Rząd nie opublikował wyroku TK ws. aborcji eugenicznej. „PiS wymierza policzek sprawie pro-life”

fot. youtube
1

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej zacznie obowiązywać dopiero po jego publikacji. Rząd wskazał 2 listopada jako ostateczny termin. Jest 3 listopada, a wyrok nadal nie został opublikowany. – Aborcja eugeniczna jest niekonstytucyjna, zakazana wyrokiem TK – a nadal legalna. Paranoja – ocenia Michał Wawer, członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego i skarbnik Konfederacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

. – Działanie rządu jest absurdalne. Cofając się teraz, PiS wymierza policzek sprawie ProLife i traci resztki wiarygodności na ideowej prawicy, nic nie zyskuje w elektoracie popierającym aborcję. Nie da się tego uzasadnić inaczej niż tchórzostwem i paniką – pisze Wawer.

Zapytany w TVN24 o publikację wyroku szef KPRM Michał Dworczyk wyjaśnił, że zależy to od Rządowego Centrum Legislacji. Jednocześnie poinformował, że trwa dyskusja nad prezydenckim projektem nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt przewiduje możliwość przerwania ciąży w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych.

ZOBACZ: Prezydent Duda składa projekt ustawy dopuszczającej aborcję ze względu na nieuleczalne choroby lub wady dziecka prowadzące do śmierci

– W tej chwili trwa pewna dyskusja i dobrze, żeby w tej sytuacji, która jest trudna dla wszystkich, która budzi bardzo dużo emocji, dać sobie trochę czasu na dialog i wypracowanie nowego stanowiska w tej sprawie – stwierdził Dworczyk.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, TVN24

Zobacz:

Cyrk! Aborcjonistki utworzyły Radę Konsultacyjną i żądają dymisji rządu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. grimm mówi

    W tej całej tragicznej sytuacji dla ogromu polskich rodzin sprokurowanej przez lewacki PIS, wreszcie jasno widać kto jest kim i gdzie jest autentyczna Polska i Polacy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.