SKLEP-WPRAWO.PL

Samoa wstrzymuje program szczepień po śmierci dzieci, którym podano szczepionkę trójskładnikową

fot. pixabay.com
1

Dwoje jednorocznych dzieci zmarło kilka minut po podaniu im szczepionki MMR (trójskładnikowa szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce). Do tragedii doszło 6 lipca w szpitalu w Samoa. Premier Tuilaepa Sailele Malielegeoi nakazał wszczęcie dochodzenia w  w sprawie okoliczności poprzedzających podanie szczepionek. Zostanie też przeprowadzona sekcja zwłok zmarłych dzieci. Leausa Take Naseri, dyrektor generalny ds. zdrowia, poinformował, że wstrzymał program szczepień do czasu zakończenia dochodzenia.

W Polsce trwa batalia Stowarzyszenia STOP NOP o zniesienie przymusu szczepień. Do Sejmu złożono obywatelski projekt ustawy w tej sprawie. Działania STOP NOP wspiera poseł Kukiz’15 Paweł Skutecki.

Od inicjatywy Skuteckiego odcina się jego klub parlamentarny. „Prezydium Klubu Poselskiego Kukiz’15 oświadcza, ze nie ma nic wspólnego z projektem ustawy znoszącej obowiązek szczepień. Inicjatyw w tym zakresie posła Pawła Skuteckiego jest jego działaniem indywidualnym, nie prowadzonym w ramach Klubu Poselskiego” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze.

Źródło: CNN, twitter

Przeczytaj też:

„Nie ma żadnej epidemii odry!” Wywiad z Justyną Sochą ze stowarzyszenia STOP NOP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. Robert mówi

    Czym się różni demokracja w Samo od demokracji w Polsce? Tam wstrzymuje się program po śmierci zaszczepionych dzieci. W Polsce po śmierci dzieci dorzuca się więcej szczepień i nie może tego powstrzymać nawet 120 000 obywateli.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.