Reżyser “Kleru” szykuje film o Jedwabnem. Powstanie holokaustowa legenda czy rzetelna produkcja?

4

O Wojciechu Smarzowski zrobiło się głośno w ubiegłym roku, gdy na ekrany polskich kin wszedł film pt. “Kler”. Produkcja okazała się najpopularniejszym filmem XXI wieku, a Smarzowski zarobił na niej miliony. Recenzja filmu została opublikowana na naszym portalu (TUTAJ). Teraz reżyser tworzy film pt. “Wesele 2”. To jedynie roboczy tytuł produkcji. Nie jest to także kontynuacja komedii z 2004. Scenariusz nowego filmu porusza kwestię likwidacji Żydów w Jedwabnem (1941).

Smarzowski złożył wniosek do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej o dofinansowanie produkcji, ale instytut wstrzymał się z decyzją udzielenia wsparcia. Prosi o 6 milionów złotych. Jakimi względami kierował się PISF? Kiedy zostanie podjęta ostateczna decyzja? W tej sprawie do PISF przesłaliśmy pytania, na które mamy nadzieję, niebawem otrzymamy odpowiedź. Na realizację tego celu produkcja potrzebuje 26 milionów złotych.

Wsparcie - darowizny

KOSZULKA i BLUZY “NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNE”

Czy film Smarzowskiego przedstawi holokaustową legendę o Polakach likwidujących Żydów w stodole, która służy znieważaniu naszego narodu na arenie międzynarodowej? A może będzie to film oparty na faktach, zeznaniach świadków, wstępnej ekshumacji prof. Andrzeja Koli i publikacji żyda Szymona Datner z “Biuletynu Żydowskiego Instytutu Historycznego” (1966), z której jasno wynika, że wydarzenia w Jedwabnem zostały przeprowadzone z inicjatywy Niemców? Ciężko stwierdzić. Pewne jest, że dofinansowanie nowego filmu Smarzowskiego z pieniędzy polskich podatników jest do zaakceptowania tylko w przypadku, gdy zostanie w nim zawarta pełna prawda, a tym samym żydowskie łgarstwa o polskich nazistach zostaną puszczone z dymem.

Przeczytaj także:

J. Międlar: Jedwabieńskie paliwo do holokaustowego pieca. „Żydzi u Polaków szukali schronienia, a znaleźli śmierć”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  Na pewno będzie tak samo rzetelny.Oskar murowany.

 2. SOBR mówi

  Znowu moje czarno widzenie się sprawdziło, mówiłem rok temu że za pieniądze z kleru zrobi o jedwabnym i głupie pytanie postawione w tekście o rzetelności wystarczy zobaczyć jego filoukraiński zakłamany wołyń aby pozbyć się złudzeń, jeżeli to coś będzie miało frekwencje jak kler tzn że ten naród zasługuje tylko na atomówę.

 3. Teresa mówi

  Żydzi już “zadbają” aby to Polaków wrobić w Jedwabne w tym filmie.Smarzowski przedstawi żydowską “prawdę”.

 4. sceptyk mówi

  czy ten pan to jakiś żyd czy tez wynajety przez żydów do niszczenia wszystkiego co polskie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.