Rosyjski kacap! Twierdzi, że Polska wywołała II Wojnę Światową i wojnę z bolszewikami, a rozbiory to wina Polaków

16

W pierwszym programie telewizji publicznej w Rosji „Rossija 1” doszło do wielkiego skandalu. Rosyjski prezenter Dmitrij Kisiejlow zabrał głos w dyskusji na temat reparacji wojennych, których być może Polska będzie domagać się od Niemiec oraz oskarżył Polaków o wywołanie II Wojny Światowej oraz wojny z bolszewikami.

Dzisiaj Polska kreuje się prawie na pierwszą ofiarę II wojny światowej. A czy przypadkiem nie była ona jej drapieżnym inicjatorem?zapytał rosyjski dziennikarz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wypowiedź Kisejlowa była stekiem łgarstw i prawdę mówiąc ciężko uwierzyć, żeby ktokolwiek uwierzył w jego brednie…, jednak występował w „mającej monopol na prawdę” publicznej telewizji Putina stąd zapewne wielu Rosjan, słowa Kisielowa przyjmie za pewnik.

W XI wieku traktowano u nas Polaków niczym braci. Ruscy kniaziowie zwracali się do polskich królów o pomoc w walce o ruski tron. Polacy zgadzali się, lecz dwa razy zdradzali – szli z wojskami na Kijów, a tam, zamiast pomagać ruskim kniaziom, wiarołomnie sami zasiadali na tronie – zapominając, że o Rosji w XI wieku mówić jeszcze ciężko, wylewał pomyję na Polskę.

Następne stwierdził, że rozbiory Polski, to wina Polaków, a konkretnie owoc naszej „przebiegłości”. A ciemny lud go słuchał, i prawdopodobnie przyklaskiwał na jego słowa.

Polska ciągle zabiegała o sojusze przeciw Rusi i nie marnowała okazji, by odrywać sobie ruskie ziemie. W 1768 roku Polacy przebiegle wciągnęli Rosję w wojnę z Imperium Osmańskim. W efekcie doszło do trzech rozbiorów Rzeczypospolitej pomiędzy Rosję, Prusy i Austrię. Wielkie księstwo polskie stało się polskim cesarstwem w ramach rosyjskiego imperium. Na warunkach bardziej niż liberalnych, chociaż i bez ekscesów… – przekonywał Kisiejlow.

Ostatnia część jego wypowiedzi powala z nóg.

W sierpniu 1918 roku sowiecki rząd anuluje umowy carskiego rządu i Polska ogłasza niepodległość. Jednak już w 1920 roku znowu napada na Rosję… Jeszcze jedna próba – sojusz Piłsudskiego z Hitlerem. A w 1938 roku po cichu Polska odkroiła sobie kawałeczek Czechosłowacji… I tuż potem, 26 stycznia 1939 roku w Warszawie spotykają się minister spraw zagranicznych Niemiec Joachim von Ribbentrop z ministrem spraw zagranicznych Polski Józefem Bekiem. Z niemieckiej notatki z rozmowy: Pan Beck nie ukrywał, że Polska jest zainteresowana sowiecką Ukrainą i dostępem do Morza Czarnego – mówił rosyjski dziennikarz.

Myślę, że nikt nie ma wątpliwości, że polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno interweniować zawsze, gdy w mediach jest pomawiana nasza ojczyzna. Tylko teraz pytanie: Witold Waszczykowski stanowczo zareaguje czy jak to zwykle bywa, schowa się pod stół?

Za: wmeritum.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ian mówi

  trzeba czytac prawdziwa historie a nie dzisiejsza sklamana Polska do ostatniej chwili stala z Hitlerem , Rosja jak oblakana latala miedzy panstwami szukajac sprzymierzenca przeciew hitlerowi wszyscy odmawiali bo mieli nadzije ze hitler dobije rosje . W ostatniej chwili zrobila kontrakt przyjazni z hitlerem , ABY SIE ZBROIC ABY KUPIC CZAS BO STALIN WYKONCZYL 80 PROC. OFICEROW !!!! GDYBY NIE ROSJA NIE BYLOBY WAS !!!! BYLIBYSCIE ZAGAZOWANI , POLACY BYLI PO HITLERZE DRUDZY DO ZAGAZOWANIA , , W POLSCE ZGINELO 800.000 ZOLNIERZA ROSYJSKIEGO , ABYSCIE ZYLI !!!!!!!

  1. test24 mówi

   Tak, Polacy pozwolili wymordować Hitlerowi 6 mln obywateli i zniszczyć miasta, żeby dokopać Rosji. Ciekawą historię macie w Rosji. Uczą was pewnie też, że to Polacy wytłukli dinozaury i mamuty, żeby dokopać Rosji? A, i Polska sprzedała USA waszą Alaskę! Nie zapominaj o tym!

   Lech i Czech byli braćmi, ale Rus zdecydowanie musiał być adoptowany 😀

  2. test24 mówi

   Te głupoty, które wygadujecie zapewne wynikają z wymordowania przez waszych władców rosyjskich elit i z wyjątkowego skundlenia waszego „narodu” jakąś stepową ciemnotą i islamem.

   Chyba wcale nie macie już genu R1a. My Polacy wciąż mamy go na poziome 50-60% 😉

  3. genio mówi

   Najpierw piszesz, że Polska do ostaniej chwili stała z Hitlerem, a potem, że gdyby nie Rosja, to Polaków by nie było, bo Hitler by nas zagazował. No to w końcu byliśmy sojusznikami Hitlera do końca, czy jego ofiarami? Zdecyduj się, bo to nie ma logiki! Ale czego się spodziewać po stepowych kundlach…

  4. mariusz mówi

   jenak najpier hitler z pomoca polakow chcial pozbyc sie rosyjskich podludzi z rucholandu.rosjanie/kacapy powinni byc wdzieczni po czasy niezmierzone polakom za to,ze polska razem z trzecia rzesza ich nie zaatakowala gdy hitler to polakom proponowal,bo dzis rosji i rosjan by nie bylo.w ich azjatyckiej podziece jenak pomogli hitlerowi rozpetac druga wojne swiatowa napadajac na polske 17 wrzesnia 1939r.i tylko dlatego przedzierzgneli sie pozniej w niby wyzwolicieli {a w rzaczywistosci okupantow} gdyz nie mieli innego wyboru po tym jak adolf rozpoczal operacje barbarossa.”ABYSCIE ZYLI !!!!!!!”pod kacapskim butem -zapomniales napisac.kacapy zawsze stosowali pokretna zydowska argumentacje i narracje,by zajac miejsce polakow.

  5. Słowianin mówi

   Spadaj kacapie. Naucz się pięknego języka polskiego i bądź dumny, że możesz w nim się wypowiadać. Ale nie waż się więcej opowiadać bzdur, jakie tu zamieściłeś.

 2. IAN mówi

  po zydach oczywiscie nie po hitlerze LITEROWKA

 3. Ania mówi

  Do IAN . Co ty bredzisz ! Kacapy ze Szwabami konfabulowali przeciwko Polakom od rozbiorów. Hitler szedł razem w parze ze Stalinem – przeciwko katolickiej Polsce. Przeczytaj sobie książkę pt ” Źródła finansowe komunizmu i nazizmu czyli w cieniu Wall Street ” Pierre de Villemarest to się przekonasz jakimi bandytami byli zarówno Niemcy jak i Rosjanie ale też Żydzi chociaż podejrzewam, że mimo miażdżących faktów i tak nie wyleczysz się z chorej rusofili. Prezentujesz starą sowiecką szkołę historii. A kacapi gadają takie bzdury, bo boją się, że będą też musieli zapłacić Polsce zasłużone olbrzymie reparacje. I będą musieli !

 4. Pawel mówi

  A wy ruskie pedały zapłacicie za Katyń i 50 lat pastwienia się nad nami….

  1. mariusz mówi

   dokladnie.kacapy niech potepia zbrodnie leninowsko-stalinowskie oraz katarzyny carycy rozpustnicy.niech polakow za nie przepraszaja i odszkodowanie wyplacaja.nie tylko za napasc na polske i rozpetanie tamtej wojny swiatowej,ale tez za powojenna okupacje i rozbiory polski.

 5. śmierć czerwonym kundlom mówi

  A co na to prorosyjska pluskwa przebieraniec Jabłonowski napalony na zoofilkę caryce Kataryne?!Może już biega z sierpem i młotem w tych swoich przebierankach.

 6. Bogi mówi

  Mówi to co uzgodniono w odpowiednim czasie z Berlinem i nie rozumiem zdziwienia słuchaczy.

 7. jacek mówi

  Kisiejlewow spożył za dużo kisielu i gada od rzeczy,Niestety u nas też jest sporo takich oszołomów wygadujących różne bzdury i derdymały.

 8. Marian mówi

  Tanie wstawki dla ciemnego ludu i zidiocialych kacapow od samogonu..
  Kacapy to podludzie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.