Rzymkowski przeciw ustawie anty-447: „Nasz porządek prawny w zupełności nas zabezpiecza”

Tomasz Rzymkowski/ fot. screen
18

Jeszcze niedawno Tomasz Rzymkowski był całym sercem za przyjęciem ustawy anty-447 autorstwa Kukiz’15. Gdy Prawo i Sprawiedliwość zablokowało możliwość procedowania tej ustawy, poseł Rzymkowski grzmiał: „To jest Knesejm. Był najprawdopodobniej telefon z Tel-Awiwu, który jednoznacznie nakazał, aby wycofać się z tego projektu ustawy. To jest absolutny skandal. My już nie klęczymy, my już leżymy plackiem”.

Gdy poseł Rzymkowski  przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości, narracja jest już inna. „Zagrożenie jest minimalne. Co prawda był list 88 amerykańskich senatorów do sekretarza stanu Mike’a Pompeo, ale takich listów amerykańscy senatorzy wykonują bardzo dużo do administracji federalnej, prezydenckiej. To nie jest istotne. W mojej ocenie, nasz porządek prawny w zupełności nas zabezpiecza” – powiedział Rzymkowski w rozmowie na antenie telewizji wPolsce.pl. Następnie oświadczył, że w tej sprawie wystarczy deklaracja prezesa Jarosława Kaczyńskiego, iż Polska nie ugnie się przed szantażem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Ten temat usechł sam. Nagle dostał chwilowe wsparcie przez ten list, ale i tak po jego publikacji nikt do tematu specjalnie nie wraca. Administracja prezydencka, administracja Donalda Trumpa, w ogóle nie podnosi tego tematu. On nie istnieje” – oświadczył Rzymkowski. „Ten list powinien zostać wykorzystany w sprawie reparacji wojennych od Niemiec. Powinniśmy lobbować na rzecz wsparcia ze strony departamentu stanu i senatorów, czy kongresmenów amerykańskich, aby Polska w końcu uzyskała te reparacje” – stwierdził Rzymkowski. „Bardziej niż ustawa anty-447 jest nam potrzebna reprywatyzacyjna” – podsumował.

Mój komentarz: Cuda, Panie, cuda! W maju ustawa anty-447 była zdaniem Rzymkowskiego bardzo potrzebna, a w sierpniu już potrzebna nie jest. Jedyne, co się zmieniło pomiędzy majem i sierpniem, to przejście posła Rzymkowskiego z Kukiz’15 do PiS. I już nie ma wrzasków o Knesejmie i telefonach z Tel Awiwu. Natomiast list amerykańskich senatorów wspierający roszczenia żydowskie jest według Rzymkowskiego nieistotny, mało ważny, a nawet dobry dla Polski, bo można nim grać w sprawie reparacji.

Po wysłuchaniu posła Rzymkowskiego dochodzę do wniosku, że PiS postanowił połączyć roszczenia żydowskie z reparacjami od Niemiec. To jest szaleństwo, którego jedynym efektem będzie legitymizacja żydowskich roszczeń do mienia bezspadkowego. A reparacje od Niemiec zobaczymy jak świnia niebo. I jeszcze jedno: projekt dużej ustawy reprywatyzacyjnej zablokowali Żydzi. Czyżby poseł Rzymkowski o tym nie wiedział?

Źródło informacji: YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Żydzi nie odpuszczą, a płk Wroński opowiada bajki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  Kilka dni temu pisałem że będzie inaczej ćwierkał. Jakie nie zaskoczenie.

 2. Hammurabi mówi

  Tak, to są słowa prawdy. WASZ porządek prawny w zupełności WAS zabezpiecza o wybrańcy, czego nijak powiedzieć nie można o Polsce i jej mieszkańcach!

 3. Robert B. mówi

  Rzygać się chce na tego załganego typka. A swoją drogą, pokazuje to taktykę zdrajców z PIS-u: usypiać czujność Polaczków do samego końca. Jak już Polska zostanie własnością Izraela, to spierdolą do Brukseli tak jak większość tych jebanych zbawców typu Szydło, Brudziński, którzy już ryje moczą w brukselskim korycie.

  1. robert mówi

   Kim jest marszałek Kuchciński ? Obnażamy obłudę radiomaryjnych oszustów ! forumdlazycia tradycji katolickiej.

 4. Robert mówi

  Ponieważ sam,bez wujka generała,cioci w kadrach,znajomego lekarza w komisji byłem tzw.funkcjonariuszem KaOSG,czasem,od przypadku do konieczności…zaliczam się do niechętnych gości strony i czytam,co zaświadczam obywatelu Polski Tobie…13 sierpnia 2019 roku w sidzibie Placówki Straży Granicznej w Krakowie(Balicach),odbyło się ponadwymiarowe szkolenie judnowymiarowe przeprowadzone przez przedstawicieli ambasady USraela w ….Dalibóg,unijnoeuropejskim KIJOWIE

 5. KID mówi

  Ma Pani racje. Kaczynski wyraznie o tym powiedzial; znam jego wypowiedz z Youtube. Uznal roszczenia, ale realizacje polaczyl z uzyskanie reperacji od Niemcow.

 6. Flex mówi

  Nie tak dawno Witold Gadowski zwracał uwagę na dostęp Niemców do danych osobowych przy okazji wdrażania nowych modelidowodów osobistych. Idąc tym tropem gdyby wykorzystać ich okupacyjne doświadczenie i wzorem okupacyjnych kenkart wprowadzić dowody w 3 kolorach: szary, niebieski i żółty, okazałoby się może, że wśród „elit” rządzących i politycznych kolor szary wcale nie stanowi większości. To taka refleksja na marginesie, skąd mogą wynikać rzeczywiste linie „podziałów” politycznych i dlaczego „oficjalne” granice tak często są przekraczane

  1. Hammurabi mówi

   To przecież żadna sensacja. Z tym jednak zastrzeżeniem, że nawet pośród tych nielicznych „szaraczków” wielu by się śliniło na widok „pana”.
   Duch w narodzie został zabity a jeśli jeszcze nie cały, to czynione są usilne starania by tak się stało, czego dowodem niech będzie ponad dwa miliony kretynów głosujących na PO zaraz po ujawnieniu rozmów przy ośmiorniczkach i kolejnych kilka, przekupionych przez programy rozdawcze PIS.

 7. lol mówi

  Świadomość Narodowa Polaków [w tym: jak dbać o swoje interesy] – praktycznie NIE istnieje [dobrze: jest w stanie szczątkowym!]. Syjonistyczny nacjonalista Zydosław Kalskstein-Kaczuszenka prowadzi Polaków na „rzeź” [egzekucja amerykańskiej ustawy JUST Act 447 – co z tego, że bezprawna, o czym zydo-Amerykanie doskonale wiedzą – ważne, by skutecznie zrobić skok na kasę!; tak np. z 10-krotną przebitką skasowali Szwajcarów!], mamy ostatnie 5. minut, by uratować Kraj – a o problemie cicho! Przecież wystarczy przekazać zydowskim spółkom [a takie już są!] zarząd pakietu kontrolnego tzw. polskich czempionów + zarząd lasów. B. majątki zydzi mają dawno skatalogowane, a powolne im sądy w trymiga wydadzą stosowne wyroki. Czeka nas los Palestyńczyków i NIKT nam NIE pomoże. Zaś Izrael już bombarduje wybrane cele w Syrii, Iraku i wysłał flotę (nad- i pod-wodną) do Zatoki Perskiej.

 8. stop 447 ! mówi

  Czy Rzymkowski chce powiedzieć, że amerykańskie ustawy i amerykańscy senatorowie nic nie znaczą?
  Z tego by wynikało, że USA to państwo teoretyczne, zupełnie jak państwo POPiS.

 9. czy słowa Kaczyńskiego cokolwiek znaczą? mówi

  Rzymkowski: „w tej sprawie wystarczy deklaracja prezesa Jarosława Kaczyńskiego”.

  Czy pamiętacie, jak Kaczyński deklarował, że Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie?
  A tymczasem nawet rząd PiSu śmieje się z Kaczyńskiego i wciąga banderowską Ukrainę do Europy.

 10. mariolka mówi

  Zdrajca i sprzedawczyk. Czym go kupili? Pewnie jakąś obietnicą stanowiska. Z czasem się dowiemy.

 11. George mówi

  Parafrazując Gogola możny by powiedzieć, że jeden jest tylko porządny poseł w polskim sejmie, Rzymkowski, ale i ten, prawdę powiedziawszy, to łajza bez honoru i przyzwoitości.

 12. Piast mówi

  przecież słyszeliśmy , jak Jaroslaw publicznie mówił , ze 50 % z rpszczeń będzie przekazana jego „starszym braciom ” ….tfuuuu

 13. Konrad mówi

  Od samego początku nie cierpiałem typa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.