Sejm powołał Lidię Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich. Imienne wyniki głosowania

Lidia Staroń/ fot. screen
3

We wtorek (15.06.2021) Sejm powołał niezależną senator Lidię Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Kontrkandydatem był dr hab. Marcin Wiącek, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i kierownik Zakładu Praw Człowieka.

Kandydaturę Staroń poparli posłowie PiS, Solidarnej Polski, trzech posłów Konfederacji (Krystian Kamiński, Jakub Kulesza i Robert Winnicki), trzech posłów Kukiz’15 (Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk). Za Wiąckiem głosowała Koalicja Obywatelska, Lewica, Porozumienie Gowina, PSL, Ruch Hołowni, koło Polskie Sprawy oraz Artur Dziambor z Konfederacji i Stanisław Tyszka z Kukiz’15. Przeciw obu kandydaturom głosowali Krzysztof Bosak i Dobromir Sośnierz. Pozostali posłowie Konfederacji nie wzięli udziału w głosowaniu. Imienne wyniki głosowania TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lidia Staroń zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich jeśli jej kandydaturę zatwierdzi Senat.

Źródło informacji: sejm.gov.pl

Zobacz też:

Kaczyński chwali Kukiza, Kukiz chwali Kaczyńskiego. Porozumienie programowe i wspólne oświadczenie [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Rzecznika Praw Obywatelskich powinni wybierać w głosowaniu powszechnym OBYWATELE, nie banda politykierów z piaskownicy. Wzajemne okładanie się po pustych łbach łopatkami i wiaderkami to praktycznie szczyt ich możliwości – no z niewielkimi wyjątkami.
  Całe to towarzystwo od kilku kadencji wbrew szumnym zapowiedziom zaraz po ślubowaniu przechodzi w stan nieważkości umysłowej. Jedni raz pchnięci durnym pomysłem, szybują tak długo aż odbici od ściany zmienią kierunek w stronę kolejnej przeszkody czy ugrupowania. Inni bojąc się lotu siedzą wczepieni a nawet wgryzieni w swój fotel bez cienia refleksji dając głos na komendę swych guru. Brak odpowiedzialności przed wyborcami jest powodem poczucia kompletnej i doskonałej bezkarności, ze strony pań i panów zasiadających w sejmowych i senackich fotelach.
  A swoją drogą…
  Gdyby zgodnie z zasadami demokracji pozwolić obywatelom na wybór swego rzecznika, wątpię czy jakiś doktor Wiącek zdecydowałby się kandydować. Mająca kapitał obywatelskiej sympatii pani Staroń rozniosłaby każdego kontrkandydata w drobny pył. Zbyt wielu ludziom pomogła i zbyt wielu o tym wie, żeby jakieś problemy z olsztyńską sitwą miały ją w ich oczach zdyskredytować.

 2. *****konfederacje mówi

  Senator Lidia Staron zrobila wiecej dla upodlanych przez PO i zydokomune olsztynian niz cala banda konfederatow. Bosak to bydle, plugawe zydowskie,antypolskie bydle,tfuuuuuuuuuuuuuuu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.