Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia. Winnicki: „Swoją arogancją PiS upodabnia się do PO” [WIDEO]

minister zdrowia Łukasz Szumowski po odrzuceniu wniosku o wotum nieufności/ fot. Twitter
5

W czwartek w nocy (4.06.2020) Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego złożony przez Koalicję Obywatelska. Głosowało 450 posłów. Za wnioskiem było 213 (w tym Konfederacja). Przeciw – 237. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uzasadnienie wniosku przedstawiła posłanka Barbara Nowacka. – Największy chyba zawód ostatnich miesięcy. Kiedy opadły maski zobaczyliśmy prawdziwą twarz rządu PiS. Twarz konfliktu interesów, korupcji i nieudacznictwa. Nie dał pan rady! – mówiła Nowacka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To nie jest głosowanie za albo przeciw ministrowi zdrowia. To głosowanie za albo przeciw polityce hejtu i mowie nienawiści – stwierdził Szumowski. – Kiedy wyście się bali, myśmy pracowali. Kiedy wszyscy powinniśmy się skupić na walce z epidemią, obronie miejsc pracy – zajmujemy się pomówieniami i oszczerstwami – powiedział.

Premier Morawiecki stwierdził, że wniosek pełen jest manipulacji i kłamstw. – Jestem przekonany, że pan minister Szumowski będzie przez historię oceniony jako jeden z najlepszych ministrów zdrowia w Europie w tym czasie. Jestem też przekonany, że historia we właściwy sposób oceni te kalumnie rzucane na ministra – oświadczył Morawiecki. Stwierdził też, że Szumowski „zbudował sieć szpitali jednoimiennych, dzięki której ocalił życie dziesiątek tysięcy Polaków i zdrowie być może nawet setek tysięcy Polaków”.

Poseł Konfederacji Robert Winnicki skrytykował zarówno wniosek złożony przez KO jak i postępowanie PiS. – Opozycja totalna kompromituje wniosek o wotum nieufność wobec ministra Szumowskiego, a PiS swoją arogancją upodabnia się do schyłku rządów Platformy – powiedział Winnicki i w imieniu koła Konfederacji wręczył ministrowi Szumowskiemu listę pytań o tematyce medycznej przygotowanych przez  prof. Ryszarda Rutkowskiego z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Źródło informacji: Twitter, YouTube

Zobacz też:

Premier Morawiecki wystąpił do Sejmu o wotum zaufania dla rządu. Konfederacja: „To propagandowa pokazówka” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. DOROTA mówi

    Rząd wmawiał nam że wirus może być bezobjawowy może i katar jest bezobawowy? Mądry lekarz nie będzie porownywal Polski do innych krajow odnośnie mniemanej zarazy.Mądry lekarz na wirusa zastosuje lek a nie szczepionke , wirus ktory mutuje.Wiemy też o zgonach z pustymi trumnami i pisałby i pisa poprostu SMIECH NA SALI PUSTE KRZESLA

  2. BP mówi

    Nie trzeba się bać sądu ludzi, ale sądu jaki czeka nas po śmierci. Tego sądu NIKT nie uniknie i sędzia jest nieprzekupny.

  3. Anton mówi

    Przecież jedni i drudzy to ta sama satanistyczno- iluminacka synagoga szatana NA SŁUZBIE LUCYFERA I NWO !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.