Państwo polskie do likwidacji! Szokująca deklaracja „Samorządna Rzeczpospolita”

"apolityczni" samorzadowcy na obchodach rocznicy wyborów kontraktowych, 4.06.2019 Gdańsk/ fot. twitter
8

W Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się 4.06.2019 debata 800 samorządowców z całego kraju. Jej efektem jest deklaracja „Samorządna Rzeczpospolita”, w której zapisano 21 postulatów stanowiących podstawę dla projektów ustaw zgłaszanych do Sejmu. Jak zadeklarował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, sygnatariusze deklaracji  będą wspierać Koalicję Europejską w jesiennych wyborach.

Mój komentarz: Deklaracja „Samorządna Rzeczpospolita” pokazuje, do czego dąży Platforma Obywatelska i jej przystawki. Celem jest likwidacja państwa polskiego poprzez jego decentralizację i odebrane władzom państwowym jakiegokolwiek wpływu na samorządy. Polska ma stać się zlepkiem udzielnych księstw, w których rządzić będą wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast wolni od jakiejkolwiek kontroli państwa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oto postulaty “apolitycznych” samorządowców z PO: Senat ma zostać przekształcony w Izbę Samorządową; Urząd wojewody, stanowiący reprezentację władz centralnych, ma zostać zlikwidowany; Projekty ustaw mają być konsultowane z samorządami; Samorządy mają otrzymać prawo do kształtowania polityki podatkowej; Mienie publiczne ma zostać przekazane społecznościom lokalnym i regionalnym; Samorządy mają otrzymać własną policję oraz przejąć kontrolę nad m.in. strażą pożarną i nadzorem budowlanym; Dotacje unijne mają zostać „maksymalnie zdecentralizowane”; Ma zostać zniesiony „monopol partii politycznych w procesie stanowienia prawa w Polsce”.

Tak wygląda plan rzekomo apolitycznych samorządowców, którzy oczywiście apolityczni nie są, ponieważ albo należą do PO, albo kandydowali ze wsparciem PO. Teraz przedstawiają projekt likwidacji państwa polskiego opakowany w sreberko z napisem „Samorządna Rzeczpospolita”. Kanclerz Merkel może być z nich dumna. Polska rozbita na „samorządne” gminy i „wolne miasta” zarządzane przez Europejczyków z partii stworzonej za niemieckie pieniądze, to otwarcie Niemcom drogi do realizacji ich wymarzonego „Drang nach Osten”. Władysław Łokietek pilnie potrzebny!

Globkurier [CPS] PL

Źródło informacji i pełna treść deklaracji: rmf24.pl

Przeczytaj też:

Niemiecki socjolog nawołuje do wspierania „demokratycznych enklaw” w Europie Środkowej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  Jak się wybiera, tak się ma. To są konsekwencje bezrozumnego wyboru. Czy już ustalono kto gasi światło????

 2. d. mówi

  a co tam jeszcze robi wdowa ze szwagrem? co, tez przyszli jako sowiecko-ukrobanderowski desant w drugim pokoleniu, rozwalac Polskę? Niedoczekanie wasze, szmondasy, parszywcy! zeby się polskojęzyczne smieci nie zdziwiły jak Polacy wam na to, gnoje polakożerczy, pozwolą! prędzej w ryj dostaniecie!

 3. Jarosław mówi

  nic tylko zawiadomić prokuraturę o popełnieniu przestępstwa i żądać działania oraz patrzeć na ręce – ta deklaracja to obalanie ustroju państwa ujętego, w co prawda nielegalnej ale zawsze, konstytucji z 97r.

  1. Piotr/Anonim mówi

   konstytucja z 1935 r nadal aktualna.

 4. pmmi77b\r3//jy;--987h,uyg mówi

  Jak zabraknie Polaków w Polsce!!!Polka,to kraj Polaków!!!Marzy Wam ,się słaba Polska-,,za pieniądze ksiądz, się modli,za pieniądze lud , się podli,za pieniądze się ożeni,za pieniądze wiarę zmieni”.,,Nigdy z panami,niebędziem w aliansach… .”-tak nam ,dopomóż Bóg.

 5. Bogusław Maśliński mówi

  „Kto sieje wiatr ten zbiera burze” przysłowie to mądrość narodu.
  Sądzę że naród w Konicu się obudzi a w kamieniołomach będzie
  O 1000% zwiększony przerób kiedyś to się nazywało plan. Dziś planują zniszczyć Polskę. Są już fakty nie propozycje, np. podpisanie Traktatu Lizbońskiego to de facto utrata suwerenności dzięki Lech Kaczyński – Kalkstein – polonofob, dywersant, mason, aktywista żydowski; w latach 80-tych bliski współpracownik Lecha „Bolka” Wałesy; zbrodniarz – uczestnik porozumienia ponad głowami narodu polskiego ze zbrodniarzami PZPR i SB – tajne rozmowy w Magdalence, „okrągły stół”, pomiędzy żydowskim przywództwem drugiej [po stanie wojennym] ‚Solidarności’, której był vice-przewodniczącym – zastępcą „Bolka”, a elitami SB i PZPR; Od grudnia 1988 r. w Komitecie Obywatelskim przy Lechu Wałęsie; w 1990 roku został I zastępcą przewodniczącego, powstałego po stanie wojennym, z inicjatywy żydokomuny drugiego związku NSZZ „Solidarność”-bis, nie mającego nic wspólnego, oprócz nazwy z pierwszym związkiem i ruchem społecznym;
  były szef NIK; jako minister sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka, nie dopuścił do ekshumacji zwłok w Jedwabnem, co uniemożliwiło ustalenie prawdy o ilości ofiar i prawdziwych sprawców zbrodni na żydach; bł. prezydent Warszawy [2002 r.], – jako prezydent Warszawy rozpoczął projekt budowy tzw. „Muzeum kultury żydowskiej” przyznając ziemię pod budowę tegoż muzeum; obecnie jako prezydent PRL-bis wspiera i asekuruje budowę tego muzeum; zacieśnia stosunki z Izraelem, prowadzi politykę pro-Izraelską i pro-żydowską w pełnym syjonistycznym tego słowa znaczeniu. Reprezentuje sprawy i interesy żydowskie, ale żadną miarą nie interesy polskie;
  członek żydomasońskiej organizacji „Grupa Windsor” – finansowana przez zagraniczne organizacje żydomasońskie. Grupa Windsor utrzymuje kontakty z tzw. Międzynarodowym Funduszem Republikanskim i Heritage Foundation; prezydent PRL-bis III Kaczyński-Kalkstein w Polsce odznaczył wszystkich żydokomunistycznych trockistów z KOR-u krzyżami i orderami; tak jak poprzedni anty-polscy prezydenci, odznacza największych wrogów Polski najwyższymi odznaczeniami państwowymi m.in. odznaczył „Orderem Orła Białego” żydowskiego syjonistę Alexa Storożynskiego, dziennikarza ze zdominowanej przez żydów gazety „New York Sun” – organ „neo-konserwatystów” – syjonistów; prezydent PRL-bis III wszystkich żydów „polskich” pis czy jak niektórzy piszą pisuar stawiają mu pomniki. Trochę przeżyłem i widziałem upadające z hukiem pomniki rozsypujące się na kawałki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.