Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: „Covid-19 nie stanowi w tej chwili większego zagrożenia”

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz/fot. screen
3

Na chwilę obecną w Polsce nie ma nowego wariantu koronawirusa Omikron. Oczywiście jest on bardziej zakaźny, ale mniej obciąża nasz organizm, więc COVID-19 nie stanowi w tej chwili większego zagrożenia – w radiu Plus powiedział dzisiaj (20.01.2023 r.) rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Do 13-14 stycznia notowaliśmy w Polsce spadki zakażeń covidowych. W tej chwili jesteśmy mniej więcej na poziomie średnio 300 zakażeń dziennie. Oczywiście mówimy o zakażeniach odnotowywanych w systemie, bo podobnie, jak w przypadku grypy, część osób przechorowuje COVID-19 w domu, a u części lekarz POZ nie przeprowadza testu – powiedział Andrusiewicz.- Zaręczam, że COVID-19 nie będzie już stanowił dla nas problemu (…) Wbrew wszelkim modelom, z którymi stykamy się od początku walki z pandemią, nie spodziewamy się drastycznych wzrostów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rzecznik MZ wskazał za to, że aktualnie w szpitalach przebywa 800 dzieci z powodu grypy, zaś z powodu Covid-19, tylko 70 i dodał, że sytuacja może się w każdej chwili zmienić.

I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno temu rządowi eksperci od Covid-19 kreślili apokaliptyczne wizje: przepełnione szpitale-stadiony, zgony niezaszczepionych, powikłania „pokowidowe”. Jak widać, jest zupełnie odwrotnie. Stadiony służą rozgrywkom sportowym, a częstsze zgony dotyczą tych, którzy jako pierwsi w kolejce ustawiali się po szczepionkę na Covid-19.

Wczoraj media obiegła wieść o śmierci 44-letniego szefa MPK we Wrocławiu, Krzysztofa Balawejdera, który niemal półtora roku temu pisał po przyjęciu trzeciej dawki szczepionki: Płaskoziemcy mogą odliczać dni do mojego końca. Dobrze mi życzących uspokajam: nauka nas nie zawiedzie – pisał zmarły wczoraj Balawejder. Jeszcze tego samego dnia na swoim Facebook’u żegnał trzech pracowników wrocławskiego MPK, którzy zmarli nagle. Przypomnijmy, że Balawejder stawiał kierowcom MPK ultimatum: albo maseczki, albo szczepienie.

Źródło cytatów: Radio Plus

Przeczytaj także:

Wiceminister zdrowia ubawiony przypomnieniem zamykaniu lasów: „Do tej pory się uśmiechamy, gdy to słyszymy” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Hubert mówi

    Z facjaty widać genetyczną awarię w procesie produkcji tego coś 😈

  2. Kamilcio mówi

    Te szczepienia chociaż na plus przynajmniej nie będzie tych łatwo wiernych baranów ….
    Selekcja 🤭

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.