Rozpoczął się „apolityczny” Przystanek Woodstock. Schetyna, Budka i Arłukowicz przypadkiem przechodzili tam z tragarzami.

fot. twitter
8

Rozpoczął się 23. Przystanek Woodstock. Tym razem nie będzie na nim niemieckich strażaków, ponieważ MSWiA zdecydowało, że ze względu na zagrożenie terrorystyczne zabezpieczenie imprezy oparte będzie na krajowym systemie ratowniczym, który jest spójny i odpowiednio profesjonalny. Brak zaproszenia dla strażaków z Niemiec oburzył stronę niemiecką i doprowadził nawet do interwencji ze strony premiera Brandenburgii Dietmara Woidkego, który jest również koordynatorem rządu Niemiec ds. kontaktów z Polską. Woidke oświadczył, że jest zaniepokojony decyzją MSWiA, ponieważ poprzednio służby nienieckie i polskie doskonale ze sobą współpracowały, a dziś komuś zależy na tym, żeby tej współpracy nie było.

Być może brak niemieckich strażaków na Przystanku Woodstock zrekompensuje obecność pro-niemieckich polityków Platformy Obywatelskiej, czyli Grzegorza Schetyny, Borysa Budki i Bartosza Arłukowicza, którzy przybyli dziś na tę imprezę. Jak powszechnie wiadomo, jest ona absolutnie apolityczna, więc posłowie PO zapewne przechodzili tam  tragarzami, a jak przechodzili, to już wpadli na chwilę, żeby pogadać.

– To nie jest tak, że jesteśmy tu po to, żeby przemawiać ze sceny, czy żeby robić nachalną propagandę. To trzeba bardzo dobrze rozdzielać, bardzo konsekwentnie. Ludzie nie lubią, jeśli ktoś im narzuca pewne rzeczy. My tutaj jesteśmy, żeby być ze sobą, żeby rozmawiać i jesteśmy otwarci, mamy Klub Obywatelski. Nie ma żadnego nacisku i narzucania się, bo nie powinno być. To jest czas wakacji, czas muzyki, niech zwycięża dobry nastrój – poinformował Schetyna.

W ramach podtrzymywania dobrego nastroju informujemy Grzegorza Schetynę, że Polacy pamiętają o akcji „Widelec” i oczekują, że za nią odpowie.

Źródło: pap, dw.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Gość mówi

  Nie mogę się doczekać zdjęć z tarzania się w błocie wielce czcigodnych polityków PO. Jest to chyba jedna z atrakcji festiwalu. Sądząc po zdjęciach z poprzednich ,,przystanków” postępowa młodzież ochoczo się tarza. Politycy powinni się do nich dołączyć, aby nie stracić ,,wartościowego”, dobrze wytarzanego w błocie, elektoratu

 2. Waldemar mówi

  Uciekł przed Tuskiem, aby nie przywitać go w Warszawie.

 3. test24 mówi

  “Nie ma żadnego nacisku i narzucania się, bo nie powinno być”

  A co na to Unia Nacisku i Narzucania, zwana Europejską? Oj, bo ciocia Merkel i wujek Soros będą smutni i nie przeleją pieniążków!

 4. Kinga mówi

  Ciekawe czy rozbili namiot I beda balowac.

 5. anse mówi

  nie mogę sobie darować ze nie wiedziałem ze będą wrrrrrrrrrrrrrrrr

 6. Zbyszko mówi

  Pewnie beda sie uczyc wiazac hidzab.

 7. Adam Sztacheta mówi

  Pojechali tam werbować mięso armatnie. Za czasów ZSRR enkawudziści dawali prostakom w jedną rękę szklankę spirytusu, a w drugą karabin i kazali iść na wojnę. Tym tutaj nawet wódki nie trzeba, bo inteligencja uczestników “festiwalu” jest na poziomie ameby.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.