Sejm przeciw ustawie anty-447! Winnicki ukarany za wystąpienie przeciw roszczeniom żydowskim

Sejm RP/ fot. twitter
25

W piątek (19.07.2019) Sejm odrzucił wniosek o poszerzenie porządku obrad o pierwsze czytanie ustawy anty-447 autorstwa Kukiz’15. Przeciw wnioskowi głosowało 234 posłów, za wnioskiem było 49, a 138 wstrzymało się od głosu. Większość posłów PiS (226) głosowało przeciw wprowadzeniu projektu ustawy do porządku obrad, a posłowie POKO albo wstrzymali się od głosu (136), albo byli za wnioskiem (3). Wyniki głosowania TUTAJ. Kolejności głosowań nad punktami porządku dziennego TUTAJ.

– Sejm dziś głosami PiS kolejny raz odrzucił rozpatrywanie ustawy #Stop447. W tej kadencji ona nie wróci. Na jesień rząd USA wyznaczył im czas na rozpoczęcie realizacji roszczeń majątkowych. A ja dostałem karę finansową od Kuchcińskiego za to, że 15.05 upominałem się o tę sprawę – poinformował na Twitterze poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwsza sejmowa rozgrywka o ustawę anty-447 rozegrała się w środę (15.05.2019). Sejm miał debatować nad projektem, ale do debaty nie doszło, ponieważ projekt został zdjęty z porządku obrad. Tydzień później szef gabinetu politycznego premiera, minister Marek Suski, powiedział w programie „Sedno sprawy” Radia Plus, że nie ma potrzeby przyjmowania ustawy anty-447, ponieważ „ambasador USA powiedziała, że to [ustawa 447 – przyp. red.] nie jest jakakolwiek próba wysuwania roszczeń wobec Polski”. Dziś posłowie Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny zablokowali wprowadzenie projektu do porządku obrad.

Warto przypomnieć, że 7 maja 2019 szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że na posiedzeniu Sejmu, zaplanowanym na 15-17 maja, zostaną przedstawione szczegóły i działania zapowiadanych przez premiera zmian w prawie, które mają uchronić Polskę przed wypłatą jakichkolwiek odszkodowań wojennych. Ale żaden projekt rządowy się nie pojawił, a jedynym rezultatem szumnych zapowiedzi Dworczyka było wyrzucenie do kosza ustawy anty-447 autorstwa klubu Kukiz’15. Dworczyk wyjaśniał wtedy, że prace nad projektem zostały odroczone, a nie porzucone. – Po zakończeniu kampanii wyborczej, w spokojnej atmosferze, możemy dyskutować o wszystkich projektach, ale nie pozwolimy, aby ta problematyka była wykorzystywana w czasie kampanii wyborczej – powiedział Dworczyk 15 maja. Dziś jest już po kampanii wyborczej. I co? I nic. PiS uparcie blokuje debatę nt. ustawy zabezpieczającej Polskę przed roszczeniami żydowskimi.

Zobacz też:

Coraz większy nacisk USA ws. roszczeń żydowskich! Michalkiewicz ujawnia notatkę MSZ [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  To nóż w plecy Polaków. Polska jest nieprzerwanie od 1939 roku pod okupacją internacjonalistycznych Żydów, a naród jest tak zmanipulowany że i dziś na nich głosuje. Cierp ciało pókis chciało. Co na to media toruńskie i purpuraci ? Pewno cicho sza. Nie zdają sobie sprawy, że jak nie staną murem za Polakami to ich los i wiernych jest przesądzony. Ale wolą banowac Polaków z Konfederacji czy innych prawdomownych patriotów.

  1. Ann mówi

   Pieredyszka się skończyła jak mówi Michalkiewicz.Juz nie długo judejczycy kijowscy i warszawscy utworzą polin jeszcze tylko mała rozpierducha z neobanderowcami i resztkami polskich narodowców napuszczonymi ma siebie w roli głównej dla obopólne go wykrwawienia.Rozegrali to po mistrzowsku .

 2. Jakub mówi

  Do debili nic nie dociera…i tak pójdą zagłosować na tą hołotę z PiSu…

 3. Hammurabi mówi

  A co – przepraszam – obchodzi Polaków, co mówi w tej sprawie ambasador o żydowskiej proweniencji? Przecież nie trzeba być geniuszem, żeby widzieć, iż mamy do czynienia z całym ciągiem zabiegów, działań i wymuszeń. Im więcej puzzli ląduje na stole, tym bardziej czytelny staje się obraz na który się składają.
  Słowa pani Mosbacher są nic nie warte w świetle jej zaangażowania w interesy swoich współplemieńców! Kiedy mówi, że Polska jest niepodległym i dumnym krajem – to tylko mówi. Kiedy zaś występuje ze swoimi złotymi myślami, kiedy ośmiela się wtrącać w wewnętrzne sprawy Polski i Polaków, kiedy bezczelnie ośmiela się łajać polskich patriotów, kiedy bierze czynny udział w szkalowaniu Polski, kiedy udziela się w „polin” i wysuwa żądania – wówczas tak naprawdę jest sobą!
  A sejm – cóż w sejmie zasiadają ludzie którzy otrzymali mandat z woli wyborców. Ich obecność w tej izbie jest wynikiem naiwności, braku podstawowej wiedzy o ich pochodzeniu, zapatrywaniach i dotychczasowej postawie.
  Już niedługo będą kolejne wybory. I znów przekupieni 500+ ( a znam takich osobiście) oddadzą głos na tych samych ludzi, inni zagłosują na „zjednoczoną lewicę”, a jeszcze inni pozostaną wierni platformianym nieudacznikom i hochsztaplerom.
  Chińczycy ukuli powiedzenie: ” Obyś żył w ciekawych czasach”… W domyśle w czasach trudnych, niebezpiecznych i tragicznych. Polacy żyć w takowych muszą już od XVIII wieku a ich kończ nie widać! Przeciwnie, na horyzoncie wyłaniają się czasy jeszcze „ciekawsze”, jeszcze bardziej niebezpieczne i tragiczne.
  Jeśli jako naród je przetrwamy, jeśli znów nie dojdzie do hekatomby prawdziwych Polaków to dzisiejszych posłów bez różnicy przyrównamy do ich kolegów z Sejmu rozbiorowego (1773 – 1775) a sejm wzorem sejmu repninowskiego który swą nazwę wziął od rosyjskiego ambasadora Nikołaja Repnina, który nieoficjalnie przewodził obradom, będzie nazwany „mosbacherowskim”…

 4. Zulu-Tango-Tango mówi

  Niestety, PiSrael już Polskę sprzedał, a Żydosław Kaczuszenka jest żydowskim nacjonalistą! Już niedługo będzie POJLIN!

 5. zuzia mówi

  „Z frontu walk w Polin. Spiker zapowiada: za chwilę nadamy relację z frontu ciężkich starć w Polin. Najbardziej zaciekłe walki nasze oddziały toczą w okolicach i w samym mieście Kroke (Kraków). Jest tam nasz korespondent wojenny – major Jonny Izaraels.
  – Hallo Jonny!
  – [nieco przeciągając, podekscytowanym głosem à la Max Kolonko] Taaak! Siądźcie wygodnie w fotelach i oglądajcie! Za to pewno dowódca nagrodzi naszego kaprala tygodniową przepustką! To był piękny strzał! Trzeba go koniecznie zobaczyć na filmie w zwolnieniu! Buntownik po prostu nakrył się nogami! Z ponad dwóch kilometrów snajper naszej niezwyciężonej armii zastrzelił uzbrojonego tubylca! Prosto w głowę, gdy to zwierzę rzucało w naszą stronę kamieniami! Za chwilę też zastrzelił jego uzbrojonego syna, który puszczał podpalone latawce w narodowych barwach! W sumie dzisiaj nasz snajper może się poszczycić doskonałym wynikiem: na pewno trafił dwunastu nastoletnich gojów, którzy brali udział w nielegalnych rozruchach. Nie darmo generał-gubernator okupowanych terytoriów Michael Phollop dosłownie zasypał ulotkami w jidysz miasta oraz wsie. Ostrzegł w nich te brudne zwierzęta, że noszenie flag lub godła byłego ich państwa, świętowanie rocznic, wszelkie zgromadzenia, manifestacje, odmowa pracy, nie płacenie podatków, nie poddanie się chipowaniu, zakrywanie twarzy, rzucanie kamieniami, robienie wideo lub zdjęć, lub nagrywanie żołnierzy w trakcie wykonywania swoich obowiązków, a to w celu zakłócenia morale obywateli i żołnierzy lub w celu destabilizacji państwa, słowem: jakikolwiek opór w dowolnej formie – będzie karany śmiercią! Za masowe protesty gojów, by nauczyć ich moresu, nasza artyleria ulokowana na wzgórzu Vavele ostrzela późnym popołudniem położone poniżej miasto! I tak wiele dzielnic Kroke już płonie, a horyzont zasnuwa dym, gdyż nasze lotnictwo w wielu miejscach zrzuciło napalm! Podam też meteorologiczną ciekawostkę, że na niebie nad Kroke pojawiła się niezwykła chmura: Cumulus Flammagenitus. Takie obłoki pojawiają się podczas erupcji wulkanów czy pożarów buszu. Do ich powstania konieczna jest wysoka temperatura i sporo pary wodnej. Relacjonował: Jonny Izaraels.
  Wielu z Was pomyśli: to fikcja! To nie możliwe, nie w XXI wieku, nie w Europie! Czyżby?! Od drugiej połowy XX wieku armia USA na Bliskim Wschodzie realizuje cele polityczne planu tzw. ‘wielkiego Izraela’! Skutkiem tego izraelscy sąsiedzi (tej chwili jeszcze poza Iranem) zostali obdarzeni ‘amerykańską demokracją’, czyli chaosem i nędzą! A Żydzi bezkarnie uskuteczniają ludobójstwo na Palestyńczykach i Syryjczykach! A cały świat na to NIE reaguje! Nie w Europie? Przecież ‘demokrację’ pomogli też Amerykanie zbudować Ukraińcom nad Dnieprem! Z podobnym skutkiem! Mniej więcej od dwudziestu lat, tzn. od czasu, gdy przemysł holokaustu zgromadził dokumenty dotyczące pożydowskiego majątku w amerykańsko-izraelskim kondominium [(z łac. con- = ‚współ-‚, dominium = ‚panowanie’) – kolonia lub inne terytorium zarządzane wspólnie przez dwa lub więcej państw-metropolii)] Polin – trwały przygotowania do zaatakowania naszego kraju. Filosemityzm i/lub zażydzenie rządzącej sitwy [wystarczy przypomnieć dowcip z okresu rządów premiera Mazowieckiego: Czym się różni rząd w Warszawie od tego w Tel Awiwie? W zasadzie niczym. Choć my mamy jednego Syryjczyka (nazwisko jednego z ministrów) – od tamtego czasu nie wiele się zmieniło!] oraz kompradorska uległość wobec mocarstw – ułatwiła im to. Podpisanie przez prezydenta USA D. Trumpa rasistowskiej ustawy JUST 447 stwarza prawny przyczółek do zagarnięcia naszego narodowego majątku, przechwycenia władzy w Polin i zorganizowania tubylcom ‘polskich obozów pracy’! W XXI wieku, w Europie – Holokaust nas również może spotkać! Już wcześniej Anglosasi wielokrotnie nas sprzedawali, przedostatnio: w Jałcie i Teheranie. Wtedy to spotykało nas ludobójstwo czy to z rąk niemieckich żołdaków, czy NKWD-owskich siepaczy. Baczmy, by historia znów się nie powtórzyła!”

  1. Ada mówi

   Poseł Winnicki nie określił wysokości nałożonej na niego kary finansowej. Jeżeli nawet nie jest ona dolegliwa wartościowo, to…POSEŁ WINNICKI WYSTĘPOWAŁ W IMIENIU I KU OBRONIE DÓBR POLAKÓW I POLSKI, NIE DLA SIEBIE SAMEGO. Z TEGO POWODU NIE POWINIEN ON TEJŻE KARY UISZCZAĆ! Powinniśmy, kto tylko żyw złożyć się, choćby wypadało po przysłowiowym groszu polskim na ten niespotykanie wymowny rodzaj … patriotycznej decyzji sejmu!
   Bo przecież „Najpierw państwo!…”’ i…. wpływy do budżetu…..
   Tylko które państwo, jeżeli głosuje się bezwstydnie przeciw obronie polskich racji!

  2. Ada mówi

   Dlaczego…ta kara została dopiero teraz nałożona, a nie w maju?………..
   I za co?

  3. Liliana mówi

   Karę nałożył Kuchciński,ale on nie zna się na takich sprawach.Przecież jest z wykształcenia ogrodnikiem czyli fachowcem od buraków,cebuli,pietruszki.
   Powinien pracować w gospodarstwie rolnym,ale nie w sejmie.

  4. Ada mówi

   Właściwy ogrodnik na niezwykłym miejscu doskonale wiedział, że tę „cebulę, buraki i pietruszkę” ma wcisnąć Winnickiemu już bez szemrania gawiedzi i to po najlepszej cenie…z okładem….ale dopiero po wyborach, po wyborach!

 6. piotr mówi

  Spóźniona, wybiórcza krytyka PiS, dokonana przez o. Rydzyka, nie pomoże Polsce. forumdlazycia tradycji katolickiej.

  1. Liliana mówi

   Musztarda po obiedzie i ojciec Rydzyk przespał moment,kiedy trzeba było powiedzieć PIS-owi
   dość.

 7. robert mówi

  Rośnie społeczny sprzeciw wobec cenzury prewencyjnej. wolna-polska.pl

 8. Buran mówi

  Kurtyna się uniosła, maski opadły, wyszło szydło z worka. Teraz wiadomo czyich interesów broni PIS.

 9. Spostrzegawczy mówi

  Ogólna lobotomia. Polski już nie ma, a resztki Polaków uśpione. Przypomina mi się wspaniały spektakl wg scenariusza Lusi Oginskiej sprzed ok. 10 laty o stanie naszego społeczeństwa będącego w chocholim już zastyglym tańcu. Można chyba znaleźć go na Internecie. Sytuacja stała się jeszcze bardziej krytyczna.

 10. Tadeusz mówi

  Chcieliście pianę bić przeciwko PiSowi? a do budy obłudnicy wkładający kij w szprychy po miedzy Polskę a USA.

 11. Mari mówi

  Każdy zagadnięty przeze mnie człowiek na ulicy czy w sklepie twierdzi że wszystko jest OK. No to w końcu o co chodzi z tymi Rzydami?

 12. Tommy mówi

  Slabo . Po 1 od marszalka sejmu,a nie “kuchcinskiego” , I za co ta Kara I co powiedzial posel Winnicki. Znajac zycie to nic ciekawego. Boi sie o stolek bo W pazdzierniku koniec , cieplej posadki.co zrobil posel Winnicki przez 4 lata……?? NIC. A wrzeszczec zydzi,polin, 447. To ja tez potrafie. Za darmo.

 13. Przebudzony mówi

  Dlaczego ludzie, którzy żądzą naszym krajem doprowadzają go do ruiny?
  Dlaczego nie mamy wpływu na decyzje tych, którzy rujnują ten kraj?
  Stawiam pytania, które krzyczą głośno i prawdopodobnie, które przez możnowładców nie będą usłyszane.

  Jeżeli my naród, nic z tym nie zrobimy, to stracimy wolność na którą nasi ojcowie walczyli i oddali życie.
  Obudźmy się!!!

 14. Flex mówi

  Po 1987 r. Polskę wydano w łapska finansjery, która od 1990 r, z POmocą KOlaborantów łupiła Kraj nie gorzej od ZSRR. Przez nierówną wymianę handlową, import uzbrojenia, decyzje gospodarczo-ekonomiczne w imię polityki i ideologii. JUST 447 to bezceremonialna ścieżka do powtórki balcerowiczowskiej i KLDowskiej grabieży Polski. No ale „nic się nie dzieje, Polacy nic się nie dzieje”… . Prezes i Partia czuwa, śpijcie spokojnie póki się nie obudzicie nie całkiem u siebie. Chodząc pieszo po moim miasteczku praktycznie nie słyszę j. polskiego tylko ukraiński lub rosyjski. Rząd cieszy się, że pracując w zagranicznych korpołagrach ich składki ratują ZUS, bo nie korzystają ze świadczeń. A co będzie za 20-30 lat jak będą w UE i wystąpią o emerytury za te okresy? kto na nie zarobi? gdzie? Korpołagry i SSE dawno znikną i przeniosą się na wschód, gastarbeiterów nikt nie będzie już ściągał.

 15. Jurek mówi

  Żadna polska ustawa nie uchroni nas przed sankcjami amerykańskimi.

 16. ebyk9-lkjuyygtt6675rfde mówi

  K….-ukarany???Co to za Sejm???-czy -Polski???

 17. bb mówi

  JESIENIĄ NIE IDZIEMY NA WYBORY!! PIERWSZY RAZ OD BLISKO TRZYDZIESTU LAT NIE PÓJDĘ NA WYBORY BO PiS NA KTÓRE GŁOSOWĄŁAM ŁŻE SPRZEDAJE POLSKĘ A TE WSZYSTKIE GIGANTYCZNE WZROSTY GOSPODARCZE SĄ FIKCYJNE BO ZYDOWSKIE AGENCJE RANKINGOWE PRZYZNAJĄ RZĄDOWI RÓZNE LITERY CYFERKI MAJĄCE NIBY SWIADCZYC JACY TO POLACY SĄ BOGACI PO TO ZEBY WYDRZEC NAM Z GARDEŁ NASZE POLAKÓW PIENIADZE, KTORYCH NIE MAMY, BO SIE ZYDOSTWU SKONCZYŁO DOTOWANIE PRZEZ NIEMCÓW!!! ZNALEZLI SOBIE PŁATNIKA ZASTĘPCZEGO W POSTACI POLSKI. UKRAINĘ JUZ ZAWŁASZCZYLI A TERAZ DZIĘKI SKRAJNEMU FILOSEMICIE KACZYNSKIEMU, ROBIĄ W POLSCE I Z POLSKĄ CO CHCĄ!!! NAJHANIEBNIEJSZE W HISTORII POLSKI BYŁO NIEPRZEPROWADZENIE USTAWY MINISTRA JAKIEGO O IPN-IE ORAZ ZWOŁANIE KONFERENCJI TZW. IRANSKIEJ PRZECIWKO NARODOWI IRANSKIEMU W ISTOCIE SWEJ ZORGANIZOWANEJ!!!! NA JEDNYM I DRUGIM PRZEDSIĘZWZIĘCIU, ZYDY BEZPODSTAWNIE I CYNICZNIE OPLUŁY PUBLICZNIE, NA FORMU CAŁEGO SWIATA, POLSKĘ I ZAZĄDALY PLACENIA IM ODSZKODOWAN NP., NIEJAKI pompeło debil, bez rozumu, bez pojęcia, bez znajomosci faktów, na POLSKIEJ ZIEMI WZYWAŁ POLSKĘ DO PLACENIA zydostwu ….HARACZU za mienie bezspadkowe!!! szok!!! W tym momencie powinien był wyjsc prezydent w Polsce lub premier Polski i powiedzieć temu prymitywowi pompeło jak są fakty i ze Polska niczego, nic a nic nigdy nie była, nie jest i nie będzie winna zydom!!!! prezydent lub premier powinni byli powiedzieć kim byli oprawcy Polaków po napadzie ZSRS na Polskę 17-09-1939 jak i przez kilkadziesiat lat komunistycznej okupacji Polski!!! NIE ZROBIL TEGO A. DUDA I NIE ZROBIŁ TEGO PREMIER MORAWIECKI!!! DLATEGO NA JESIENNE WYBORY NIE WYBIERAMY SIĘ! A NA WYBORY PREZYDENCKIE, GDY NIE BEDZIE KANDYDATA INNEGOI NIZ KORNHAUSER, RÓWNIEŻ, NIGDY W ZYCIU, NIE PÓJDZIEMY!!!

 18. Robert mówi

  Idżcie głosować na Dudę,Idżcie głosować na PiS.A póżniej idżcie z torbami.Bo Duda i Pis sprzedają Polskę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.