Premier Morawiecki wystąpił do Sejmu o wotum zaufania dla rządu. Konfederacja: „To propagandowa pokazówka” [WIDEO]

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Twitter
9

W czwartek (4.06.2020) premier Mateusz Morawiecki wystąpił do Sejmu o udzielenie wotum zaufania rządowi. W przemówieniu wygłoszonym na sali plenarnej Morawiecki oświadczył, że „na naszych oczach wykluwa się nowy porządek świata po koronawirusie”, a rząd doskonale poradził sobie zarówno z epidemią, jak i gospodarką.

– Niespełna 8 miesięcy temu Polacy zadecydowali, żeby złożyć los Polski w nasze ręce. To jest silny mandat, który chcemy dziś wykorzystać, żeby Polska była tak zbudowana po koronawirusie, żebyśmy skorzystali na tym, a nie byli w ogonie Europy – powiedział premier.  – 5 lat temu drzwi do dobrej zmiany otworzył Andrzej Duda. Zmiana była realizowana w ramach nowej polityki gospodarczej i społecznej. Najpierw przez gabinet premier Beaty Szydło, a później kontynuowany przeze mnie i rząd, który tu się z nami znajduje. Ta nowa polityka, miała na celu przesunąć zwrotnicę rozwoju i modernizacji w kierunku zwykłego człowieka. I to zrobiliśmy – oświadczył  i podziękował byłej premier oraz prezydentowi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier podziękował też prezydentowi za to, że „z jego planów i wizji rozwoju pojawił się wielki plan inwestycyjny”, którego doświadczy cała Polska. – Nowe inwestycje to inwestycje w przyszłość. Te inwestycje to nie jest żadne albo-albo. Nie szkoły albo drogi. Te inwestycje to zarówno w szkoły jak i drogi, mosty i koleje. Inwestycje w małe gminy i wielkie miasta – powiedział Morawiecki.

Zapewnił, że rząd dba o polskich przedsiębiorców, a tarcza antykryzysowa okazała się wielkim sukcesem. Przypomniał o programach społecznych wprowadzonych przez PiS i oświadczył, ze bezrobocie spadło, a płace wzrosły.

– Przed 2015 rokiem Polska chorowała na chorobę nazwaną imposybilizmem. Dzięki prezydentowi Dudzie zaczęliśmy przełamywać ten imposybilizm. Pokazaliśmy, czym jest droga polskiej pracy i nadziei. Dzisiaj grozi nam immobilizm – groźba pewnego paraliżu pomiędzy pewnymi poszczególnymi władzami w Polsce. Ten immobilizm w czasie koronawirusa może być niezwykle groźny. Może doprowadzić do paraliżu państwa. Polacy potrzebują stabilności i działania na rzecz dobra Rzeczpospolitej – oświadczył Morawiecki. Całe przemówienie wraz z relacją z obrad TUTAJ.

W Sejmie obecny był prezydent Andrzej Duda. Odnosząc się do przemówienia premiera oświadczył, że wysłuchał go z satysfakcją i że to on dni temu zaproponował premierowi, aby wystąpił z wnioskiem o wyrażenie wotum zaufania dla rządu.

„W Sejmie właśnie obserwujemy desperację PiS, który wobec szybko spadającego poparcia dla prezydenta Dudy i całego rządu, postanowił nagle zorganizować propagandową pokazówkę – premier Morawiecki sam zgłosił prośbę o udzielenie wotum zaufania dla rządu (wiedząc, że ma większość w Sejmie), by odbyła się na sali plenarnej debata i głosowanie. Premier wygłasza krzykliwe, propagandowe przemówienie o tym jak wspaniale rządzą, a Polska staje się zieloną wyspą dobrobytu i rozwoju. Jedna wielka serenada manipulacji, przekłamań oraz pustosłowia” – komentuje Konfederacja.

Tak zachowuje się władza, której pali się grunt pod nogami – nagle zwołany propagandowy kabarecik w Sejmie na oczach milionów Polaków, by raz jeszcze wmówić im, że wszystko jest dobrze. A może po prostu nie trzeba było wprowadzać 34 podwyżek podatków i opłat, doprowadzać do największego opodatkowania gospodarki od 20 lat, czy największej inflacji od 9 lat, zarazem przejadając koniunkturę gospodarczą? Może trzeba było rozliczyć aferałów z PO-PSL za ich skandaliczne rządy, zamiast wchodzić w ich buty i generować swoje własne afery?” – pyta Konfederacja.

PILNE❗W Sejmie właśnie obserwujemy desperację PiS, który wobec szybko spadającego poparcia dla prezydenta Dudy i całego…

Posted by Konfederacja on Thursday, June 4, 2020

Jak było do przewidzenia Sejm udzielił wotum zaufania rządowi premiera Morawieckiego.

Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Komedianci odtrąbili sukces

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Adrian mówi

   Myślałem że tu jest inaczej a cenzura jest jeszcze większa jak na republice ….. https://www.youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo ….. gdzie moje poprzednie komentarze z tym ważnym filmem bo nie mogę znaleźć odpowie ktoś?

 1. marju73 mówi

  Jak pokazują liczby żydopis nie ma dużej przewagi. Nie jest to istotne. Jak pokazują wczorajsze głosowania na komisji sejmowej w sprawie oszukańczego, bezprawnego przejęcia polskich zasobów naturalnych może liczyć na całą opozycję łącznie z tym łajdakiem Sośnierzem (nieodrodnym synem pisowskiego aparatczyka) z Konfederacji.

 2. szalom mówi

  No tak. Konfederacja z różnych powodów żadnego rządu nie stworzy ani lepszego ani nawet gorszego. Może natomiast przyspieszyć upadek tego a ten kolejny tworzony przez Budkę, Czajkowskiego, Nitrasa……itp będzie na pewno gorszy od tego, który jest

  1. jarosław odessa kalkstein mówi

   Szolomie, to może właśnie zamiast podgrzewać tę żabę, trzeba urwać pisowskie zdrady i wstawić zamiast nich gwałtowniejsze zdradzanie, co może będzie dla Polaków i populacji w Polsce dostatecznie wkurzającym działaniem by naostrzyć taczki i wywieźć to całe POPiSujące się kastowe dziadostwo żujące budżet RP.
   Wóz albo przewóz, ileż można butwieć pod tym “antysemickim” pokrowcem.

  2. Zbigniew mówi

   szalom wlacz myslenie.
   rzad budki bedzie krotki a po tem bedzie Konfederacja.

 3. Antyparch mówi

  Nic o zrodłach tego stanu rzeczy a wywodzacych sie z porozumien magdalenskich,pseudowyborow czerwcowych 1989 roku. Wscheobecnego i wplywowego wowczas kleru. Klechy zalatwiali nominacje generalskie dka komunistycznej holoty,jak Puzon-protektor gen Hermanna z Lublina.
  O obsadzie w gminach nie wspomne. Bo tam wylacznie rzadzil kler. Tym sie redaktorze zajmij.

  1. marju73 mówi

   Przeczytanie “Protokołów mędrców syjonu” pozwoli zrozumieć kto i w jakim celu rządzi i w jaki sposób.

 4. Zbigniew mówi

  239 na 219 to jest chyba raczej wegeterianizm propagandowy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.