Sąd uznał, że Jacek Międlar NIE NAWOŁYWAŁ do zabójstwa Joanny Scheuring-Wielgus, lecz ją znieważył. Wyrok: 6 miesięcy prac społecznych

32

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia odrzucił absurdalne zarzuty prokuratury, jakoby Jacek Międlar nawoływał do zabójstwa Joanny Scheuring-Wielgus poprzez zamieszczenie na twitterze wpisu „Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?”.

To porażka i kompromitacja prokuratora Korneluka, któremu sąd  wyjaśnił, że w tym wpisie nie ma żadnego polecenia, ani rozkazu, żeby Joannie Scheuring-Wielgus zrobić jakąkolwiek krzywdę. Dowodzenia Korneluka, jakoby Jacek Międlar nawoływał do popełnienia zbrodni zabójstwa przy pomocy znaku zapytania, zostały wyrzucone do sądowego kosza.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Jestem zadowolony z wyroku – powiedział Jacek Międlar – ponieważ sąd odrzucił zarzuty prokuratora Korneluka, który w przeszłości aspirował na stanowisko prokuratora generalnego i próbował zniszczyć Antoniego Macierewicza i Mariusza Kamińskiego.

Jacek Międlar został jednak skazany na 6 miesięcy ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Sąd uznał, że użycie we wpisie słów „konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji” stanowiło znieważenie za pomocą środków masowego komunikowania (art. 216 kk), chociaż takiego zarzutu w ogóle nie było w akcie oskarżenia. Wyrok jest nieprawomocny. Jacek Międlar zapowiedział apelację.

–  W uzasadnieniu wyroku dopatruję się relatywizacji w kwestii eugeniki i aborcji. Można wyciągnąć z niego wniosek, że wysoki sąd ujmuje godności ludzkiej osobom przed narodzinami, z czym się nie zgadzam. Jeżeli sąd uznał, że znieważające jest przypisanie komuś, że jest zwolennikiem islamizacji, to sąd uznał, że islam jest złem, z czym się akurat zgadzam – wyjaśnił Międlar po wyjściu z sali rozpraw.

Prokurator Korneluk domagał się, aby sąd ukarał Jacka Międlara ograniczeniem wolności na rok poprzez wykonywanie prac społecznych w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Jak widać, i w tym przypadku sąd nie przychylił się do wniosku prokuratora, co dla takiej „gwiazdy” jak prokurator Korneluk musi być nie lada ciosem. Aspirował do stanowiska Prokuratora Generalnego, a tu dwa pstryczki w nos podczas jednej rozprawy. Nic dziwnego, że prokuratura nie zamierza składać apelacji.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Ten wyrok udowadnia, że Polacy nadal nie odzyskali wolności i że wciąż żyjemy pod żydowską okupacją !

  1. Marian mówi

   Zaszczytna propaganda.

  2. Marian mówi

   Antysemityzm i precz z lewactwem, nudne hasła bez wyrazu.

  3. test24 mówi

   Zaproponuj hasła z wyrazem, bo krytykować, to każdy umie 😉

  4. Marian mówi

   Taaa

  5. Marian mówi

   Święty Walenty pardom Jacenty wyzwoli nas.

  6. Ada mówi

   pardoM Marian

   a kim jesteś dla p. Joasi -wielGa siła?

 2. Ania mówi

  To blamaż sądu ! Gdzie my żyjemy ? Brak słów. To wyrok polityczny. Cofamy się do czasów stalinowskich.

 3. Przebiśnieg mówi

  Ja na miejscu Jacka Międlara nie byłbym zadowolony z wyroku. Istnieje wolność wypowiedzi i Jacek Międlar nie wypowiedział niczego, co podpadałoby pod kodeks karny. Poza tym na tle tego co robią i mówią posłowie czy inni obywatele RP z obozu Targowicy każde słowa powinny być usprawiedliwione. Ale to faktycznie wymaga, aby sądy w Polsce stały się w pełni polskie. Pozostaje mieć nadzieję, że sąd wyższej instancji taki będzie. Innym aspektem sprawy jest kontekst polityczny. Czy aby system nie chce zniszczyć kolejnego, wielkiego polskiego patrioty – Jacka Międlara, który w moim osądzie jest jednym z niewielu ludzi w Polsce predystynowanych do zaszczytnej funkcji Prezydenta Wolnej Polski.

  1. Marian mówi

   Wielki z której strony? Patriota podkreslic należy. Koniecznie:p

  2. Katarzyna TS mówi

   Jacek zadowolony jest tylko z tej części wyroku, który rozbija w pył przedstawiony przez prokuratora Korneluka zarzut nawoływania do zabójstwa Joanki SW. Ani Korneluk, ani Scheuring-Wielgus w ogóle nie podnosili zarzutu znieważenia, Sąd sam zdecydował o zmianie kwalifikacji czynu, bo akt oskarżenia był tak kuriozalny, że nadawał się wyłącznie do kosza. Wielgusowa trąbi w mediach, że jest zadowolona z wyroku. W rzeczywistości sąd zrobił jej prezent, żeby nie wyszła na kompletną idiotkę razem z tym jej nieudacznym prokuratorem. Ale ona tego nie jest w stanie pojąć.

  3. Ada mówi

   System chce zniszczyć – wyroki są niezwykle skutecznym sposobem.
   Skazany….za jej postawe i jawnie wypowiadane treści?

 4. Wiesław mówi

  A ja myślę podobnie jak autor artykułu: sąd swoim wyrokiem przyznał, że islamizacja oraz aborcjonizm to zło. Znieważyć można tylko przypisując komuś negatywne, szkodliwe poglądy. Nie jest zniewagą przypisywanie komuś wspierania kultury, działań prospołecznych czy w inny sposób szerzenia dobra. Jeśli więc sąd uznaje przypisywanie komuś poglądów za obraźliwe tym samym opowiada się ze skrajnie negatywną oceną tychże poglądów.

 5. QG mówi

  Żenujące. Panie Jacku, jestem z Panem.

  1. Katarzyna TS mówi

   Co to znaczy „sprytnie”? To po prostu prawda. Tak było, czy się to lewakom podoba, czy nie.

  2. Marian mówi

   Antysemityzm i precz z lewactwem, nudne hasła bez wyraz

  3. test24 mówi

   Ocho, bocik się zaciął, bo powtarza w kółko te same hasła bez sensu. Sorosa nie stać na lepsze programiki?

 6. andzia mówi

  Wnieś apelację. Nie ma przestępstwa znieważenia, jeżeli zarzut uczyniony publicznie jest prawdziwy. Dlatego podaj dlaczego nazwałeś ja konfidentką, zwolenniczką aborcji, zabijania – odpowiednie artykuły medialne, strony internetowe i czym tam dysponujesz. Czy Twój adwokat tego nie dostarczył sądowi?

  1. Ada mówi

   Tak, to bardzo ważny wpis przed uzasadnieniem do apelacji!

 7. Claire mówi

  Ten wyrok jasno wskazuje na to, ze nie ma wolnosci slowa w Polsce.

  1. Sylwia mówi

   Wolność słowa jest, niestety tylko dla ludzi wpisujacych się w nowy porządek.

 8. Julie mówi

  To jak w koncu z tymi sadami w Polsce ? Najpierw tona trotylu w powietrzu w pistaci veta , a teraz czarne , skorzane foteliki bawia sie z powrotem na swoim zagonie. ? ! Fakty sa takie skoro nic takiego nie nastapilo , to sprawa za odbyta nigdy nie miala miejsca – Naszego Jacka Miedlara . Za to Wilusowa z buta piwinna wyplacic wysokie odszkodowanie Naszemu Jackowi za pomowienia , obraze , szmacenie godnosci osobistej , a zreszta niech zajma sie prawnicy ci , ktorzy, sa przedstawicielami rzeczywistego prawa a nie ulepianego na kolanku.

 9. andzia mówi

  Ta pani Szlezwig czy jakośtam na poprzedniej rozprawie powiedziała, że jako poseł zajmuje się hejtem w internecie. Prawa i obowiązki posłów wynikają z konstytucji i regulaminu sejmowego. Nie ma tam czegoś takiego, czym się ta pani trudni. Może by tak wystąpić do Marszałka Sejmu z zapytaniem, czy jej zajęcie nie koliduje z obowiązkami posła. Może jakaś kara regulaminowa by sie przydała, nie z zemsty ale dla porządku.

 10. Ola mówi

  Odebrac wszystkim imunitety i andrzej do wiezienia za blokowanie normalnosci,jak taki duda moze za moje pieniadze tak POstePOwac?

  1. test24 mówi

   Akurat jego propozycje na reformę sądownictwa są rozsądne. Nie sztuką jest wywalić komuchów i żmijowe plemię i potem obstawić stanowiska „Misiewiczami”. Jak już robić taką reformę, to porządnie!

  2. Julie mówi

   Ola to spierdakaj do psevkola , twoj czas minal ! O Panu Prezydencie Duda wyrazaj sie z szacunkiem obywatelka przeziebiona ! POszla ty won kozy szukac , no PAszlaaaa ….

  1. Ada mówi

   Ten bloger – to POLAK zamieszkujący na Ukrainie!
   Zaaplikowano mu bezwzględny wyrok, tj. 5 lat więzienia za zamieszczenie opracowania historycznych składowych ziem węgierskich, polskich, rumuńskich itd., z których powstała Ukraina!
   Warto, a nawet należy tego wysłuchać.
   Wskazanie na bezkarną działalność p.p. Kramek-Kozlowskaja w ramach fundacji działającej w naszym kraju – jawne nawoływania do rozruchów, uzyskane pozwolenie na zakup broni…itp.,a także sprawa odniesienia się państw mniejszości do wdrażanej nowej ustawy o szkolnictwie, nakazującej naukę jedynie w j. ukraińskim …

 11. jacek z mówi

  Jacek Miedlar walczy o wolna Ojczyzne dla nas i za to mu chwala, pomagajmy jemu i pomagajmy sobie nawzajem jak najlepiej mozemy. Ojczyzna to Ty i ja, my wszyscy!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.