KE „straciła złudzenia” wobec polskiej praworządności i „nie zamierza dłużej zwlekać”! Powodem ustawa dyscyplinująca sędziów

Fot. pixabay (Pixabay License)
6

RMF FM twierdzi, iż Komisja Europejska „straciła złudzenia” wobec Polski i zamierza przystąpić do działania. Komisja ma przygotowywać plan działań wobec naszego kraju, będący odpowiedzią na „łamanie zasad państwa prawa”.

Brytyjski korespondent RMF FM twierdzi, iż rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen w czwartkowy wieczór będzie trudniejsza, niż zapowiadano. Oficjalnie, rozmowa ma dotyczyć głównie unijnych dotacji. Nieoficjalnie jednak, Morawiecki ma się spodziewać „trudnych pytań” na temat podpisanej przez prezydenta ustawy dyscyplinującej sędziów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KE „nie zamierza dłużej zwlekać” z podjęciem własnych działań. Niepokój Komisji wzbudził szczególnie fakt, iż nowelizacja wpłynie na sposób wyboru prezesa Sądu Najwyższego. Jak widać, nie tylko „totalna opozycja” ma obiekcje przeciwko ustawie. Zwana przez wojującą lewicę z drugiej strony barykady „kagańcową”, nowelizacja została zmieszana z błotem już na samym początku. Kandydatka PO na prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska oskarżyła prezydenta Andrzeja Dudę o zdradę, właśnie z powodu podpisania ustawy.

Wnioskując po panice, jaką wywołuje nowelizacja w szeregach unijnych biurokratów, zwiększenie odpowiedzialności sędziów za ich działania i wyroki jest im wyjątkowo nie na rękę. Ciekawe jednak, dlaczego? Przecież Unia twarod stoi za „praworządnością”. Czy zwiększona świadomość powagi sytuacji i odpowiedzialność za podjęte decyzje nie powinna budzić w Unii przychylności? Najwidoczniej, „praworządność” musi mieć unijny certyfikat, aby była przez UE akceptowana.

Źródło informacji: Rmf24.pl, kresy.pl

Przeczytaj również:

Kasta w akcji! Dziennikarz skazany za rzekome utrudnianie funkcjonariuszom czynności w redakcji „Wprost”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  no i teraz zobaczymy jak zachowają towarzysze z PIS, będą trząść gaciami?

 2. MonostachyEutaz mówi

  Naprzod ! Palami, gazem na Polske ! Im predzej to pierd….e tym lepiej. Na co my jeszcze czekamy
  z tym siedzeniem w europejskim burdlu ?

 3. Eufanaby Autoglas mówi

  Cz czolgi junii juz grzeja silniki ?

 4. Weinpert Weinkeller mówi

  Co nas do choinki jeszcze trzyma w tej Unii ?

  1. dddddddddh mówi

   lewactwo i sluzby

 5. AnDerRissBiberacherEinwohner mówi

  Biberach an der Riß. Piekne miasto. Ludzie opanujcie sie.
  Wyjezdzajcie z Unii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.