Sędzia usunął krzyż z sali sądowej podczas procesu islamskiego uchodźcy

fot. pixabay.com
1

Bawarski sędzia Klaus-Jürgen Schmidt nakazał usunięcie krzyża z sali sądowej podczas procesu islamskiego uchodźcy z Afganistanu, który miał grozić swojemu rodakowi, ponieważ ten został chrześcijaninem. Decyzja sędziego wywołała oburzenie polityków rządzącej w Bawarii Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU).

Były premier Bawarii Edmund Stoiber (CSU) powiedział w komentarzu dla „Bild-Zeitung”, że „kto grozi drugiemu człowiekowi śmiercią, ponieważ został on chrześcijaninem, powinien zostać skonfrontowany z krzyżem”. Stoiber uznał też, że „zdjęcie krzyża jest złym sygnałem”. Wicepremier Bawarii Ilse Aigner (CSU) zaznaczyła w „Bild-Zeitung”, że sędzia okazał się „wysoce niewrażliwy na uczucia ofiar”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sędzia tłumaczył, że chodziło mu o zademonstrowanie neutralności światopoglądowej w czasie rozprawy i podkreślał, że to działanie miało „cel wychowawczy”. W rozmowie z Bayerischer Rundfunk sędzia Schmidt bronił się, że wymierzył oskarżonemu najsurowszy z możliwych wymiar kary, znacznie powyżej wniosku prokuratury. Zapowiedział też, że w przyszłości nie będzie krzyża na ścianie jego sali rozpraw. „Sądownictwo jest niezależne od religii” – zaznaczył.  Jego zdaniem krzyż może zawisnąć jednak w sądowym korytarzu.

Źródło: dw.com

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Pan Kracy mówi

    „Usunięcie krzyża z sali sądowej” miało „cel wychowawczy”.
    Może źle rozumiem: jakiś muslim przeszedł na chrześcijaństwo. Inny, nadal wierzący w wyższość islamu, groził temu pierwszemu śmiercią. Żeby poprzeć wyższość islamu sędzia degraduje chrześcijaństwo przez usunięcie krzyża. Oskarżony upewnia się w swej racji. O taki „cel wychowawczy” chodziło?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.