SKLEP-WPRAWO.PL

„Restytucja mienia z okresu Holokaustu będzie wysoko na mojej liście zadań”. Deklaracja nowego Sekretarza Stanu USA

sekretarz stanu USA Antony Blinken/ fot. screen
20

W poniedziałek (15.03.2021) Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) opublikowała list przesłany jej przez nowego Sekretarza Stanu USA, Antony’ego Blinkena. – Zapewniam, że wysoko na mojej liście zadań będzie kwestia restytucji mienia z ery Holokaustu – pisze Blinken.

– To niepokojące i niedopuszczalne, że działania na rzecz restytucji lub wypłaty odszkodowania za mienie niewłaściwie przejęte podczas Holokaustu nie są jeszcze zakończone w wielu krajach – czytamy w liście. Blinken odwołuje się w nim do ustawy 447 (Just Act) oraz do Deklaracji Terezińskiej z 2009. Oba te dokumenty nakazują zwrot tzw. mienia bezdziedzicznego, a Sekretarz Stanu USA zapewnia, że będzie „kontynuował współpracę” z krajami, które jeszcze nie spełniło wymagań zapisanych w tych dokumentach.

– List sekretarza Blinkena to podkreślenie priorytetów administracji Bidena dotyczących wsparcia dla ocalałych z Holokaustu i społeczności żydowskich zniszczonych przez Holokaust – podkreśla Gideon Taylor, prezes ds. operacyjnych WJRO. – Nadszedł czas, by rozwiązać nierozwiązane kwestie własności z czasów Holokaustu. Czekamy na współpracę z administracją Bidena w poszukiwaniu sprawiedliwości dla ocalałych z Holokaustu i ich rodzin – mówi Taylor.

Jak widzicie, administracja prezydenta Joe Bidena szybciutko zameldowała się do wspierania żydowskiego skoku na kasę, jakim jest żądanie restytucji tzw. mienia bezdziedzicznego. Możemy zatem spodziewać się kolejnych nacisków na polskie władze i rozmaitych szantaży, których celem jest przymuszenie Polski do wypłacenia Żydom gigantycznych kwot, do których nie mają żadnego prawa. Szykuje się kolejna runda antypolskiej nagonki.

Źródło informacji: wjro.org

Zobacz też:

PILNE! Departament Stanu opublikował raport do ustawy 447: „W interesie Polski jest rozwiązanie tej kwestii raz na zawsze”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Egil mówi

  Po prawdzie, to tam jest cały czas mowa o „survivors”, czyli ocalałych. O mieniu bezspadkowym ani słowa.

  1. Boguslaw mówi

   Tak, czy smak, jest to jedno jedyne KUREWSTWO i nic wiecej!

 3. Nick mówi

  Amerykańscy Indianie powinni w tym momenie wystąpić o to samo.

 4. Molocha mówi

  A jak tam restytucja mienia z okresu rozbiorów Polski, okupacji niemieckiej i sowieckiej? A odszkodowania dla co utracili mienie na wojnach USA w Azji i Bliskim Wschodzie? A restytucja mienia Palestyny?

  1. Ferdek Naczelny mówi

   dziecko, Palestyna to nie ma czegoś takiego, to Polacy z Kraśnika i Białegostoku wypisują xD. Zainteresuj się historią to zrozumiesz, że tereny Syria Palestina to były peryferia arabskich potęg od dawien dawna z przerwami na wyprawy krzyżowe. Tam nie było żadnej narodowości, państwowości a w 1945-47 zaczęli ściągać na ten teren by niby wykazać jego „palestyńską arabskość”, nie było nawet jednego uczonego pismaka, który mółby się starać liderem. To historyczne tereny Izraelitów zawłaszczone przez Arabów – należą im się tak jak nam Szczecin i Wrocław (w trochę mniejszym stopniu). Oni mają kawałek dalej swoje potęgi arabskie, swoje tereny i poteżny półwysep arabski przy którym mikroskopijny obszar Judei i Galilei to okruszek.
   xD dziecko

 5. Pitt mówi

  Być może w nieodległym czasie dla USA bardziej istotna będzie nie restytucja ale rekonkwista terenów wyrwanych kiedyś Meksykowi a dziś coraz bardziej zaludnianych przez hiszpańskojęzyczną ludność

 6. Marcin Malik mówi

  Ale ten żydowski lizus ma kurewski uśmiech . . . 'w imię sprawiedliwości i demokracji’.

  Po 447 Żydzi wymyślą 448, i tak dalej.

 7. Nieżyt mówi

  O następny bandyta i złodziej na usługach żydowskich!!! W białych rękawiczkach chce żydostwo okradać Polskę. Już niedługo to się skończy jak PISrael przestanie pomiatać i rządzić Polską. Nawet sfałszowanie wyborów wam niepomoże.

  1. Halina mówi

   Ja tam nawet jednej połupanej cegły bym im nie dała. Cegłą owszem

 8. lolo mówi

  Niecierpliwie czekamy na (kulturalny) komentarz Matki (Bolka), który autorytatywnie stwierdzi, że sprawy żydowskich roszczeń nie ma !

 9. Ryszard mówi

  Kolejny etap złodziejskiego procederu. Takie działanie jest krokiem na skraju przepaści ze strony syjonizmu ale też ich popleczników w kongresie amerykańskim.

 10. Rebih mówi

  Zostaniemy obrani z forsy, a żydowscy szmalcownicy z krzywymi gębami i szabesgoje z Pałacu Namiestnikowskiego będą się z nas śmiać.

 11. Adolf cyklon mówi

  Mogą nas w d.. ę pocałować… K.. y złodziejskie.
  Polska zapłaciła wszystko czosnkowym i jest deklaracja usa z lat 60, że czosnki nie mają już prawa do żadnych roszczeń!!!!!
  Mogą nam cmoknąć w pędzel!

 12. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Hmm… czas na zwrot mienia Aborygenom, Indianom, Innuitom, i takim tam różnym, prawda? No i zabrać Chicago z gruntów Kościuszki albo zapłacić za dzierżawę. Z procentami, oczywiście. A nam oddać Białoruś, Wołyń i resztę Ukrainy, że o Litwie nie wspomnę. Ba, Odessa i kawał Morza Czarnego to własność Zglenickich! No i reparacje wojenne za amerykańskie skurwysyństwo choćby tylko w Jałcie. Było nie było, to straty wojenne i 45 lat okupacji żydosowieckiej.

 13. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Ktoś wie co z FORTEM TRUMP? Co to teraz będzie, FORT BIDET? Jakieś dziwne milczenie zapadło…

 14. staho mówi

  Bez względu jaka władza będzie i tak w zębach tą kase im przyniesiemy.

 15. rykoszet mówi

  No to analogicznie niech ci dobrodzieje oddają Watykanowi wszelkie mienie po zmarłych katolikach- obywatelach USA. Niemce pomordowali 6 mln POLSKICH OBYWATELI. wśród nich była religia katolicka i religia żydowska ale wszyscy byli obywatelami POLSKI. Izrael nie ma tutaj żadnych praw. Obywatele Izraela powstałego w 1948 roku to głównie uciekinierzy z Wermachtu i Armii Czerwonej obawiajacy się odpowiedzialności za zbrodnie właśnie na tych polskich obywatelach. Natomiast zagrabionego mienia po zakatrupionych Polakach – żydach niech szukają w piwnicach niemieckich socjalistów i oddają polskiemu rządowi.

  1. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Dokładnie tak! Polscy obywatele podlegają prawu polskiemu. Żydzi w Stanach podlegają prawu amerykańskiemu. Prawo amerykańskie nie przewiduje istnienia 'majątku bezdziedzicznego’ gdziekolwiek, a już w najmniejszym stopniu nie dopuszcza możliwości dochodzenia go przez obywateli amerykańskich, czyli przez inkryminowanych żydów.

   A „OBYWATELE AMERYKAŃSCY” zostali w całości spłaceni przez PRL pod rządami Gomułki!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.