierunkowe nowego porządku, narzucając jeszcze nieuformowanym masom pierwszą społeczną dyscyplinę. Nowe państwo powstanie dzięki DYKTATURZE REWOLUCYJNEJ PARTII i dla NOWEJ , prawdziwej demokracji.”

   „WŁASNOŚĆ PRYWATNA musi być – w zależności od sytuacji – ZNIESIONA, OGRANICZONA , skorygowana albo rozszerzona i to nie według jakichś dogmatycznych zasad.”

   „Chodzi o STWORZENIE PAŃSTWA FEDERALNEGO , które stoi na własnych nogach i dysponuje EUROPEJSKĄ ARMIĄ zamiast armiami narodowymi. Trzeba ostatecznie SKOŃCZYĆ Z GOSPODARCZĄ SAMOWYSTARCZALNOŚCIĄ ”

   „Adekwatność i realizacja każdego pojedynczego punktu programowego musi być badana pod względem jego zgodności z BEZDYSKUSYJNYM WARUNKIEM EUROPEJSKIEJ JEDNOŚCI .”
   Jaki jest refren międzynarodówki :
   „Bój to jest nasz ostatni,
   KRWAWY skończy się trud
   Gdy związek nasz bratni
   Ogarnie ludzki ród”
   Proponuję wyznawcom lewactwa czytać to do bólu, może dotrze że nie warto stać po stronie lewackich tyranów i zbrodniarzy .

 3. Marcin Malik mówi

  Wiem jakie są korzenie lewicy, ale mnie bardziej martwią sami Polacy. Jest to bardzo przykre ale uważam, że poza pewnymi wyjątkami Polacy zaakceptowaliby komunizm, czerwoną flagę z sierpem i młotem, oraz rabina z pejsami jako prezydenta. Trzeba tylko zapytać Polaków jaka jest ich cena. 500+ poszło gładko, bo spadło im z nieba. Co Polacy zrobiliby za 1000+?

  1. Tolek mówi

   Co ty bredzisz, jaki komunizm, jaki rabin?!

  2. MAREK mówi

   To jest program lewicy z EU z pod znaku komunisty Spinellego za którym lewaccy kłamcy, zdrajcy i zbrodniarze głosują :

   „Nieprzydatni starzy zostaną wyeliminowani, a wśród młodych trzeba obudzić nową energię.”

   „Ze stale rosnącej grupy sympatyków partia powinna wciągać do współpracy tylko tych, którzy europejską rewolucję uczynili głównym celem swojego życia, którzy z dnia na dzień świadomie wypełniają swoje zadanie i dbają o interes ruchu”

   „Nasz ruch wyznacza linie kierunkowe nowego porządku, narzucając jeszcze nieuformowanym masom pierwszą społeczną dyscyplinę. Nowe państwo powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej partii i dla nowej, prawdziwej demokracji.”

   „Własność prywatna musi być – w zależności od sytuacji – zniesiona, ograniczona, skorygowana albo rozszerzona i to nie według jakichś dogmatycznych zasad.”

   „Chodzi o stworzenie państwa federalnego, które stoi na własnych nogach i dysponuje europejską armią zamiast armiami narodowymi. Trzeba ostatecznie skończyć z gospodarczą samowystarczalnością”

  3. LoL mówi

   czyli ebane neonazikomuchy. po trupie takich parchów jak toluś

  4. Tolek mówi

   Czyli dalej bredzisz.

  5. LoL mówi

   tolek – zamknij ryj, śmieciu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.