Barbaria! Aktywistki klimatyczne oblały zupą „Słoneczniki” Van Gogha [WIDEO]

aktywiści klimatyczni oblali obraz Van Gogha/ fot. screen
5

W piątek (14.10.2022) aktywistki klimatyczne z organizacji „Just Stop Oil”, Phoebe Plummer (21 lat) i Anna Holland (20 lat), oblały zupą pomidorową obraz „Słoneczniki” Vincenta Van Gogha w Galerii Narodowej w Londynie. Następnie przykleiły się do ściany, a Plummer wygłosiła następujące przemówienie:

Co jest warte więcej: sztuka, czy życie? Czy sztuka jest więcej warta niż jedzenie? Więcej warta niż sprawiedliwość? Czy bardziej dbacie o ochronę obrazu, czy o ochronę naszej planety i ludzi? Koszty obecnego kryzysu są częścią kosztów kryzysu naftowego. Paliwo jest niedostępne dla milionów zmarzniętych, głodnych rodzin. Nie stać ich nawet na podgrzanie puszki zupy. Umierają miliony ludzi podczas monsunów, szalejących pożarów i z powodu suszy. Nie stać nas na dalsze stosowanie ropy i gazu, bo zniknie wszystko co kochamy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktywistki zostały zatrzymane przez policję. Pracownicy galerii poinformowali, że obraz, który jest chroniony szkłem, był nienaruszony poza drobnymi uszkodzeniami ramy. Obraz wart jest 76 milionów funtów.

Dzisiejszy wyczyn aktywistek klimatycznych w Galerii Narodowej w Londynie to obraz współczesnej barbarii ogłupionej wizją klimatycznej apokalipsy. Tym dziewczynom z wypranymi mózgami wydaje się, że oblewając zupą dzieło sztuki ratują świat od zagłady. Egzaltowane przemówienie ma być usprawiedliwieniem dla destrukcji. Na stronie FB „Just Stop Oil” napisano, że aktywiści tej organizacji „wybierają życie zamiast sztuki”. Tyle tylko, że sztuka jest częścią życia, a więc niszczenie sztuki jest niszczeniem życia. Oblanie zupą obrazu Van Gogha jest aktem barbarzyństwa i niczym więcej.

Źródło informacji: dailymail.co.uk, Facebook/Just Stop Oil

Zobacz też:

Katarzyna TS: Sanitaryści w walce o klimat

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jozef mówi

  Bydlo lewackie..
  Uwaga POLACY… trzeba wypedzic z POLSKI bandere

 2. Hammurabi mówi

  I jak amen w pacierzu unikną stosownej kary, bo przecież nie można się narazić na oskarżenie o prześladowanie oszołomów.
  Właśnie ta bezkarność podczas happeningów, protestów, blokad czy innego zakłócania porządku, robienie wyroczni ze smarkatej Szwedki ze spektrum autyzmu, rozzuchwala gówniarzerię.

 3. Buran mówi

  U nas pewnie też znajdą się naśladowcy którzy postanowią być sławni. Przecież my też mamy -całkiem sporą- gromadę idiotów spod różnokolorowych szmat.

 4. Rebih mówi

  To tylko powielenie metod działania ukraińskiego Femenu, gdzie również wykorzystywano kontrolowane psychicznie kobiety o wypranych mózgach.

 5. piotr mówi

  Nie dajmy się nabrać na kolejne kłamstwo z wymierającymi gatunkami zwierząt. Świat nauki jest skorumpowany i kontrolowany przez globalistów. W historii ziemi pewne gatunki wymierały i w ich miejsce pojawiają się nowe lepiej przystosowane do życia, era dinozaurów jest tego przykładem. Teorie ekologów nigdy się nie sprawdzają, przez dziesięciolecia mówiono nam, że Wielkiej Rafie Koralowej grozi wymarcie, a w tym roku rozrosła się do rozmiarów nienotowanych w ciągu ostatnich 36 lat. Niedźwiedzie polarne miały wyginąć, tymczasem ich populacja podwoiła się w ciągu 50 lat. Globalne elity, które za tym stoją, są śmiertelnymi wrogami całej ludzkości, ich celem jest przejęcie rządów nad światem, terror klimatyczny ma być pretekstem. Musimy się organizować, uświadamiać innych, jeśli nie przeciwstawimy się rządom tyrani to nie zwierzęta, ale rodzaj ludzki czeka zagłada.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.