Rosja znowu atakuje Polskę: „Oddziały AK unicestwiły Żydów i Ukraińców pozostałych w mieście”

Warszawa 17 stycznia 1945/ fot. arch.
4

W piątek (17.01.2020) w 75. rocznicę zajęcia Warszawy przez Armię Czerwona, rosyjski MON opublikował skany odtajnionych dokumentów sowieckich dotyczących m.in. Powstania Warszawskiego i „wyzwolenia” Warszawy w 1945 roku. W oświadczeniu na Facebooku rosyjski MON pisze, że dokumenty te świadczą o tym, iż „oddziały Armii Krajowej unicestwiły Ukraińców i Żydów pozostałych w mieście” . Dokumenty znajdziecie TUTAJ.

Przejrzałem ruskie dokumenty. Jest jedno zdanie, że Polski Korpus Bezpieczeństwa rzekomo „wyrżnął i rozstrzelał ludność ukraińską pozostałą w mieście” oraz „zlikwidował resztki Żydów”. Autor: zwiadowca „Oleg”, zapewne powtarzał propagandę za komunistami z Warszawy z którymi się spotykał – napisał na Twitterze Tomasz Sommer, red. naczelny „Najwyższego czasu”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow stwierdził podczas konferencji prasowej, że Rosja „zrobi  wszystko, aby nie dopuścić do rewizji wyników II wojny światowej”.

W przyszłym tygodniu w Jerozolimie odbędzie się międzynarodowe wydarzenie z udziałem, między innymi, prezydenta Władimira Putina ku pamięci ofiar Holokaustu, i wiemy na pewno, że nasi polscy koledzy, choć prezydent Andrzej Duda ogłosił, że nie pojedzie na to wydarzenie, starają się przekonać zachodnich uczestników tej uroczystości, w tym Stany Zjednoczone i niektórych europejskich przywódców, aby w swoich wystąpieniach przedstawili polski punkt widzenia na temat II wojny światowej. Takie metody są całkowicie nieprzyzwoite, biorąc pod uwagę wydarzenie, w ramach którego mogą podjąć takie próby – powiedział Ławrow odnosząc się do zbliżającego się Światowego Forum Holokaustu.

Źródło informacji: Twitter, PAP

Zobacz też:

Wiceszef MSZ: 17 stycznia 1945 nie przyniósł Warszawie wyzwolenia, lecz nową niewolę!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  To nic nowego. Wpisują się tylko w od dawna stosowaną antypolską żydo- pruską narrację. Żydowska gazeta do duraczenia tubylczych gojów wiele lat temu pisała, że Powstanie Warszawskie wybuchło tylko po to by wytłuc żydowskich bohaterów walki z nazizmem. Tak ustalił Adenauer z Ben Gurionem 50 lat temu a teraz przystąpili do spółki Rosjanie

 2. Robert mówi

  Jak się nie da kijem to obuchem,a Chcewaszhajs pęta Polskę nagonki łańcuchem z każdej strony,aż piniądz z uroszczeń będzie wypłacony

 3. ziemianka mówi

  Rosja się ostro włączyła, może widzi już zwycięski finisz tej wojny propagandowej o hajs, toczonej z Polską od 30 lat.

 4. Wojciech mówi

  Jeżeli oddziały AK zlikwidowały Ukraińców to chwała im za to. To Ukraińcy mordowali ludność Warszawy do spółki z Niemcami i Łotyszami. A żydów w Warszawie nie było, sami się przeprowadzili do Getta żeby nie mieć z Polakami do czynienia. Nawet zapłacili za budowę muru. A że Niemcy ich zrobili w bambuko to już problem Niemców i żydów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.