Czy Rafał Ziemkiewicz pozwie Aleksandra Smolara za insynuację, że żartował z obozów zagłady? „Przekazuję adwokatowi”

Aleksander Smolar/fot. youtube
3

Trafiłam wczoraj na wywiad, którego Aleksander Smolar udzielił portalowi wiadomo.co 23 lutego br. Twierdzenia Smolara to jakieś niebywałe horrendum. Czytając wywiad miałam wrażenie, że czytam komunistyczną, antypolską agitkę o „zaplutych karłach reakcji”. Co ciekawe, w wywiadzie Smolar broni komunistycznej propagandy twierdząc, że „wówczas walczyło się z wrogiem, ale nie próbowało się go dehumanizować”. Już za to stwierdzenie o propagandzie komunistów, która „nie próbowała dehumanizować”, należy się Smolarowi medal ze zgniłego kartofla. Ale to jeszcze nie wszystko.

Oto wykwit „światłej” myśli Aleksandra Smolara, syna Hersza: „Jeżeli pan Ziemkiewicz z panem Wolskim żartowali sobie z obozów zagłady, mówiąc, że to były żydowskie obozy, bo to Żydzi Żydów wrzucali do pieca, to mamy do czynienia z takim poziomem dehumanizacji, że nie można tego porównywać nawet z Marcem 1968 roku”.

O rewelacjach opowiadanych przez Aleksandra Smolara postanowiłam poinformować Rafała Ziemkiewicza i zapytać go, czy nie uważa, że to się nadaje do sądu. „Tak, chyba się nadaje. Przekazuję adwokatowi” – odpisał Ziemkiewicz na twitterze.

Mam nadzieję, że adwokat również uzna, iż sprawa powinna trafić przed sąd i Aleksander Smolar będzie musiał tłumaczyć się z tej ohydnej wypowiedzi. A jeśli sąd uzna, że Smolar naruszył dobra osobiste Rafała Ziemkiewicza, to będzie mi niezmiernie miło, że miałam swój udział w tej sprawie. Gdybym była Zagłobą, powiedziałabym „Jam to, nie chwaląc się, sprawił”. Ale ponieważ jestem osobą skromną, powiem tylko tyle: „Cieszę się, że trafiłam na ten wywiad”.

Źródło: wiadomo.co, twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. goj mówi

  Brawo Pani Kasiu! Trzeba walczyć bronią lewków, czyli pozywaniem i ściganiem za pomocą jakichś ośrodków – fajnie by było powołać Ośrodek Monitorowania Zachowań Lewicowych i Komunistycznych.

 3. Hammurabi mówi

  „A jeśli sąd uzna, że Smolar naruszył dobra osobiste Rafała Ziemkiewicza, to będzie mi niezmiernie miło, że miałam swój udział w tej sprawie”.
  Pani Kasiu, mam przeczucie, że „polski” sąd oddali na posiedzeniu niejawnym taki ewentualny pozew. Co innego w drugą stronę. Wówczas w świetle jupiterów, jedynie sprawiedliwy, niezależny i niezawisły sąd, będzie uzasadniał skazujący wyrok „odrażającym i ohydnym aktem antysemityzmu, na który w cywilizowanym świecie nie może być miejsca”, tym bardziej, że dotyczy kawalera Orderu Odrodzenia Polski i Legii Honorowej…

 4. janek mówi

  hehehe, o czym Wy marzycie? Że żydzi ukarają żyda w polskim z nazwy wymiarze sprawiedliwości? Hahaha.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.