Rosyjski MSZ atakuje ambasador Mosbacher po jej wpisie o współpracy Hitlera i Stalina

Georgette Mosbacher/ fot. twitter
3

Ambasador USA w Polsce, Georgette’a Mosbacher, odniosła się na Twitterze do kłamstw prezydenta Władimira Putina na temat genezy II wojny światowej. – Drogi Prezydencie Putin, to Hitler i Stalin zmówili się, aby rozpocząć II wojnę światową. To jest fakt. Polska była ofiarą tego okropnego konfliktu – napisała Mosbacher (po polsku i po angielsku).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Jesteśmy zaskoczeni słysząc coś takiego od ambasador USA, państwa, które było naszym sojusznikiem podczas II wojny światowej. Wygląda na to, że ambasador USA była w szkole kiepska z historii. Przypominamy niektóre fakty – odpowiedziało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

Następnie na Twitterze rosyjskiego MSZ zamieszczono wpisy, w których stwierdzono, że: Pakt Ribbentrop-Mołotow nie spowodował wybuchu II wojny światowej; Traktat Monachijski był preludium do wojny; Związek Sowiecki chciał powstrzymać Hitlera, ale oferta została odrzucona przez państwa zachodnie i bałtyckie; amerykańskie firmy przyczyniły się do budowy niemieckiej machiny wojennej, w USA przed wojną otwarcie popierano nazizm, a obecnie USA głosuje przeciw rezolucjom ONZ potępiającym gloryfikowanie nazizmu.

Ambasador Mosbacher pozostawiła te wpisy bez odpowiedzi. Akcję rosyjskiego MSZ skomentował Adam Eberhardt, politolog, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie.

Rosyjska dyplomacja rozpętała wojnę na TT właściwie z całym Zachodem. Centrala MSZ i poszczególne ambasady ścigają się w radykalizmie, nie zważając na absurdalność tez, wychodzących już poza politykę historyczną. Coraz trudniej dopatrzeć się w tym sensownej strategii politycznej – napisał Eberhardt na Twitterze.

Brytyjski historyk Roger Moorhouse stwierdził, że rosyjskie działanie przyniosło inny skutek niż spodziewał się prezydent Putina rozpętujący międzynarodową aferę. – Pan Putin z pewnością uczynił nazistowsko-sowiecki pakt głównym tematem międzynarodowej dyskusji i w ten sposób przyczynił się do dużo lepszego zrozumienia jego prawdziwej, nikczemnej natury i jego znaczenia – jestem pewien, że niezupełnie takie były jego [Putina] intencje – napisał Moorhouse załączając zdjęcie dokumentujące sojusz nazistowskich Niemiec i sowieckiej Rosji.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Konfederacja o antypolskiej wypowiedzi Putina: „Lawina kłamstw, której musimy się przeciwstawić”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Myślę że jednak Putin chciał przejąć pałeczkę pierwszeństwa najlepszego i jedynie prawdziwego od czasów wojny, wyzwolenia Auschwitz przyjaciela narodu specjalnej troski.

 2. W K mówi

  Przypomniało mi się, że w październiku 2018 r. przesłałem do wRealu24 informację pochodzącą z filmu:
  https://drive.google.com/file/d/19LKkIEfwxQbGgLFiW-dWe5-A23kgPm7C/view
  Chodziło mi o reportaż mniej więcej od 49 min., w załączniku podesłałem stop klatkę z 51′ 27”, gdyż dotyczyła szpiega wyznania mojżeszowego działającej w Polsce na rzecz ZSRR. Z widocznych dokumentów można wyczytać, że zwerbowano ją podczas wojny domowej w Hiszpanii. Takie sprawy trzeba Putinowi wyciągać. MSZ w Polsce jest beznadziejny. Nie radzą sobie, są do wymiany.
  Dopisek: Ponieważ została zwerbowana w Barcelonie, NKWD nazwało ją Juanita / ruskie piszą Huanita.

 3. marju73 mówi

  Poniższa książka pokazuje jak przed wojną i podczas niej światowi bandyci robili ze sobą interesy. Przyczyną wojen jest światowa banksterka i wykonujące jej wytyczne sługi polityczne.
  PIERRE DE VILLEMAREST – ŹRÓDŁA FINANSOWE KOMUNIZMU I NAZIZMU, CZYLI W CIENIU WALL STREET
  Nieocenione są też kolejne części „Wojny o pieniądz” Song Hongbinga.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.