Rok więzienia dla sprawcy pobicia dziennikarza krytykującego hasło „Stop pedofilom z LGBT”

Przemysław Witkowski/ fot. Twitter
3

W poniedziałek (18.11.2019) Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał na rok bezwzględnego więzienia sprawcę pobicia dziennikarza Przemysława Witkowskiego krytykującego napis „Stop pedofilom z LGBT”. Sąd nakazał też sprawcy zapłacić 5 tys. zł nawiązki na rzecz poszkodowanego. Na poczet kary zaliczono czas, gdy mężczyzna przebywał w areszcie śledczym (od 30 lipca do 4 listopada br.). Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd zaznaczył, że pobicie było nie tylko przestępstwem przeciwko zdrowiu i życiu, ale wynikało także z przynależności politycznej Witkowskiego i jego poglądów. Zadaniem sądu taka postawa podlegać powinna napiętnowaniu. Przemysław Witkowski jest współpracownikiem lewicowych portali OKO.press i Krytyka Polityczna. Jest też wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego.

Do pobicia doszło 25 lipca br. we Wrocławiu. Witkowski jechał na rowerze wzdłuż bulwarów nad Odrą i nieprzychylnie komentował napisy na murze, które brzmiały „Stop pedofilom z LGBT” i „Walcz z marksizmem kulturowym”. Gdy Witkowski zatrzymał się, podszedł do niego mężczyzna i zapytał, czy nie podobają mu się napisy. Gdy Witkowski powiedział, że nie, doszło do szarpaniny i mężczyzna kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, po czym uciekł, a po kilku dniach został zatrzymany przez policję. To 28-letni mieszkaniec Wrocławia.

Sprawa pobicia Witkowskiego została natychmiast nagłośniona w mediach, a napis „Stop pedofilom z LGBT” określono jako homofobiczny i faszystowski. Jednocześnie lewica, która urządziła w tej sprawie histerię na całą Polskę, sama szermuje hasłem „Stop pedofilii w Kościele”. I wtedy jest to hasło słuszne, a argumenty o tym, że tylko niewielka część księży to pedofile, lewica odrzuca z oburzeniem. Dlaczego? To oczywiste. Lewica nie walczy z pedofilią, tylko z Kościołem katolickim. Dlatego wskazanie, że wśród osób LGBT są pedofile (co jest zgodne z prawdą) wywołuje wściekliznę i oskarżenia o faszyzm oraz homofobię. Pedofilia ma się ludziom kojarzyć wyłącznie z księżmi. Pedofile z LGBT mają być nietykalni.

Źródło informacji: wirtualnemedia.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Pedofile wszystkich krajów, łączcie się!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Zbigniew mówi

  Podobny dziwny wyrok, ale poszkodowana zmarla.

  „”na tej zasadzie 37.47.35.*22 minuty temu
  można uniewinnić każdą osobę, twierdząc, że poszkodowana osoba powinna przewidzieć, że może być poszkodowana (tzn. np. nie wychodzić z domu by jej ktoś nie zrobił krzywdy)

  https://wpolityce.pl/kryminal/473468-skandaliczne-uzasadnienie-uniewinnienia-najsztuba

  Od roku 2000 rzady komunistow powodowaly wymiane na urzedach Polakow na Zydow i szabesgojow, az po prezydenta i premiera – tak jak teraz na Ukrainie.

  1. Zbigniew mówi

   Wniosek.

   To byla bojka sprowokowana przez dziennikarza – rok wiezienia nie ma uzasadnienia.

   Wystarczajace odszkodowanie dla slabszego i wyrok w zawieszeniu na 3 lata.

   Tak mialem i wszystkich bohaterow pouczam, ze lepiej byc pobitym i to widowiskowo, gdyz gdybym wygral bojke z bandziorem, to ja bym mial klopoty.

   W podobnej sprawie koles otrzymal miesiac odsiadki a nie rok – rok to czysta zemsta za ideologie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.