Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej. Władze partii twierdzą, że skłamała w sprawie przyczyny tej decyzji

Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. youtube
2

Joanna Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej. Poinformowała o tym na twitterze pisząc: „Odchodzę z .N ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu!”

Jak twierdzi Scheuring-Wielgus powodem jej odejścia miał być partyjny zakaz wypowiadania się w sprawie protestu osób niepełnosprawnych. „Wczoraj okazało się, że dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i to w zasadzie była przekroczona czerwona linia. (…) to decyzja osób, które znajdują się w prezydium. Kamila Gasiuk-Pihowicz i reszta osób. Dowiedziałam się o tym internetowo. Poczułam tak, jak w tym momencie, kiedy marszałek Kuchciński wyłącza mi mikrofon”- oświadczyła posłanka w programie „Jeden na jeden” na antenie TVN24.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer zaprzecza, jakoby kierownictwo ugrupowania zabroniło Joannie Scheuring-Wielgus zabierać głos podczas debaty dotyczącej protestu niepełnosprawnych. Również Kamila Gasiuk-Pihowicz wskazuje, że Joanna Scheuring-Wielgus mija się z prawda.

– Dziś smutna wiadomość. Joanna Scheuring Wielgus zdecydowała się odejść z partii. To przykre, ale musimy iść dalej. Skupić się na wyborach samorządowych. JSW nigdy nie otrzymała zakazu wypowiedzi w sprawie osób z niepełnosprawnością i ich protestu – informuje na twitterze Gasiuk-Pihowicz.

Według informacji Wirtualnej Polski Scheuring-Wielgus rozpocznie współpracę z Robertem Biedroniem. Politycy Nowoczesnej twierdzą, że Scheuring-Wielgus od dawna mentalnie była poza partią, że skupiała się wyłącznie na własnej karierze. Podobnie jest z Ryszardem Petru, który nieustannie – jak mówią stronnicy Katarzyny Lubnauer – „miesza w szeregach”, wypuszcza (również za pomocą Scheuring-Wielgus) przecieki do mediów itd.

„Będę wolnym elektronem. Co będzie, to będzie, zobaczymy. Na razie będę się cieszyć z tego, że jestem posłem niezależnym i będę miała ochotę przyjeżdżać do Sejmu, bo od pewnego czasu przyjazd do Sejmu wiązał się z tym, że mi się po prostu nie chciało pracować w klubie” – mówiła dziś rano posłanka Scheuring-Wielgus w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie TVN24

Źródło: wp.pl, sejmlog.pl

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Pan Kracy mówi

    Joasia „powalczy” z Biedroniem. Hm…, Nowoczesna miała ~6% w sondażach, Joasia powinna założyć własną partię i powalczyć o cały 1%. Jakie to fascynujące…

  2. jacek mówi

    Dzisiaj jest 73 rocznica ZWYCIĘSTWA Polski nad Niemcami,którzy chcieli zamordować CAŁKOWICIE Polskę!!! Dlaczego ani słowa o tym,a są jakieś perdoły o pani,która mało mnie obchodzi?Czy w Prawy.pl są sami chorzy na alchaimera??? Dzisiejsza rocznica jest o wiele ważniejsza od 11 listopada czy 3 maja.Myślę,że kto jak kto,ale portal ten i jej twórca,odwołujący się do tradycji ENDECKIEJ,powinien o tym pamiętać i rozumieć jej znaczenie dla POLSKI!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.