Samoa wstrzymuje program szczepień po śmierci dzieci, którym podano szczepionkę trójskładnikową

fot. pixabay.com
1

Dwoje jednorocznych dzieci zmarło kilka minut po podaniu im szczepionki MMR (trójskładnikowa szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce). Do tragedii doszło 6 lipca w szpitalu w Samoa. Premier Tuilaepa Sailele Malielegeoi nakazał wszczęcie dochodzenia w  w sprawie okoliczności poprzedzających podanie szczepionek. Zostanie też przeprowadzona sekcja zwłok zmarłych dzieci. Leausa Take Naseri, dyrektor generalny ds. zdrowia, poinformował, że wstrzymał program szczepień do czasu zakończenia dochodzenia.

W Polsce trwa batalia Stowarzyszenia STOP NOP o zniesienie przymusu szczepień. Do Sejmu złożono obywatelski projekt ustawy w tej sprawie. Działania STOP NOP wspiera poseł Kukiz’15 Paweł Skutecki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od inicjatywy Skuteckiego odcina się jego klub parlamentarny. „Prezydium Klubu Poselskiego Kukiz’15 oświadcza, ze nie ma nic wspólnego z projektem ustawy znoszącej obowiązek szczepień. Inicjatyw w tym zakresie posła Pawła Skuteckiego jest jego działaniem indywidualnym, nie prowadzonym w ramach Klubu Poselskiego” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze.

Źródło: CNN, twitter

Przeczytaj też:

„Nie ma żadnej epidemii odry!” Wywiad z Justyną Sochą ze stowarzyszenia STOP NOP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Robert mówi

    Czym się różni demokracja w Samo od demokracji w Polsce? Tam wstrzymuje się program po śmierci zaszczepionych dzieci. W Polsce po śmierci dzieci dorzuca się więcej szczepień i nie może tego powstrzymać nawet 120 000 obywateli.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.