Sąd Apelacyjny w całości zakwestionował decyzję sądu I instancji. Stwierdza, że rozwiązanie marszu 11.11.2019 we Wrocławiu było legalne

Uczestnik Marszu Polaków skatowany przez zamaskowanych policjantów
20

27 lipca 2020 roku informowaliśmy o postanowieniu Sądu Okręgowego we Wrocławiu ws. rozwiązania Marszu Polaków 11 listopada 2019 roku. Sąd I instancji uznał, że działanie wrocławskiego magistratu było bezprawiem. Kompletnie odmiennego zdania był Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, który 18 listopada 2020 roku odrzucił postanowienie Sądu Okręgowego, haniebne postępowanie magistratu uznając za godne z prawem. Gdyby to nie polscy patrioci, ale wulgarne aborcjonistki w taki sposób jak 11.11.2019 zostały potraktowane przez magistrat i policję, orzeczenie sądu byłoby równie łaskawe dla prezydenta miasta?

Orzeczenie sądu zostało ogłoszone na posiedzeniu niejawnym w następującym składzie: sędzia Aleksandra Marszałek, sędzia Ewa Głowacka, sędzia Jolanta Burdukiewicz-Krawczyk. Po cichu, pod nieobecność wnioskodawcy, tj. organizatora Marszu Polaków we Wrocławiu, sąd w całości zmienił stanowisko w sprawie skandalicznego postępowania wrocławskiego magistratu, którego ten dopuścił się 11 listopada 2019 wobec Polaków manifestujących przywiązanie do Ojczyzny. Co więcej, gdyby postanowienie sądu I instancji ostało się, wrocławski magistrat mógłby zostać zobligowany do wypłacenia wysokich odszkodowań.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przypomnijmy, że skandaliczne postępowanie wrocławskiego magistratu oraz policji obiły się szerokim echem w całej Polsce. Nieudolne poinformowanie (a w zasadzie jego brak) uczestników marszu o delegalizacji przez urzędniczkę Agatę Bukowską, a w konsekwencji agresja policji, która biła uczestników marszu teleskopowymi pałkami, a także polewała wodą, gdy ci śpiewali hymn Polski, zszokowały opinię publiczną. Po kilku miesiącach Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że magistrat nie konsultował swojej decyzji z policją, chociaż powinien to zrobić.

W sprawie rozwiązania marszu interweniował poseł Grzegorz Braun, który zapytał z mównicy sejmowej czy Wrocław należy jeszcze do Rzeczypospolitej Polskiej. – Doniesienia z ostatnich dni i godzin nasuwają zasadne podejrzenie, że działa się tam na zasadzie jakiegoś innego prawa. Prawa, które nie jest stanowione i nie obowiązuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ludzie byli bici, gazowani, zamykani – powiedział Braun.

Zobacz także:

WAŻNE! Zamieszczamy WSZYSTKIE nagrania z marszu 11.11 we Wrocławiu! „Sutryk i policja mają krew na rękach!” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jaca mówi

  Te sądy to wiadomo, że często są polityczne i przekupne. Gardzę tymi sądami ziemskimi bo często lewactwo w nich zasiada, które nie jest z prawdy.

 2. Janina mówi

  Ciekawe jaki wyrok ja dostanę za 11.11.2019r , mam trzecią sprawę w dniu 30.11.2020r.

  1. Teresa mówi

   Proszę podać namiar na sprawę sąd, godzina i sala

  2. Janina mówi

   Sąd Rejonowy Wrocław-Śródmieście ul. Podwale 30 , godz.9.45 sala 228 , sędzia Paweł Chodkowski ,na pierwszej rozprawie miałam innego sędziego nie pamiętam nazwiska . Obwiniona jestem wykroczenie z art.52 & 3 pkt 3 kw .

 3. Hammurabi mówi

  Czyli pozostaje skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego. To jest wojna i najczęściej bywa tak, że jedna bitwa nie decyduje o jej wyniku.
  Szkoda, że brak jest posłów i senatorów gotowych (jak ci z lewej części sali plenarnej piejący nad wściekłymi macicami) zajmować się tą sprawą, bo przecież media już dawno na „faszystów” wyroki wydały.
  Co robią posłowie prawicy? Ano właśnie. Sejmowa „prawica” nie toleruje niczego, co jest bardziej na prawo od niej, co już nieraz pokazała. Czyżby miała w tym temacie miejsce cicha „ugoda kuluarowa”?
  Robią błąd, bo magistrat wrocławski jest zdeklarowany opozycyjnie a ta sprawa to świetna okazja, by obnażyć jego hipokryzję.
  Czy w tym przypadku i ilości udokumentowanych naruszeń prawa, jest możliwa skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu? Przecież sąd wydaje wyrok w imieniu państwa prawda? A właśnie skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu może być złożona wyłącznie przeciwko państwu. A że ze skargą może wystąpić jedynie osoba pokrzywdzona, mnogość takich skarg miałby niesamowity wydźwięk. Nie wiem, czy jest taka opcja jak skarga zbiorowa. Zaświecenie rządowi w oczy taką opcją w chwili kryzysu wywołanego przez harcowników a zwłaszcza „harcownice” KOD-u może (choć nie musi) przynieść nadspodziewane efekty.

  1. Matka Polka mówi

   Nie pozostaje. Tu nie ma żadnego zagadnienia prawnego do rozstrzygnięcia przez Sąd Najwyższy, ani żadnego naruszenia praw człowieka, by pisać do Trybunału.

   Pozostaje następnym razem godnie obchodzić 11 listopada, to nikt marszu wam nie rozwiąże.

  2. fajera mówi

   no żesz rukwa twoja ćam, marsz został rozwiązany zanim się zaczął
   a srebrniki mile dźwięczą…

  3. Matka Polka mówi

   No boście już od razu zaczęli wznosić okrzyki z bluzgami, krzyczeć na policję „Gestapo”, do czego zresztą ochoczo was sam Jacek zachęcał. Że już o tym, co się działo parę chwil potem, nie napiszę. Patrioci świętujący niepodległość, taaaa…..

   A może coś z tymi srebrnikami jest na rzeczy? Może was ktoś opłaca, byście patriotyzm w Polsce ośmieszali?

  4. Marek mówi

   To znaczy trzeba jak te k..wy krzyczeć wyp.. ć, malować ss błyskawice na kościołach i wtedy będzie zgodnie z przepisami?

  5. Matka Polka mówi

   Ależ uczestnicy owego marszu tego typu wulgarne hasła krzyczeli. A i symbole wykorzystywane przez różne faszyzujące organizacje obce nam kulturowo (nie mówię tu o mieczyku czy falandze, bo to akurat rozumiem, to symbole przedwojennych narodowców) też by się znalazły. Co prawda po kościołach, na szczęście, nie bazgrali, ale krzyczenie najpierw „prymas Wyszyński” a dosłownie parę sekund po tym „j…ć psy” (czy podobne wulgarnie) to nawet nie wiem, czy nie jest większe poniżanie Kościoła.

   Tak wiele podobieństw…

 4. Marcin Malik mówi

  Macie pretensje do Magistratu i do gliniarzy, ale przypomnę że to głupie Polaki ich wybrały. Możecie publikować ten artykuł gdzie chcecie, ale na głupotę Polaków nie ma lekarstwa.

  Na prezydenta Wrocławia w 2018 roku Jacek Sutryk zdobył 50.2% głósów, czyli kompletnie zdeklasował rywali. 27.5% zdobył PIS, a resztę różne lewaki. Wrocław to komusze miasto dlatego że Polacy tego chcą.

  1. hi-fi mówi

   ziemie odzyskane zasiedlono ukraincami z akcji Wisla. a to elektorat PO i SLD.

  2. fajera mówi

   a ty co? nie głupi Polak czy eskimos?

 5. HI-FI mówi

  Poseł Braun widać zaczyna rozkminiac o co biega,i zaczyna dostrzegać rzeczywiste problemy. Szkoda, że dopiero po śmierci sp. Romana Zielińskiego.

 6. Roman mówi

  P. Jacek Międlar to uosobienie prawdy i niezłomnego patriotyzmu. Kabotyństwa śliskiego p. Brauna nie skomentuję.

 7. Tomasz mówi

  To śmiech na sali jeden sąd mówi to drugi zupełnie co innego. Ten ostatni wyrok był taki by przypodobać się Sutrykowi i lewackiej stronie.

 8. Zbigniew mówi

  Z nazwiskiem jest tak jak z mundurem – jezeli zolnierz walczy bez munduru, bez oznak wojskowych to nie chroni go prawo przed traktowaniem jako cywila terroryste.
  Zydzi wystepujacy pod przybranymi nazwiskami tak jak te 3 „sedziny” nie podlegaja ochronie jako przedstawicielki mniejszosci narodowej. Ochrona ich przez organizacje zydowskie jest bezprawna: wystepuja jako Polki i zwalczaja Polakow, wiec podlegaja osadowi publicznemu jako Polki, zdrajcy Polakow.

  Sprawa jest przeciez prosta – policja nie tylko, ze niewyczerpala wszystkich srodkow zapobiegajacym ale nawet nie probowano poinformowac dostatecznie skutecznie, ze Sutryk ze swoja zydowska swita uznal marsz za nielegalny – organizatorom przeciez zabrano sprzet naglasniajacy a policja musiala miec.

  To jest przeciez nagrane i udokumentowane, wiec w czym zydowskie sedziny maja problemy?

  W nowej ksiazce pana Jacka – prawde uwazaja przeciez za antysemityzm.

 9. Hammurabi mówi

  O kompetencjach sądów to raczej nie mnie i nie pani decydować. Sądy same określają swoje kompetencje.
  Jeśli doszło do pobicia ludzi przez policję a państwo które powinno jako władza pochylić się nad tym problemem po uzyskaniu pełnej informacji na ten temat od obu – podkreślam OBU! – stron tego nie uczyniło, to jest to aż nadto wystarczający powód by to państwo zaskarżyć w poszukiwaniu sprawiedliwości.
  Według pani obywatelami tego kraju są jedynie „wściekłe macice”, kodziarze, tęczowe przeskoczki i zlewaczałe półgłówki?
  Są miarodajne nagrania, pokazujące „bohaterskich” „cywilnych policjantów” silnych w kupie, uzbrojonych i „chronionych” przez mundurowych, w „akcji” przeciwko zupełnie spokojnym ludziom.
  Policja nie ma prawa atakować w taki sposób za wyzwiska. To co pani pisze, to jakaś kpina w zestawieniu z „demonstracjami” KOD-u, „Obywateli RP”, tęczowych pomyleńców delikatnie noszonych na rękach!
  Z tego, co pani pisze wynika jasno, że nie zadała sobie pani trudu przejrzenia dostępnych nagrań, lub wrodzona zapewne niechęć, jakaś organiczna, genetycznie uwarunkowana nienawiść do tradycji prawicowych organizacji każe pani do tego tematu podchodzić w tak tendencyjny sposób.
  Równość wszystkich obywateli tyle razy odmieniana przez wszystkie przypadki przez pani pupilków się kłania! Nawet przez tych, co to sami się kładli na asfalcie przed sejmem z braku zainteresowania policji, udając ciężko rannych.

 10. Jan Kowalski mówi

  Matka żydówka jak zwykle pieni się jak ixi, tonąc w powodzi bzdury.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.