Segregacja sanitarna dla przyjeżdżających do Polski: kwarantanna albo test lub szczepienie preparatem dopuszczonym w UE

rzecznik rządu Piotr Muller/ fot. Twitter
8

W poniedziałek (29.03.2021), podczas konferencji prasowej rzecznika rządu Piotra Mullera i wiceministra infrastruktury Marcina Horały, poinformowano o nowych zasadach przekraczania granicy Polski. Zasady mają obowiązywać od 30 marca i dotyczą każdego rodzaju transportu zbiorowego oraz indywidualnego, w tym pieszego przekraczania granicy.

Osoby przyjeżdżające z krajów należących do strefy Schengen muszą przedstawić zaświadczenie o negatywnym teście na koronawirusa sprzed maksimum 48 godzin. Osoby przyjeżdżające spoza strefy Schengen będą kierowane na obowiązkowa kwarantannę, z której zostaną zwolnione dopiero po wykonaniu testu w Polsce.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Osoby zaszczepione na Covid-19 będą zwolnione z kwarantanny, ale będzie to dotyczyć wyłącznie tych osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego preparatem dopuszczonym do obrotu w Unii Europejskiej.

Z kwarantanny mają być też zwolnieni ozdrowieńcy zdefiniowani jako osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych lub hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy.

Segregacja sanitarna idzie pełną parą. Nie tylko podzielono przyjeżdżających ze względu na szczepienie lub jego brak, poświadczone przechorowanie kowid i wynik testu, to jeszcze podzielono zaszczepionych według kryterium preparatu, jaki otrzymali, a niezaszczepionych – na tych z testami wykonanymi w strefie Schengen i poza tą strefą. Jedno z pewnością ich łączy: obowiązek noszenia maski. A co na to wirus? Wirus ma to w nosie. Nie zatrzymuje go ani lockdown, ani DDM, ani kontrole graniczne. Ale ta prosta prawda nie dociera do naszych władz. Będą teraz dusić wirusa w oparciu o podział na testy dla przybywających ze strefy Schengen i spoza niej oraz na rodzaj szczepionki dopuszczonej w UE i poza nią. Wirus z pewnością uszanuje te zasady.

Źródło informacji: Twitter/Kancelaria Premiera

Zobacz też:

Propaganda i kłamstwa rządu ws. brytyjskiej mutacji i szczepionki AstraZeneca. Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Matka mówi

  „A co na to wirus? Wirus ma to w nosie. Nie zatrzymuje go ani lockdown, ani DDM, ani kontrole graniczne. Ale ta prosta prawda nie dociera do naszych władz. ”

  Akurat lockdown, jak pokazują doświadczenia, może go nie zatrzymuje, ale istotnie spowalnia, ratując życie wielu ludziom, które wy macie za nic. Natomiast skutecznie zatrzymuje go szczepienie, czego piękne efekty widać choćby w Izraelu, gdzie mamy blisko 50 procent zaszczepionych już. Ale ta prosta prawda do waszych rozumków nie dociera.

  1. Amantadyna mówi

   Doświadczenie pokazuje, że lockdown powstrzymuje nawóz skutecznie ratując ludzkie i życie, które masz za nic. A skutecznie zatrzymuje nawóz szczepienie, czego piękny przykład widać w izraelu, gdzie 50 procent ydów jest zaszczepionych. Reszta to nie ludzie. Reszta to nawóz. Szalom!!!

  2. Boguslaw mówi

   Znowu PERFIDNA ZYDOWSKA PROPAGANDA polegajaca na WYNISZCZENIA POLSKI, satanistyczna zmijo!

  3. Szczur mówi

   Na pewno obecna zapaść ekonomiczna wielce przysłuży się później wszystkim, którzy przeżyli. Zamiast izolować tylko chore jednostki, rząd woli zamknąć cały kraj. A dlaczego? Bo mogą. Przecież mają i sejm i senat, więc kto im zabroni? A jak się okazuje szczepionka nie chroni i co najwyżej niesie ze sobą obietnicę lżejszego przebiegu choroby.

  4. Szczur mówi

   Na pewno obecna zapaść ekonomiczna wielce przysłuży się później wszystkim, którzy przeżyli. Zamiast izolować tylko chore jednostki, rząd woli zamknąć cały kraj. A dlaczego? Bo mogą. Przecież mają i sejm i senat, więc kto im zabroni? A jak się okazuje szczepionka nie chroni i co najwyżej niesie ze sobą obietnicę lżejszego przebiegu choroby.

 2. Historyk mówi

  A jak się nie zgodzę na test , to dożywocie?

 3. finka mówi

  Czekamy kiedy rampy wybudują i będą segregować szczepionych i nieszczepionych, wzorce mamy blisko za zachodnią granicą, tam już robią obozy dla łamiących kwarantannę, Spadkobiercy idei niemieckich faszystów.

 4. adas mówi

  Covid to stan umyslu. Ja zyje tak jakby waszego covidka nie bylo i dziwie sie ze przez jakas grype paru cwaniakow z pisu zamyka kraj aby uratowac zycie kilku starcom. Ubolewam ze u sterow mamy az tak glupich ludzi. Moze kiedys stana pod sądem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.