Robert Winnicki dla rosyjskiej TV: „Moja rodzina ginęła głównie przez ZSRR”

Robert Winnicki/fot. twitter
2

Poseł Konfederacji Robert Winnicki udzielił wywiadu rosyjskiej telewizji, o czym poinformował na Twitterze. – Wywiad dla rosyjskiej TV: – Dlaczego Polska nie świętuje rocznicy „wyzwolenia Warszawy”? – Bo to była zmiana jednej okupacji na drugą. – Ale gdyby nie Armia Czerwona Polacy by nadal ginęli z rąk Niemców. – Akurat w mojej rodzinie ginęli głównie przez ZSRR. I tak przez 20 minut – napisał Winnicki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprosiliśmy posła Winnickiego o więcej szczegółów na temat tej rozmowy. Winnicki podkreślił, że często dzwonią do niego dziennikarze zagraniczni z prośbą o komentarz. Z zasady nie odmawia wypowiedzi. Tak było i tym razem.

Zadzwonili do mnie z prośbą o wywiad. Umówiliśmy się w biurze. Wywiad trwał ok. 20 minut. Ewidentnie nie podobały im się moje odpowiedzi, ponieważ zrównywałem Hitlera i Stalina oraz III Rzeszę i ZSRR. Część mojej rodziny zginęła na Syberii wywieziona tam przez Sowietów po zajęciu polskich Kresów. Rosyjskim dziennikarzom zupełnie nie pasowała ta moja wypowiedź. Zobaczymy, czy coś z tego pokażą – powiedział poseł Winnicki w rozmowie z wPrawo.pl

Winnicki wielokrotnie mówił, że jego rodzina ucierpiała na skutek okupacji sowieckiej. Do części Polaków nadal jednak nie dociera, czym w rzeczywistości była ta okupacja. Tę niewiedzę widać chociażby po wpisie na Twitterze, w którym jeden z internautów stwierdził, że przodkowie Winnickiego „imigrowali z Kresów Wschodnich do Polski”. Był to komentarz do wpisu dotyczącego niekontrolowanej imigracji zarobkowej do Polski.

Jeśli ktoś popiera niekontrolowaną imigrację zarobkową do Polski, to dąży do realizacji scenariusza znanego z Zachodu. Niektórzy robią tak z wyrachowania, inni z powierzchownej znajomości zjawisk, jeszcze inni by zadośćuczynić ideologii. Tak czy inaczej-to droga do katastrofy – napisał Winnicki.

Robert, Twoi przodkowie również imigrowali z kresów wschodnich do Polski. Migracje ludzi trwały od setek lat, zatrzymała je komuna, to jak ? Mamy żyć jak za komuny? Polacy też wyjeżdżają i pracują zagranicą Polski, to też niegodziwcy? – odpowiedział internauta.

Włos się na głowie jeży, że ktoś takie rzeczy może pisać w języku polskim. Moi przodkowie z POLSKICH KRESÓW zostali na ziemie zachodnie wypędzeni/przesiedleni. Większość zresztą via kilkuletnia zsyłka na Syberii. Co to ma wspólnego ze współczesną imigracją zarobkową do Polski?? – skomentował szef Ruchu Narodowego.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Winnicki apeluje do TVP: Wyemitujcie filmy Brauna o sowieckich przygotowaniach do rozpętania II wojny światowej

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Felek mówi

  Pierwszy raz zobaczyłem wywiad pani Jaruzelskiej z posłem G.B.
  Poseł B zaczø od pozdrowienia jak ksiødz Biskup .
  Bez wytchnienia “paplał” jak opętany,niedopuszcajøc do słowa Pani M.Jaruzelskiej.
  Czekałem na pytanie posła czy nazwisko Jaruzelski nie pochodzi od Jerusalem.
  Kiedykolwiek poseł wejdzie na temat kto jest 100% Polakiem?.
  Może trochę o swoich korzeniach,te B to jakoś nie Polskie.

  1. Łukasz mówi

   Takie tematy o krwi, to niebezpieczny temat, bo zaczną nas nazywać rasistami itp i że chcemy wypędzić wszystkich imigrantów i zamknąć granice

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.