Sąd uchylił areszt wobec kobiety, która złamała warunki kwarantanny. Wyszła po pięciu miesiącach

fot. twitter
7

W czwartek (24.09.2020) prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski poinformował, że kobieta przebywająca od pięciu miesięcy w areszcie tymczasowym za złamanie warunków kwarantanny jest już na wolności.

ZOBACZ: Korona-terror! Piąty miesiąc w areszcie za zrobienie zakupów podczas kwarantanny

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Pani Karolina już jest na wolności. Areszt bezwarunkowo uchylony. Przyłączyliśmy się do sprawy składając opinię Ordo Iuris  i wspierając obrońcę mec. Mariusza Lewandowskiego. Dziękuję mediom, które nagłośniły sprawę oraz prawnikom naszego zespołu, w tym @MagdaMajkowska! – napisał Kwaśniewski na Twitterze.

Sąd wycofał się z nałożonego wcześniej wymogu wpłaty poręczenia w wysokości 4 tys. zł. – Sąd uchylił areszt pani Karolinie bez poręczenia. Zdecydował, że wystarczy, by dwa razy w tygodniu meldowała się w ramach dozoru na komisariacie policji. To niezbyt dolegliwe warunki. Co zaskakujące, dziś przedstawiciel Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód, pierwszy raz od pięciu miesięcy, nie wnosił już stosowanie tymczasowego aresztowania – powiedział adwokat Mariusz Lewandowski po czwartkowym posiedzeniu Sądu Okręgowego w Toruniu.

Chociaż kobieta może już opuścić więzienie, nadal czeka ja proces o „sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego”. Grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

Źródło informacji: Twitter, Nowości Dziennik Toruński

Zobacz też:

Zakaz śpiewu na lekcjach muzyki. Absurdalny pomysł dyrekcji podstawówki na walkę z koronawirusem

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Wojciech mówi

  Świat zwariował a PiS na czele tego szaleństwa.

 2. W K mówi

  Rząd warszawski to niedowartościowani terroryści. Pokazując swoją władzę się dowartościowują.

 3. Jarosław mówi

  Bandytów należy tępić.
  Po prostu w obronie własnej.
  A Ziemkiewicz, ze swoimi zapewne należnie oplacanymi zasługami dla szczujni TVP, mógłby milczeć.

 4. Hammurabi mówi

  Kobieta bez maski… Straszne! Powinna nosić potrójny kwef.
  A tak na marginesie… Jakoś nic nie słychać o aktywności prokuratury w temacie oplucia funkcjonariusza przez aktyw LGBT podczas margotowych zadym.
  Czyżby pani osadzona w areszcie musiała się zdeklarować jako lesbijka, by sąd z sądzenia a prokuratura z oskarżania się wycofały?
  Znaczy należy poczekać aż Spurek zgwałci pana Kaczyńskiego i uzyska powołanie “Rzecznika Praw Zwierząt”. Wówczas będzie do kogo się zwrócić o pomoc w takich sprawach, bo Bodnar to niedorzecznik praw.

  1. Marju73 mówi

   Nie kobieta bez maski, a kobieta zarażona wirusem, która zgodnie z prawem powinna siedzieć na d…e a nie łazić po sklepach, narażając inne osoby na chorobę albo, co najmniej, pobyt na kwarantannie. Areszt to pewnie przesada, ale kary za takie coś jak najbardziej powinny być.

 5. Cek mówi

  sedziowie i prokuratorzy to taka mafia z ktora trzeba twardo bo im sie wydaje ze mogą decydowac o drugim. A tak naprawde decydowac moga o swoich gaciach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.