Rabini oskarżają krakowską Gminę Żydowską o malwersacje i żądają jej rozwiązania

modlitwa przed zamkniętą synagogą w Krakowie/ fot. facebook Free The Izaak Synagogue in Kraków
9

Trwa serial pt. żydowsko-żydowska wojna o synagogę Ajzyka w Krakowie. Streszczenie poprzednich odcinków: krakowska Gmina Żydowska wyrzuca Fundację Chabad Lubawicz z synagogi oskarżając chasydów o nielegalne korzystanie z budynku, dewastację i sprowadzenie zagrożenia pożarowego poprzez podpięcie instalacji elektrycznej do generatorów. Chasydzi ogłaszają „giewałt” na cały świat i twierdzą, że umowa najmu jest ważna, a Gmina uniemożliwia im korzystanie z ich własności, w związku z czym skierują sprawę do sądu (pełnomocnikiem Chabad Lubawicz jest Roman Giertych). Naczelny rabin Polski Michael Schudrich apeluje o otwarcie synagogi, a następnie przechodzi przez płot i bezskutecznie usiłuje dostać się do budynku, żeby zabrać pozostawione tałesy i tefiliny. Gmina Żydowska organizuje konferencję prasową, podczas której oskarża Chabad Lubawicz o nadużycia religijne, nielegalny handel w budynku synagogi i nękanie goja, który prowadzi koszerny sklep. Rabin Schudrich słyszy, żeby się nie wtrącał, bo nie zna sytuacji. Prywatne rzeczy pozostawione w synagodze Ajzyka zostają oddane właścicielom, a Tora trafia do rabina Schudricha. Żydzi organizują modły na ulicy, przed bramą zamkniętej synagogi.

A teraz kolejny odcinek, czyli rabini oskarżają władze krakowskiej Gminy Żydowskiej o nepotyzm, malwersacje, korupcję i blokowanie rozwoju życia żydowskiego w Polsce. Żądają również rozwiązania Gminy oraz przeprowadzenia audytu finansowego. Oświadczenie rabinów Aviego Baumola i Eliezera Gurary’ego zostało zamieszczone na Facebooku. Oto jego najciekawsze fragmenty.

Jest też brzydka strona żydowskiego Krakowa, tajemnica, o której wszyscy wiedzą, ale nikt nie mówi o niej publicznie. Dotyczy to oficjalnej społeczności żydowskiej – Gminy Żydowskiej. (…)Przez większą część ostatniej połowy XX wieku gmina żydowska w Krakowie była biedna, ponieważ nie miała żadnego źródła dochodów poza darowiznami. Potem nastąpił 1989 r. I koniec komunizmu, a wkrótce potem prawo zwrotu żydowskiej nieruchomości publicznej. Oznaczało to, że został on zwrócony do Oficjalnej Gminy Żydowskiej. Niemal z dnia na dzień gmina stała się jedną z najbogatszych instytucji żydowskich w Polsce z nieruchomościami wartymi dziesiątki milionów dolarów. Wraz z gentryfikacją Kazimierza w ciągu ostatnich 30 lat i szybkim wzrostem turystyki żydowskiej każda synagoga, budynek mieszkalny i sklep, które obejmujemy, przełożyły się na miliony dolarów możliwych dochodów dla społeczności żydowskiej.

Niestety niemal żadna część z tych środków nie została publicznie przeznaczona na budowę żydowskiego życia w Krakowie. Co stało się z tymi wszystkimi pieniędzmi? Gdzie jest dochód dziesiątek tysięcy złotych z wielu nieruchomości przynoszących comiesięcznie dochody z wynajmu? Odpowiedź brzmi: nikt nie wie. Czemu? Ponieważ przez ostatnie 70 lat jedna rodzina była odpowiedzialna za gminę żydowską i nikt nie ma dostępu do dokumentacji finansowej tej społeczności. Prezes gminy sprawuje władzę od ponad 20 lat, a jego córka jest jego wiceprezesem. Mają niewielką radę złożoną z pięciu członków i nie pozwalają zaangażować się nikomu spoza ich własnego kręgu. (…)

Wszyscy, których spotykamy, mający związek ze społecznością żydowską w Krakowie, przewodnicy, odwiedzający rabini, przywódcy świata żydowskiego, po wysłuchaniu raportów o tym, co się tutaj dzieje, zadają to samo pytanie: „Czy rodzina Jakubowiczów nadal kontroluje wszystkie finanse w społeczności i wstrzymuje żydowskie życie? ”. Wiedzące westchnienie, wymowny jęk, a potem rozmowa idzie dalej.

To wszystko musi się skończyć. Związek Kongregacji Religijnych Polski ma w sytuacjach awaryjnych możliwość rozwiązania każdej, pojedynczej gminy. Czy są lepsze powody do rozwiązania Gminy Krakowskiej, niż trwonienie pieniędzy, nieprzejrzystość finansowa, ewentualna działalność przestępca, groźby i zastraszanie żydowskich turystów przez dziesiątki lat? (…) Kraków ma dziś potencjał bycia jedną z najwspanialszych historii żydowskiego przebudzenia i światła w świecie żydowskim, po cudownej historii Państwa Izrael. Niestety, jest to zakłócone przez niewypowiedzianą korupcją i kontrowersje. (…)

Świat żydowski powinien stanąć po stronie krakowskich Żydów i zmusić Związek Żydowskich Kongregacji Religijnych w Polsce do żądania, aby Gmina Krakowska otworzyła wszystkie swoje księgi, poddała się audytowi finansowemu, wykazała przejrzystość w swoich działaniach biznesowych i prawnych oraz otworzyła członkostwo w celu odzwierciedlenia rzeczywistości, jaką jest istnienie setek krakowskich Żydów, którym uniemożliwiono przystąpienie do wspólnoty, których oddalono lub nigdy nie okazało się im żadnego zainteresowania”.

Mój komentarz: Apeluję do urzędników, polityków i władz RP – za żadne skarby świata nie mieszajcie się do tej awantury! Każda ingerencja w tę żydowsko-żydowską wojnę zostanie natychmiast wykorzystana przeciw Polakom i posłuży do nagonki na „antysemitów”. Nie zazdroszczę sędziemu, który będzie prowadził sprawę pomiędzy Gminą i Chabad Lubawicz. Każdy wyrok może zostać uznany za przejaw „polskiego antysemityzmu wyssanego z mlekiem matki”, a żydowska propaganda tylko czeka na pretekst, żeby opluć Polaków.

Źródło cytatów: Facebook

Przeczytaj też:

Rozlew krwi, handel ludźmi, pijaństwo i zezwierzęcenie. Przerażające wspomnienia Żydów z getta warszawskiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  Według Ministra Edukacji Izraela, mieszane małżeństwa wśród amerykańskich Żydów to “drugi Holokaust” wolna-polska.pl

  1. Gosc mówi

   Czyli corka prezydenta Trumpa dokonala holokaustu, bo wyszla za maz za zyda, a Trump posrednio macza w tym palce. A poniewaz usrael to nasi podobno sojusznicy, wiec my rowniez ponosimy za ten akt Trampowny odpowiedzialnosc. Szykujmy kase na odszkodowanie.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Dr Stanisław Krajski opowiadał nie tak dawno też o jakiejś rodzinie żydowskiej, która trzęsie rynkiem warszawskich nieruchomości, w tym stawianych drapaczy chmur. Myślę, że Konfederacja, jakbyśmy ją wybrali, najszybciej zajęła by się tymi sprawami i jako jedyna nie bała by się oskarżeń o tzw antysemityzm. Wszak Stanisław Krajski czy Grzegorz Braun to rycerze prawdy.

 3. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Dobrze by było gdyby Żydzi uwierzyli w Pana Jezusa Chrystusa,zostali katolikami i zlikwidowali wszystkie gminy.Modliło się o to wielu świętych,od św.Pawła z Tarsu,św.Allfonsa Ratisbone,aż po św.Maksymiliana Kolbe.Było by to najlepsze i dla nich i dla całego świata.

 4. Raz, a dobrze mówi

  “Nie zazdroszczę sędziemu, który będzie prowadził sprawę…”. No nie zazdroszcze, ale i nie zaluje go, po to zapewne potomek tych, co ich sowieci przywiezli i wsadzili na stolki. Kiedy zacznie sie rozprawa trzeba bedzie sprawdzic jego drzewo genealogiczne.

 5. LucyLucenta mówi

  Jak to pięknie brzmi jak się żydzi okładają pałami oskarżeń

 6. Mieczysław Boński mówi

  Żyd przeciw żydowi ,toż to jawny antysemityzm.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.