„Samochodoza wpycha nas w łapy Putina”. Aktywista stowarzyszenia „Miasto jest nasze” atakuje Warzechę i Bosaka za krytykę buspasa na Puławskiej

Jan Mencwel/ fot. screen
8

Czy przyszłoby Wam do głowy, ze jeżdżąc samochodem popieracie Putina? Wydawać by się mogło, że na tak absurdalny pomysł nikt by nie wpadł. A jednak! W niedzielę (16.10.2022) aktywista miejski i współzałożyciel stowarzyszenia „Miasto jest nasze”, Jan Mencwel, ogłosił na Twitterze, że „samochodoza wpycha nas w łapy Putina”. Jego wpis sugeruje, że krytyka buspasów jest narracją prorosyjską. Na celownik Mencwela trafił Łukasz Warzecha i Krzysztof Bosak krytykujący buspas na Puławskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Łukasz Warzecha napisał na Twitterze, że nowy buspas wywołał „zawał komunikacyjny”.  – Tych idiotów z Ratusza, którzy twierdzą, że S79 to „alternatywa dla Puławskiej” zaprosiłbym rano w okolice Mysiadła, Nowej Woli, Nowej Iwicznej. Przecież w tym buspasie chodzi o ideologię, o nic innego. Dowalić kierowcom i tylko tyle. Jeśliby faktycznie Puławska stała się luźniejsza po otwarciu S7, to po co buspas? A robienie buspasa 24/7 to już czysta złośliwość – stwierdził.

Krzysztof Bosak wskazał, że „wystarczyłaby zmiana w ustawie, wymagająca aby zmniejszenie przepustowości dróg łączących dwie jednostki samorządu mogło się odbyć wyłącznie na bazie porozumienia między dwoma samorządami, a nie poprzez jednostronną blokadę pasów ruchu.”

I co? I według Mencwela Warzecha i Bosak wystąpili „w obronie systemowego uzależnienia od ropy w Rosji”. A do tego są „łagodni wobec Putina”. Gdzie Mencwel zobaczył ową „łagodność”, pozostaje jego tajemnicą. Natomiast oczywistym jest, że celem aktywistów pokroju Mencwela jest odebranie Polakom możliwości korzystania z indywidualnego transportu samochodowego i przesadzenie ich do autobusów lub na rowery. A jak ktoś jest temu przeciwny, ten „ruska onuca”.

Buspas na Puławskiej, długości 10 km, został wprowadzony ponad dwa tygodnie temu. Jego funkcjonowanie krytycznie oceniają stojący w korkach kierowcy z Piaseczna, Lesznowoli i Zielonego Ursynowa. W piątek (14.10.2022) prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że rozważa ograniczenie funkcjonowania tego buspasa. Trzaskowski odniósł się do petycji mieszkańców, aby buspas obowiązywał tylko w dni powszednie oraz tylko w godzinach szczytu. Pod apelem w tej sprawie autorstwa ursynowskiej radnej Nowoczesnej Olgi Górnej podpisało już ponad 2 tys. osób.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, halourysnow.pl

Zobacz też:

Barbaria! Aktywistki klimatyczne oblały zupą „Słoneczniki” Van Gogha [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. M.K. mówi

  Mądrze powiedział. W Warszawie jest stanowczo za dużo samochdów, a zbiorkom cierpi na tym tracąc czas w korkach. Transport indywidualny jest nieekonomiczny, nieekologiczny i powodując zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do chorób Polaków.

 2. Maksio mówi

  Problemy „warszawki” chwytają za serce i za jaja. Tymczasem samorządy w małych miastach są coraz bardziej zadłużone. Brakuje pieniędzy nie tylko na inwestycje ale i na bieżące rachunki za gaz i prąd.

 3. Hammurabi mówi

  „Miasto jest nasze”… Pewnie Zagłoba wam je podarował, co?
  Kilku oszołomów i grupa opłacanych krzykaczy rości sobie prawa do dyktatury. Unijny wiaterek łapią w żagle i myślą, że dopłyną do krainy utopijnej szczęśliwości a władze miast trzęsąc się ze strachu o unijne „dotacje”, do ich chorych pomysłów dokładają jeszcze swoje poronione, np. zadaszając ścieżki rowerowe, spowalniając ruch samochodowy czy zabierając całe pasy ruchu w centrach miast, z przeznaczeniem dla kilkudziesięciu cyklistów.
  Warto zauważyć kto jest niemym sponsorem tej chorej twórczości.

 4. George mówi

  No cóż! Durniów nie sieją, sami się rodzą. I to proste stwierdzenie dotyczy 99% tzw. ekologów, którzy, jak to lewacy, czują się upoważnieni, żeby innym urządzać życie. Durnie tak maja.

 5. alojz mówi

  Mencwel to nazwisko czy funkcja jaką mu kumple spod celi nadali? Jaki człowiek takie poglądy. Ale nie żal mi wszawiaków. Tak sobie wybraliście to tak macie. Młodzi wykształceni Europejczycy powinni przyzwyczajać się do braku wygód. Ciekawe co odbiorą wam po samochodach? Przy okazji – czy jan śpiewak nie należy do tej samej formacji?

 6. Iwonka mówi

  Mencwel to takie „polskie” nazwisko.

 7. gnago mówi

  Poczynania eurobiurw od doopy strony jeśli zbiorkom zapewni mi porównywalny czas dojazdu do pracy, sklepów, znajomych etc. co auto prywatne to ludzie tłumnie przesiedliliby się nań. A to co obserwujemy w Polsce i na świecie to beznadziejna hucpa i kretynizm stosowany

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.