„Ręce precz od Turowa! Podpalimy Europę…” Tysiące związkowców przed TSUE!

Piotr Duda Piotr Duda pod TSUE / Fot. TVP Info
8

Dziś (22.10.2021) „Solidarność” protestuje przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu w związku z decyzją wydaną przez unijny sąd w sprawie zamknięcia kopalni w Turowie. Związkowcy nie zgadzają się z postanowieniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, która nakazała zamknięcie kopalni węgla brunatnego.

Pod TSUE zebrało się ponad 2 tysiące związkowców. Niektórzy z nich ubrali kamizelki z napisami „Ręce precz od Turowa”, inni mają transparenty z hasłami antyunijnymi, np. „Wczoraj Moskwa dziś Bruksela suwerenność nam zabiera”. Protestujący rozdają także ulotki, w których tłumaczą, że tłumaczą, że w wyniku jednoosobowej absolutnie bezdusznej decyzji TSUE o zamknięciu kopalni Turów stajemy w obliczu utraty setek tysięcy miejsc pracy, paraliżu całego regionu, wepchnięcia nas i naszych rodzin w nędzę energetyczną. Nigdy nie pozwolimy się traktować jak polityczni zakładnicy. Jesteśmy zmuszeni bronić naszych praw i miejsc pracy w każdy dostępny dla nas sposób. Stąd ten protest.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W trakcie protestu głos zabrał przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego Dominik Kolorz.
Zawsze byliśmy solidarni i dziś musimy być szczególnie solidarni z Turowem. Nie będziemy respektować nakazów i zakazów Trybunału Niesprawiedliwości – zaznaczył Kolorz. Piotr Duda, przewodniczący całego związku zaznaczył – Dajemy wam czas do namysłu, jeśli nie, to podpalimy Europę. Ale podpalimy ją w naszych sercach – mówił.

Jeśli Polska nie wykona postanowienia, TSUE zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Rzecznik rządu Piotr Müller zapewnił, że jeśli tylko rząd otrzyma postanowienie na piśmie, będzie realizował zapłatę w najdalszym możliwym terminie.

Przeczytaj także:

Powraca sprawa fabryki Egger! Burmistrz Biskupca i prezes PWiK staną przed sądem – grozi im 10 lat więzienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. alojz mówi

  No, jeśli rzecznikiem rządu jest ktoś o tak pięknym staroPolskim nazwisku…
  Dobrze że prości ludzie wzięli sprawy w swoje ręce, bo na tego który mruży oczy nie ma co liczyć. Jeśli sami nie zadbamy o swoja przyszłość nikt za nas tego nie zrobi. Mam nadzieję, że ludzie nie zapomną tego do wyborów i tym razem wybiorą mądrzej a partia rządząca zrozumie, że czas nadstawiania policzków się skończył.

 2. anonim mówi

  Brawo gornicy i energetycy, rozpieprzcie to neozydobolszewickie i neozydonazistowskie zagłębie. Wszyscy ludzie dobrej woli w Europie pokazcie swoj gniew.

 3. Robert mówi

  Przykładamy pięść do wrogów Ojczyzny naszej. Dość nadstawiania policzka !

 4. Kwal mówi

  Pan Duda to typowy aparatyczyk związkowy, tchórz i karierowicz…udaje walecznego krzykacza o to zwykły tchórz udający bojownika ! Nie dajcie się zwieźć.

 5. Faryzejskie ekspozytury globalizmu mówi

  Ignorowac dyrektywy Brukseli i wyroki TSUE – to ekspozytury globalistow. Jesli tak postapi prawdziwie polski rzad (nie Polin), to za Polska podazy reszta skolonizowanych panstw Europy Srodkowo-Wschodniej i UE zdechnie.

 6. pazur mówi

  ***** UE. Musimy ich pilnować bo znowu nas sprzedadzą.

 7. anonim mówi

  Kwal dokładnie to człowiek Partii Interesu Syjonistycznego wilk w owczej skórze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.