Reuters: „Zwyciężyła partia nacjonalistyczna”

Jarosław Kaczyński/ fot. twitter
4

Rządząca Polską nacjonalistyczna partia Prawo i Sprawiedliwość jest na drodze do utrzymania większości (w Sejmie) po niedzielnych wyborach (do parlamentu) – wskazują wyniki exit poll. Zwycięstwo (PiS) prawdopodobnie wzbudzi obawy o demokratyczne standardy w największym państwie byłego bloku sowieckiego w UE – pisze agencja prasowa Reuters, która podała wyniki badania exit poll i okrasiła je komentarzem mającym niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Siły opozycyjne i partnerzy Polski w UE twierdzili, że w czasie pierwszych czterech lat przy władzy PiS godził w niezawisłość sądów, zmuszał media publiczne do promowania swojej agendy i podejmował inne kroki, aby stłumić sprzeciw wobec swoich rządów – czytamy w depeszy. Reuters wskazuje, że wobec zwycięskiego, „nacjonalistycznego” rządu Prawa i Sprawiedliwości Unia Europejska wszczynała kroki prawne związane z reformą sądownictwa. Wskazuje także, że PiS mógł polegać na bliskich więziach z hierarchią Kościoła katolickiego, który ich zdaniem ma wielki wpływ na kształtowanie debaty społecznej.

OBEJRZYJ: O noblistce Tokarczuk, dla której Polacy to „mordercy Żydów” oraz o schizofrenii Angeli Merkel | KOMENTARZ J. Międlara [WIDEO]

PiS pozyskał poparcie uboższych Polaków, którzy czuli, że omija je dobrobyt po upadku komunizmu w 1989 roku. Partia mieszała nacjonalistyczną retorykę z szerokim programem świadczeń socjalnych finansowanych dzięki rozwojowi gospodarczemu – podaje agencja nie wskazując żadnych konkretów mających dowodzić o „nacjonalizmie” partii Jarosława Kaczyńskiego.

No cóż, jaki założyciel taka agencja prasowa. Przypomnijmy, że Reuters to mająca siedzibę w Londynie agencja, która została założona przez niemieckiego Żyda Juliusa Reutera. Obecnie działa w 200 miastach i 94 krajach.

Źródło cytatów: Reuters

Przeczytaj także:

Janusz Korwin-Mikke marszałkiem seniorem? To nie jest pewne

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. robert mówi

  Krzysztof Zagozda: Ukryta prawda o „Ustawie 447” | wolna-polska.pl

 2. 447 mówi

  powinno być zwyciężyła „amerykańsko-żydowska agentura”

 3. Rickard mówi

  Nacjonaliści? Chyba tylko nacjonaliści Polin a nie Polski.

 4. Homer mówi

  Ci z Reutersa całkowicie odjechali na lewo. Smiech na sali, :Pis – nacjonalistyczny”. No, idioci. Pis to centrum z socjalistycznymi przechyłami – wbijcie to sobie do mózgownic. Dla Konfederacji zabrakłoby wam skali. W Polsce obowiązuje zasada, że SLD to ultralewica, PO to lewica, a Pis to centrum z lewicową tendencją. Może prawicowa będzie Konfederacja to zobaczymy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.