“Ręce precz od Turowa! Podpalimy Europę…” Tysiące związkowców przed TSUE!

Piotr Duda Piotr Duda pod TSUE / Fot. TVP Info
8

Dziś (22.10.2021) „Solidarność” protestuje przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu w związku z decyzją wydaną przez unijny sąd w sprawie zamknięcia kopalni w Turowie. Związkowcy nie zgadzają się z postanowieniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, która nakazała zamknięcie kopalni węgla brunatnego.

Pod TSUE zebrało się ponad 2 tysiące związkowców. Niektórzy z nich ubrali kamizelki z napisami “Ręce precz od Turowa”, inni mają transparenty z hasłami antyunijnymi, np. “Wczoraj Moskwa dziś Bruksela suwerenność nam zabiera”. Protestujący rozdają także ulotki, w których tłumaczą, że tłumaczą, że w wyniku jednoosobowej absolutnie bezdusznej decyzji TSUE o zamknięciu kopalni Turów stajemy w obliczu utraty setek tysięcy miejsc pracy, paraliżu całego regionu, wepchnięcia nas i naszych rodzin w nędzę energetyczną. Nigdy nie pozwolimy się traktować jak polityczni zakładnicy. Jesteśmy zmuszeni bronić naszych praw i miejsc pracy w każdy dostępny dla nas sposób. Stąd ten protest.

W trakcie protestu głos zabrał przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego Dominik Kolorz.
Zawsze byliśmy solidarni i dziś musimy być szczególnie solidarni z Turowem. Nie będziemy respektować nakazów i zakazów Trybunału Niesprawiedliwości – zaznaczył Kolorz. Piotr Duda, przewodniczący całego związku zaznaczył – Dajemy wam czas do namysłu, jeśli nie, to podpalimy Europę. Ale podpalimy ją w naszych sercach – mówił.

Jeśli Polska nie wykona postanowienia, TSUE zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Rzecznik rządu Piotr Müller zapewnił, że jeśli tylko rząd otrzyma postanowienie na piśmie, będzie realizował zapłatę w najdalszym możliwym terminie.

Przeczytaj także:

Powraca sprawa fabryki Egger! Burmistrz Biskupca i prezes PWiK staną przed sądem – grozi im 10 lat więzienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. alojz mówi

  No, jeśli rzecznikiem rządu jest ktoś o tak pięknym staroPolskim nazwisku…
  Dobrze że prości ludzie wzięli sprawy w swoje ręce, bo na tego który mruży oczy nie ma co liczyć. Jeśli sami nie zadbamy o swoja przyszłość nikt za nas tego nie zrobi. Mam nadzieję, że ludzie nie zapomną tego do wyborów i tym razem wybiorą mądrzej a partia rządząca zrozumie, że czas nadstawiania policzków się skończył.

 2. anonim mówi

  Brawo gornicy i energetycy, rozpieprzcie to neozydobolszewickie i neozydonazistowskie zagłębie. Wszyscy ludzie dobrej woli w Europie pokazcie swoj gniew.

 3. Robert mówi

  Przykładamy pięść do wrogów Ojczyzny naszej. Dość nadstawiania policzka !

 4. Kwal mówi

  Pan Duda to typowy aparatyczyk związkowy, tchórz i karierowicz…udaje walecznego krzykacza o to zwykły tchórz udający bojownika ! Nie dajcie się zwieźć.

 5. Faryzejskie ekspozytury globalizmu mówi

  Ignorowac dyrektywy Brukseli i wyroki TSUE – to ekspozytury globalistow. Jesli tak postapi prawdziwie polski rzad (nie Polin), to za Polska podazy reszta skolonizowanych panstw Europy Srodkowo-Wschodniej i UE zdechnie.

 6. pazur mówi

  ***** UE. Musimy ich pilnować bo znowu nas sprzedadzą.

 7. anonim mówi

  Kwal dokładnie to człowiek Partii Interesu Syjonistycznego wilk w owczej skórze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern