Sejm odrzucił wniosek o uchylenie rozporządzenia prezydenta ws. stanu wyjątkowego. Wyniki głosowania i oświadczenie Konfederacji [WIDEO]

Sejm RP/ fot. Twitter
11

W poniedziałek (6.09.2021) Sejm odrzucił wniosek Lewicy i Koalicji Obywatelskiej o uchylenie rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie stanu wyjątkowego przy granicy Białorusi. Do przyjęcia wniosku potrzebna była większość bezwzględna w liczbie 218 głosów. Za wnioskiem głosowało 168 posłów, przeciw było 247, a 20 wstrzymało się od głosu. Szczegółowe wyniki głosowania TUTAJ.

Podczas debaty poprzedzającej głosowanie Krzysztof Bosak przedstawił uzasadnienie do głosowania Konfederacji, która była przeciwna uchyleniu rozporządzenia PAD. Jedynie Dobromir Sośnierz głosował za wnioskiem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bosak podkreślił, że nie jest tak, jak twierdzą posłowie Lewicy i KO, iż stan wyjątkowy ma być wprowadzony ze względu na kilkadziesiąt osób koczujących przy granicy z Polską. Chodzi o sprawę o wiele poważniejszą, czyli o działania białoruskich służb specjalnych koordynujących operację wysyłania nielegalnych imigrantów do Polski. A setki tysięcy kolejnych nielegalnych imigrantów rozważają, czy wybrać się do Europy. Przemytnicy już na nich czekają gotowi podwieźć ich pod polską granicę. Ale to nie jedyne problemy w związku z tą sytuacją.

– To problem lewicowych radykałów, którzy próbowali niszczyć umocnienia graniczne. Dziś protestują pod Sejmem gotowi pojechać tam i rzucać się pod koła ciężarówek Straży Granicznej, czy Wojska Polskiego. Rzucać się na plecy żołnierzom, którzy powinni móc spokojnie patrzeć w stronę granicy, a nie oglądać się za siebie, czy ktoś im nie skoczy na plecy – podkreślił Bosak. Powiedział też, że niektórzy posłowie nie dorastają do swojej roli i „wolą latać z reklamówką” zamiast przedstawić swoje argumenty w poważny sposób podczas debaty sejmowej.

Przed debatą Konfederacja wydała oświadczenie, w którym warunkowo poparła wprowadzenie stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym.

PS. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wycofała nakaz zakrywania nosa i ust na sali plenarnej. Nie będzie już wykluczania posła Grzegorza Brauna za brak maseczki.

Źródło informacji: sejm.gov.pl, Twitter

Zobacz też:

Konfederacja popiera wprowadzenie stanu nadzwyczajnego przy granicy z Białorusią [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Blady mówi

  Talibowie załatwią Cowita 666.

 2. W K mówi

  Stan wyjątkowy nie jest konieczny, żeby skutecznie pilnować granicy przed emigrantami i nie pomoże, gdy na granicy stanie choćby kilkadziesiąt tysięcy imigrantów. Bezsensowna decyzja i argumentacja posłów Konfederacji, a Polacy na Wschodzie będą poszkodowani.

 3. dzialacz PO mówi

  ZDRADA!!! katotalib Braun zdradzil!!
  wolnosc to maja wypisane na parszywych mordach. HANBA zamordystom z Konfederacji.

 4. dzialacz PO mówi

  Wiersz anonimowego autora „Nagrobek Szymonowi Kossakowskiemu” ku przestrodze dedykuję prawdziwym Polakow katolikom,patriotom z Konfederacji.

  Przechodniu! Wstrzymay twe modły, BOG ie za Prawych odbiera;
  Jam Oyczyzny zdrayca podły – Jak kto żyie, tak umiera.
  Straciłem życie i sławę, Niż pierwsze ostatnie wprzodu;
  Sam sobie dałem Buławę, Stryczek był z Woli Narodu.
  Śmierć mą nie głosiły Dzwony, Wyrok słuszny dni mych przerwą,
  Jam tu został powieszony, I tu moje ginie ścievwo.

  Kiedy w Wilnie powieszono hetmana wielkiego litewskiego Szymona Kossakowskiego, zaczęły bić dzwony kościoła Św. Kazimierza, a tłum wiwatował „Niech żyje Rzeczpospolita!”. Wkrótce całe miasto znało na pamięć wiersz anonimowego autora „Nagrobek Szymonowi Kossakowskiemu”. Wyrok wykonano publicznie 25 kwietnia 1794 na placu przed tamtejszym ratuszem.

 5. konfederat mówi

  mnie intersuje kto i jak glosowal a nie jakis belkot trojki oszolomow. ZDRADA-HANBA!

 6. W K mówi

  @Konfederata Posłowie Mikke i Winnicki nie głosowali, poseł Sośnierz był przeciwko stanowi wyjątkowemu. Reszta posłów Konfederacji poparła stan wyjątkowy.
  Nawet, jeśli z posłem Sośnierzem co jakiś czas się nie zgadzam, muszę mu przyznać, że jako jedyny pozostał wierny temu, co głosi.

 7. Żyd Mikke śmieć z ZMSu mówi

  Jaruzelski tez wydal oswiadczenie.Zaklamana holoto.

 8. Resovia mówi

  Braun =Jaruzelski.
  Czego nie rozumiecie?

 9. Tomasz mówi

  Nie szukaj w dupie mózgu, tylko przeczytaj artykuł od początku a znajdziesz w pierwszym akapicie odnośnik do artykułu mówiącym o tym kto i jak głosował

 10. Tomasz mówi

  Konfederato, nie szukaj w dupie mózgu, tylko przeczytaj artykuł od początku a znajdziesz w pierwszym akapicie odnośnik do artykułu mówiącym o tym kto i jak głosował

 11. dzialacz PO mówi

  mikke w szpitalu,winnicki za co pieniadze bierze ze nie uczestniczy w glosowaniach>
  .sosnierz nie poparl,o co ci idioto z konfederacji chodzi?
  zyd Braun – katotalib i wielki wolnoscioweiec POPARL stan wonenny!! To bandyta zbrodniarz narodu polskiego!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.