Sasin uniemożliwił Polakom głosowanie w wyborach prezydenckich. Konfederacja zawiadamia prokuraturę [WIDEO]

Jacek Wilk i Jakub Kulesza/ fot. screen
12

We wtorek (12.05.2020) Konfederacja poinformowała, że składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Mecenas Jacek Wilk wskazał, że 10 maja wybory formalnie się odbywały, a mimo tego wyborcy nie mogli oddać głosu, za co odpowiada minister Sasin.

– Głosowanie jest najważniejszym etapem wyborów. Zobowiązane do jego przeprowadzenia władze, w tym przypadku minister Jacek Sasin, nie wykonały ciążących na nich obowiązków związanych z przeprowadzeniem głosowania. Zwracam uwagę, że na podstawie specjalnej ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, minister Jacek Sasiny był zobowiązany do tego, aby ten proces doprowadzić do końca i umożliwić wszystkim Polakom uprawnionym do głosowania, aby ten głos mogli oddać w wyborach 10 maja. Z nieznanych powodów tak się nie stało. Polacy zostali pozbawieni czynnego prawa wyborczego – podkreślił Wilk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W związku z zaistniałą sytuacją Konfederacja składa zawiadomienie do Prokuratora Generalnego wskazując, że doszło do naruszenia art. 248 pkt 4 Kodeksu karnego, który mówi, że „kto w związku z wyborami do Sejmu, do Senatu, wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami organów samorządu terytorialnego lub referendum dopuszcza się nadużycia lub dopuszcza do nadużycia przy przyjmowaniu lub obliczaniu głosów podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Poseł Jakub Kulesza podkreślił, że uniemożliwienie głosowania w wyborach 10 maja jest groźnym precedensem, który może doprowadzić do lekceważenia procedur wyborczych również w przyszłości.

– Jeśli władza może po prostu wyborów nie zorganizować, to jest to niebezpieczny precedens. W przyszłości, w zależności od słupków sondażowych, może się okazać, że w wyborach parlamentarnych władza uzna, że chociaż wybory były zarządzone i przygotowane, to nie zostaną przeprowadzone – powiedział Kulesza. – Nie łudzimy się co do tego, że ten wniosek do prokuratury zostanie pozytywnie rozpatrzony i zostanie wszczęte śledztwo z pozytywnym skutkiem. Ale trzeba takie wnioski składać, by dawać dobry przykład, że nikt w Polsce nie jest bezkarny – dodał.

Składamy zawiadomienia do prokuratury na ministra Jacka Sasina! #Konfederacja

Posted by Konfederacja on Tuesday, May 12, 2020

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Wyborcze brednie Sasina i szczepionkowe androny Szumowskiego. Katarzyna Treter-Sierpińska w Mediach Narodowych [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. tuszyn mówi

  Panowie! Do rzeczy!! Zajmijcie się Rzeczpospolitą a nie szczeniacką obstrukcją z Budką, Biedroniem, Grodzkim, Śmieszkiem, Zanzenbergiem, Szczerbą i Rabiejem w jednym szeregu. Wisi nad nami 447, kryzys gospodarczy, żydowskie i pruskie media duraczą naród, wszechobecne ruskie, pruskie, żydowskie i ukraińskie wpływy obrażają Polskę. Starajcie się te wybory wygrać zamiast zabawiać się podgryzaniem nogawek Sasinowi

  1. Frank Drebin mówi

   Oni mają gdzieś problemy o których piszesz, im idzie tylko o to żeby dorwać się do stołków. Dlatego obecnie kąfederacja targowicka jest najbardziej totalną, opętaną w szaleństwie opozycją

  2. Zbigniew mówi

   Słusznie .

 2. szalom mówi

  Jak dzieci k….. Jak dzieci. Ramię w ramię tudzież wespół -zespół z zaprzańcami – pruskimi, ruskimi, żydowskimi i ukraińskimi z lewakami od Michnika, z trockistami od Zanzenberga, z koperciarzami, z postępowymi katolikami i krętaczami pozostałej maści wszelakiej ciężko pracowali by wyborów nie było a gdy już je storpedowali to na drugi dzień robią idiotów z siebie i z wyborców Eeeech pal was cholera. Myślałem, że to poważni ludzie.

  1. Antyparch mówi

   Takie same cuvwy jak z PO,PiS,SLD,PSL.
   Strzelac i ukladac warstwami,raz , PO,na nich z Konfrderacji,PSL,SLD,i tak do ostatniego szmaciarza z sejmu i senatu. Za za pociagniecie jezyka spustowego w km,grosza nie wezme.tfu.

  2. Cyprian mówi

   Mają to robić Pisiory ?

  3. Cyprian mówi

   A może Zandberg ?

 3. antyPOPiS mówi

  Kogo PiSowskie trolle bronicie, to że POlszewiki, czy tęczowe i różowe komuchy krytykują przydupasa kulasa, od zawiadywania korytem /między innymi, obsadzanie „dojni” w państwowych spółkach i instytucjach/ , nie oznacza że Konfederacja ma przymykać oczy na ewidentne .urestwo PiSraelickiego warchoła. Gdy PiSzecie o lobby parcho_banderowskim, to miejcie na uwadze że to kamaryla żoliborskiego kulawego Genseka stanowi jej fundament. PiSowska mafia socjalistyczno syjonistyczna niszczy Polskę, i to jest fakt. A to że robili to także ich poprzednicy z magdalenkowego rozdania, w niczym nowo_bolszewickich żydo_sługusów nie usprawiedliwia…

  1. Antyparch mówi

   Wreszcie sie moge z toba zgodzic. Od 1989 roku patrzylem jak szmaciarze ze styropianu zachowywali jak obaleni komuchy,a Bolek szukal Danki w lozu jak komuna grabila i sorzedawala za bezcen zaklady pracy. Ja w masce chodze, Braun nie. A w czym jestem od niego gorszy? Bo on posel a ja smiec,tak to ma byc?

 4. Antyparch mówi

  Takie same cuvwy jak z PO,PiS,SLD,PSL.
  Strzelac i ukladac warstwami,raz , PO,na nich z Konfrderacji,PSL,SLD,i tak do ostatniego szmaciarza z sejmu i senatu. Za za pociagniecie jezyka spustowego w km,grosza nie wezme.tfu.

 5. Krzysztof mówi

  Zajmijcie się pracą zanim was powieszą

 6. Krzysztof mówi

  Czemu usunęliście cytat z Brauna

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.