Reduta Dobrego Imienia pozywa izraelską gazetę Haaretz za artykuł szkalujący Polskę

fot. screen
3
SKLEP-WPRAWO.PL

Izraelski dziennik Haaretz wielokrotnie szkalował Polaków, przypisując im winę za Holocaust oraz deprecjonując polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata poprzez twierdzenie, jakoby Polacy pomagali Żydom wyłącznie z pobudek materialnych. O paszkwilach publikowanych na łamach Haaretz wielokrotnie pisał Jacek Międlar domagając się reakcji ze strony władz polskich. Reakcji nie było.

Nie było jej również po artykułach, w którym Haaretz opisywał wizytę prezydenta Trumpa w Warszawie po raz kolejny zarzucając Polakom współsprawstwo w Holocauście. Jest natomiast reakcja ze strony Reduty Dobrego Imienia, której założyciel, Maciej Świrski zamierza wytoczyć proces w związku z artykułem opublikowanym przez Haaretz 9 lipca br. Jego autorką jest Chloe Rose, a tytuł brzmi „Trump sprawił, że przyznanie się do żydowskiego pochodzenia w Polsce stało się jeszcze trudniejsze”.

W artykule znalazły się następujące tezy: „W Polsce jednak kryje się najciemniejszy zakamarek europejskiej duszy, haniebne dziedzictwo zdrady. To właśnie tutaj unicestwiono największą na świecie społeczność Żydów – jeden nieżydowski Polak na każdych dziesięciu polskich Żydów. (…) Polski prezydent Andrzej Duda i inni politycy prawicy już od lat propagują nieco „rozwodnioną” narrację na temat Holokaustu, tocząc wojnę z historykami i ocalałymi i nie zważając przy tym na fakty.

W komunikacie zamieszczonym na stronie Reduty Dobrego Imienia czytamy: „W związku z przekłamaniami i tezami opublikowanymi na łamach Haaretzu, założyciel Reduty Dobrego Imienia, Maciej Świrski reprezentowany przez mecenas Monikę Brzozowską-Pasiekę występuje przeciwko wydawcy o usunięcie artykułu na czas trwania procesu o przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych. Będziemy informować Państwa o postępach w sprawie.”

Czekamy z niecierpliwością.

Źródło: rdi.org.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Świetnie rozszyfrował zachowanie i postawę żydostwa dziennikarz Gazety Warszawskiej Piotr Lewandowski :
  ” W przypadku powstania w getcie biczowani jesteśmy ( My – Polacy) za tzw. bierność w obliczu zagłady co jest odpowiednikiem rytualnego oczyszczenia się ludu Izraela z własnej bierności i kolaboracji elit tzw. nazistami. Tzw. pogrom kielecki przesłonić ma łajdactwa Żydów instalujących na sowieckie zlecenie w Polsce komunizm, natomiast Jedwabne wcześniejsze entuzjastyczne powitanie na Kresach sowieckich wojsk i czynny współudział w likwidacji przywódczych warstw polskiego społeczeństwa na wschodnich obszarach II RP. ” Nic dodać, nic ująć. Te słowa powinny rozpoczynać naukę współczesnej historii na wszystkich poziomach nauczania nie tylko w Polsce, ale i na świecie, bo tłumaczą one i relacjonują w krótkich słowach wszystko.

 2. test24 mówi

  Kocham Redutę. Zachęcam do wspierania ich!

 3. julie mówi

  No dobrze a vo z tymi cholernymi upaincami , scislej mowiac z banderowcami , ktorym nadano za duzo , zbyt wiele przyjemnosci. Co my jestesmy I’m winni . Nietety to kacapy I cala banda komuchow jest cos winna. No tak die sklada , ze nie komuchow mordowali Iecz bezbronnych Bogu ducha winnych ludzi na Wolyniu I gdzie sie tylko dalo. Niech spier….laja skad przybyli . Polska to nie upaina. Dziekuje ci prezenciku wraz z tak zaufanym rzadulkiem za wszystko co ” przekazali ” Ojczyznie Polakow ! Chociaz niech piwiedza oficjalnie kiedy bydlo islamskie zamierza wtargnac na Nasze Ziemie. No zydojnia czy upaince garsc w tylek zabiora i tyle po nich zostanie . Smrod i brud pod kazdym wzgledem .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.