Rząd zamyka hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe. Godzina policyjna w Sylwestra [WIDEO]

minister zdrowia Adam Niedzielski/ fot. screen
41

W czwartek (17.12.2020) na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia. Rząd zamyka hotele, stoki narciarskie oraz galerie handlowe. W Sylwestra ma obowiązywać godzina policyjna od 19.00 do 6.00. Wyjątkiem pozwalającym na wyjście z domu będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Podczas ferii utrzymany będzie zakaz wychodzenia dzieci z domu bez opiekuna w godz. 8.00 – 16.00. Wszyscy przyjeżdżający do Polski transportem zorganizowanym będą objęci 10-dniową kwarantanną.

Hotele będą dostępne wyłącznie dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Będą mogły funkcjonować hotele pracownicze. W galeriach otwarte pozostają sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe

Źródło informacji: gov.pl, Facebook/Kancelaria Premiera

Zobacz też:

Polska Akademia Nauk straszy setkami tysięcy zgonów, jeśli Polacy nie zaszczepią się na Covid-19

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Albert Pierrepoint mówi

  Poczekajmy aż skończą się immunitety. I zróbmy polowanie i okrutna zemstę.

  1. Przemek mówi

   Jak chcesz się mścić to co ma do tego immunitet

  2. Sralbert Pierdupoint mówi

   Kolejny kozak w necie p….da w świecie

  3. Beavis mówi

   Kiedy znajdzie się „ktoś” kto poderwie i wyprowadzi naród (a raczej to co z niego pozostało) na ulicę ?! Innej opcji nie widzę 😞 Niestety cały czas w swej bierności idziemy jak zwierzęta na rzeź… bo inaczej bez zrywu to się nie skończy… ☹️

  4. Michał mówi

   Zamknać na sylwestra to sobie możecie swoje pieski a nie ludzi najpierw stan kleski zywiolowej potem ustawa i wtedy pogadamy o moim ewentualnym wyjsciu czy nie wyjsciu w ten wieczor z domu!!!

 2. Zardoz mówi

  Nie skończą się im immunitety. Oni planują rządzić wiecznie. Czy nadal potulnie jak barany będziemy akceptować to co oni robią?

  1. Leszek mówi

   Jest potrzeba by cyt. „OWCE przemieniły się w LWY”

 3. Quidam mówi

  „Zdrajcą jest nie tylko ten, kto odsłania tajemnice wrogom ojczyzny, lecz także ten, który podczas pełnienia funkcji publicznych, świadomie nie podejmuje niezbędnych kroków w celu poprawy warunków życia ludziom, którymi współrządzi”

  – Tukidydes (460-398 p.n.e.)

 4. Quidam mówi

  „każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją.

  Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa.”

  – Mahatma Gandhi

 5. Ireneusz mówi

  Dostatecznie wysokie drzewa w Polsce już dawno urosły, a powrozy się znajdą. Specjalnie dla tych skurwysynów żydowskich zniesiemy karę śmierci i na gałąź.

  1. Mamuśka mówi

   Iruś, nie zesraj, serio. Co ty możesz? Jak małym marginesem społeczeństwa są ludzie, tacy jak ty, którzy zdania nie potrafią sklecić bez pisania o żydowskich spiskach? Przecież z takich, jak ty, się reszta społeczeństwa śmieje. A tobie się roi jakieś przejmowanie władzy. Nie no, pomarz sobie, chłopcze, że jesteś ważny…

  2. Repatriant mówi

   mamuśka reaguje spontanicznie na na żydków i czosnek

  3. Mamuśka mówi

   Na debili reaguję spontanicznie. Śmiechem. Debile mają niemal zawsze coś wspólnego z „żydkami” (i impotencją ortograficzną), non stop o nich pisząc. Z czosnkiem pewnie też, bo czosnek był zawsze synonimem ciemnoty – jak nie jeden ciemniak wierzył, że go przed wampirami obroni, tak drugi ciemniak wierzy, że Żyd czosnkiem pachnie.

  4. anonim mówi

   Następny troll reżimu.

  5. Mamuśka mówi

   Następny, który w rozwoju intelektualnym poziomu tekstów o czosnku nie daje rady przeskoczyć?

  6. Enek mówi

   Ksywa inna ale wydalina ta sama.

  7. Mamuśka mówi

   Wiem, że boli. Ma boleć.

  8. Enek mówi

   Skoro tu wracasz jak bumerang to musi bardzo boleć.

  9. Mamuśka mówi

   „Błyskotliwa” konstatacja, Watsonie. Bardzo cię rozczaruję – wracam, bo mnie niepomiernie bawią frustracje, takich jak ty, którzy tu raz po raz płaczą, jak zobaczą mój kolejny wpis.

  10. Repatriant mówi

   mamuśka reaguje na żydków nie tylko spontanicznie ale także spazmatycznie, Polak to ty mamuśka nie jesteś, żydek, żydek, żydek – fuj

  11. Mamuśka mówi

   Ty to, Repatriant, za to jakiś Kałmuk bardziej zapewne. Bo średnio wykształcony Polak wie, że nazwy narodowości piszemy z dużej litery. A rodzaj żeński słowa „Polak” to „Polka”. Albo w sumie może ty po prostu zwykły głąb jesteś?

  12. Repatriant mówi

   jak ja lubię kpić z zacietrzewionych żydków, którzy myślą, że są jakimś narodem, a to plemię pustynne czy też stepowe, karawaniarze i bałwochwalcy, a takich piszemy z małej, niestety – jest Polak i Polka, ale żyd i żydówka, żydek i żydzina jako kiwający się wyznawcy rapu

  13. Mamuśka mówi

   Jesteś mało bystry, więc pewnie nie nie zauważyłeś, że wyśmiewasz tak naprawdę samego siebie.

   Bo ludzie w każdym komentarzu piszący o swoich frustracjach (w twoim przypadku, o Żydach – bo to nie żadne wyśmiewanie, tylko po prostu twoje frustracje na tym punkcie) tak naprawdę mówią: jestem żałosny, w życiu mi nie wyszło, więc będę codziennie zrzucał za to winę na innych.

   Natomiast ludzie na siłę pokazujący, że nie potrafią prawidłowo pisać po polsku (pisząc „Żyd” z małej litery), wcale też owych Żydów nie wyśmiewają, tylko najzwyczajniej pokazują, że chcą być głupi i pokazywać, że nie potrafią się wysłowić. Tyle.

   Kogo więc wyśmiewasz? Siebie wyśmiewasz.

  14. Repatriant mówi

   mój jahwe kochany, pokrętna logika talmudyczna, nie będę się rozwijał tylko z tego powodu, żebyś dał ludziom odpocząć od siebie na tym forum, przepadnij maro nieczysta, a kysz

  15. Mamuśka mówi

   @Repatriant

   No i widzisz, jaki ty przewidywalny z tym wyśmiewaniem samego siebie jesteś? Tylko coś powiem, a ty, jak piesek Pawłowa, dokładnie tak reagujesz, Odpisanie bez nawiązania do tematyki żydowskiej, jak widać, przekroczyło ponownie twoje możliwości intelektualne, zbyt wysoki sufit, co? Podobnie, jak ponownie znów pokazałeś, że zbyt wysokim sufitem jest dla ciebie napisanie zdania prawidłowo po polsku.

   Chcesz się jeszcze z siebie trochę pośmiać?

 6. Rebih mówi

  Wobec wywołanej przez władze fali umieralności, rząd musi koniecznie wykazać, że pandemia istnieje i musi pogłębić walkę z pandemią, bo ostatecznie to ta walka jest jedynym dowodem na istnienie pandemii. Podobnie w czasach PRL dowodem na spiskowanie imperialistów były zakazy fotografowania mostów. Przecież, gdyby imperialiści nie spiskowali, to ówczesny rząd nie miałby powodu, żeby zakazywać fotografowanie takich obiektów.

  1. Mamuśka mówi

   Wiesz co, pajacu, skoro fakty nie trafiają – a może ja bym cię skontaktowała z kimś, u kogo ktoś z rodziny zmarł na Covid? Mam np. znajomego, który po śmierci bliskiej osoby zapowiedział: „każdego głupiego skurwysyna, który dalej będzie opowiadał brednie, że pandemia nie istnieje, chciałbym osobiście strzelić w ryj”. Co ty na to?

  2. Szczur mówi

   Mnie skontaktuj. To, że Twój znajomy tak reaguje stawia go w nienajlepszym świetle. Rozumiem, że emocje nim powodują, ale to żaden dowód na to, że COVID-19 jest aż tak zabójczy, jak próbuje się nam wmówić. W sumie, nietrudno jest też wyobrazić mi sobie sytuację, w której ta bliska osoba Twojego znajomego zmarła z zupełnie innych przyczyn, ale zakwalifikowali ją jako ofiarę COVID, bo lepiej to w statystykach wygląda. No, ale Ty z kolei wierzysz Prezesowi Pfizera, który mówi, że nie może przyjąć szczepionki.

  3. Mamuśka mówi

   Daj namiar, OK.

   Nie sądzę, by takie emocje u człowieka, który stracił bliską osobę, widział, jak wygląda choroba, a potem czyta debili i skurwysynów (cytuję), którzy opowiadają mu bzdury, że pewnie jego bliskiego mylnie zakwalifkowali, szpitale są puste itp., stawiało go w jakikolwiek sposób w złym świetle.

   P.S. Ja nie „wierzę” żadnym prezesom, ja wnioski wyciągam na bazie uzyskanej wiedzy, a tą czerpię z artykułów naukowych i wypowiedzi specjalistów. „Wierzysz” to ty, w bajki podawane w Internecie.

  4. Szczur mówi

   W porządku. Mój mail to [email protected] . Co do numeru telefonu dogadam się z Twoim znajomym. Tylko powiedz mi na kogo mam się powołać.

  5. Szczur mówi

   W ogóle, jakie to bajki, o których mówisz? Pod koniec września Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że na tamten okres, od początku roku zmarło na COVID 301 osób (bez chorób współistniejących). Doktor Paweł Basiukiewicz o tym mówił, bo to on wysłał zapytanie o takie statystyki. Nie wierz ślepo w źródła, które potwierdzają Twoją tezę.

  6. Mamuśka mówi

   „W porządku. Mój mail to [email protected] . Co do numeru telefonu dogadam się z Twoim znajomym. Tylko powiedz mi na kogo mam się powołać.”

   Spoko, przekażę i zobaczymy, czy znajomy podejmie temat. Pokażę mu twój wyjątkowo głupi post poniżej, pewnie się zagotuje.

  7. Mamuśka mówi

   „W ogóle, jakie to bajki, o których mówisz? Pod koniec września Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że na tamten okres, od początku roku zmarło na COVID 301 osób (bez chorób współistniejących).”

   Ty to jednak jesteś albo wyjątkowo plugawy manipulator albo wyjątkowy głupek – sorry, innego wytłumaczenia nie ma. Dane bez chorób występujących i tylko do września, serio? A może pajacujesz tylko, udając, że nie rozumiesz, iż fala zgonów zaczęła się od października i że te całe choroby współistniejące to otyłość, nadciśnienie, czy cukrzyca itp. – nie, głąbie, na to ludzie nie umarli. Te choroby sprawiły, że organizm nie był w stanie skutecznie bronić się przed Covid.

   ” Doktor Paweł Basiukiewicz o tym mówił, bo to on wysłał zapytanie o takie statystyki. Nie wierz ślepo w źródła, które potwierdzają Twoją tezę.”

   Doktor Basiukiewicz to kardiolog z powiatowego szpitala, który lansuje się na epidemii na Twitterze czy portalach dla szurów typu NCzas i którym zachwyca się pisząca tu pani Katarzyna. Z jego teorii śmieją się nie tylko lekarze, ale zwykli użytkownicy Twittera, Nie ma on żadnych swoich danych, ani też nie jest specjalistą od chorób zakaźnych. Gratuluję źródła.

 7. Ewa-Maria mówi

  Nadejdzie czas że będą rządzących zamykać.To im się należy za całokształt ich poczynań,zbrodniczych poczynań.

 8. Ewa-Maria mówi

  Rebih: wszystkie ważne obiekty były objęte zakazem fotografowania, w tym dworce kolejowe.

 9. Shadow mówi

  No i znowu szambo wybiło na wprawo.pl. Tylko teraz inaczej się nazywa.

  1. Mamuśka mówi

   Szambo masz tutaj cały czas – chorzy z nienawiści ludzie nie potrafiący zdania sklecić bez pisania o Żydach, świry piszące o NWO i powtarzające antynaukowe brednie, „prawdziwi Polacy” nie potrafiący zdania napisać po polsku bez trzech błędów ortograficznych i biedni frustraci, krzyczący tutaj, kogo to by trzeba zamordować, na drzewie powiesić.

   Co, nosek ci się nie krzywił dotąd od takiego szamba, Shadowku?

 10. Quidam mówi

  rząd PiS-uarów ogłasza „narodowy” lockdown i „narodową” godzinę policyjną… choć statystyki się (jak to mówią teraz i piszą w nowomowie) „wypłaszczają”, by jeszcze mocniej przyprzeć do muru, wszystkich wahających się, i nie ufnych w „narodowe” wyszczepianie GMO, genetycznie zmodyfikowanym fragmentem łańcucha wirusa, wcześniej stworzonego w tajnych laboratoriach i opatentowanego

  jest tylko dwie opcje, albo się zaszczepić i ponieść wszelkie konsekwencje, o których nawet ci co opracowali te „szczepionki” nie wiedzą i nie znają

  albo się nie zaszczepić i ponieść przygotowywane prześladowania, represje i dyskryminacje…

  Wszystko do czego nas próbują zmuszać jest łamaniem praw obywatelskich, praw ludzkich i praw Norymberskich, to ZBRODNIE przeciwko LUDZKOŚCI !!!

 11. Quidam mówi

  Na naszych oczach w biały dzień, w skali globalnej dokonywane są ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI

  powszechnie i w skali globalnej wprowadzany jest TOTALITARYZM i łamane są wszystkie prawa, prawa Boże, prawa obywatelskie, prawa Norymberskie – kartele farmaceutyczne działają otwarcie jak „anioł śmierci” z Auschwitz – Josef Mengele

  Ogromna większość „ekspertów” od straszenia „covidem” siedzi w kieszeniach karteli farmaceutycznych, biorąc regularnie srebrniki, a wszystkie rządy są skorumpowane i przepłacane przez „Bank Światowy” i kartele farmaceutyczne

  We wszystkich kartelach farmaceutycznych, w głównym zarządzie, są chińscy szpiedzy i agenci chińskiej partii komunistycznej

  Kartel farmaceutyczny Pfizer od ponad 10 lat ma swoją kwaterę w Chinach, w Wuhan

  Prezes Pfizera A. Bourla nie zaszczepi się szczepionką Pfizera. Ale my WSZYSCY, w skali globalnej mamy zostać zaszczepieni, i to kilka razy.

  D E P O P U L A C J A – celem ZBRODNIARZY LUDOBÓJCÓW jest by pozostało przy życiu tylko 500 milionów ludzi

 12. Ewa-Maria mówi

  Mamuśka mówi że tu jest szambo?.Znaczy się że również nurkuje w tym 'szambie’.Mamuśka może by tak się pochwaliła jakie to szkoły pokończyła?Czekam autorytecie naukowy.

 13. Robert mówi

  Bżytka ona,Bżytki on,ale czy dla emerytów mundurowych hotele też będą otwarte? Jest możliwe,że od tych bżytkich jestem trochę ładniejszy,ale jako emeryt ,czy na swojej prywatnej kwaterze dla Gości,podczas ferii zimowych,będę mundurowym ostatnim,a może raczej Pierwszym?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.