Rodzice zmuszali 13-latkę do ślubu. Dziewczynka poszła na policję!

Fot. Twitter
2

Małżeństwo imigrantów z Syrii, obecnie mieszkające w Szwecji, chciało przymusić swoją córkę do wyjścia za mąż za 24-letniego mężczyznę. Do ślubu nie doszło, zaś rodzice za ten czyn zostali skazani na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Syryjska rodzina przybyła do kraju trzech koron w roku 2015. Prędko po przybyciu małżeństwo postanowiło w imieniu swojej córki zawrzeć „islamski kontrakt małżeński” z 24-letnim mężczyzną. Prawdopodobnie ślub dziewczynki z 11 lat starszym mężczyzną miał być dla rodziców opłacalnym „handlem”. 13-letnia dziewczynka nie chciała być traktowana jak przedmiot i zgłosiła sprawę na policję, od której otrzymała ochronę.

 

Rodzice dziewczynki zarzekali się, że nie złamali prawa, bo „islamski kontrakt” był jedynie formą zaręczyn. Sąd stwierdził inaczej i za próbę zmuszania nieletniej do małżeństwa skazał małżeństwo na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. 24-letni mężczyzna nie poniósł żadnej kary.

 

Źródło: ndie.pl, thelocal.se

Przeczytaj:

Szwecja: zakaz rozmowy z mediami o molestowaniu uczennic przez muzułmańskich uczniów

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Constancja mówi

    odwazna, myslaca dziewczynka, tylko co sie z nia teraz stanie w lewicowo, pedofilskim, muzulmanskim kraju?

  2. Dana mówi

    Dosc dyktatury innych kultur.Polska ma swoja historie i tradycje sprawdzona od wiekow i w niej musimy trwac.Przeklete zydostwo niszczy z dokladnoscia komputera co sie da zerujac na glupocie i nie wiedzy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.