Rabin o pożarze katedry Notre Dame: „Mogła to być kara boska za spalenie Talmudu”

rabin Shlomo Aviner/ fot. youtube
15

Rabin Shlomo Aviner, który w latach 60. przeniósł się do Izraela z Francji, zasugerował, że pożar katedry Notre Dame mógł być karą boską za spalenie Talmudu w 1242 roku. „Pierwsze wielkie spalenie Talmudu miało miejsce w Paryżu, właśnie tam, na placu katedry Notre Dame” – napisał Aviner komentując pożar katedry. „Był to wynik procesu paryskiego, w którym żydowscy mędrcy byli zmuszani do debaty z chrześcijańskimi mędrcami, a rezultatem było spalenie Talmudu. Tomy Talmudu sprowadzono w 20 wozach i tam spalono, 1200 tomów Talmudu”.

Rabin Aviner napisał, że nie ma powodów, aby smucić się z powodu pożaru katedry. Dodał, że Żydzi nie powinni podpalać kościołów za granicą, ale „w naszej świętej ziemi temat jest bardziej skomplikowany”. Odpowiadając na pytanie, czy chrześcijanie zasługują na karę, rabin Aviner napisał: „Chrześcijanie muszą zostać ukarani. Są naszym wrogiem numer jeden w historii. Próbowali nas nawrócić argumentami i siłą, nasłali Inkwizycję, spalili Talmud, wypędzali, urządzali pogromy. Zachodni antysemityzm czerpie z nienawiści chrześcijaństwa do „morderców Boga”. Odegrał także rolę w Holokauście ”.

Komentarz rabina ukazał się na stronie internetowej w formie pytań i odpowiedzi dotyczących pożaru katedry Notre Dame. Link TUTAJ. Warto, żeby przeczytali go wszyscy ci, którzy opowiadają bajki o „judeochrześcijańskim fundamencie Europy”.

Źródło informacji i cytatów: timesofisrael.com, srugim.co.il

Przeczytaj też:

SKLEP-WPRAWO.PL

Haniebne słowa prezydenta Dudy! Pisze o żydowskim fundamencie Europy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Zbrodnia Ikara.Zdarzyć się mogło,zdarzyć się musiało.CIAo,see you later

  1. Rins mówi

   Tak ten komentarz powinien przeczytać nasz prezydent i się zastanowić co mówi bo ludzie w Polsce mają romum i czytają co on bredzi o sojuszu z żydami

   1. judasz mówi

    Lepiej by było gdyby Pan w trzy dni odbudował swoją świątynie, ale Francuzi są zatwardziali , bo Świątynię Macrona znów będzie można spalić ,,za karę,,

  2. ber mówi

   bo piekło za nim ze swoją mocą stoi

 2. zdzichu_kopyto mówi

  wygląda jak Jańcio wodnik 😀 😀

 3. piotr mówi

  INTERNET – Norwegia: palenie kościołów jako hobby zespołów metalowych.

 4. Polska_Racja_Stanu mówi

  żydokomuna podnosi swój łeb zdradziecki. Niedługo jeszcze.

 5. piotr mówi

  wolna-polska.pl 1- Dlaczego judaizm nienawidzi Chrystusa. 2- Dlaczego zabili Pana Jezusa. Dr Henry Makow

 6. sten mówi

  piekła się nie boi , bo jego panem jest szef tego miejsca
  Za to wy katolicy też nie musicie bo jak mawia generał Jezuitów – piekła niema , to tylko konstrukt społeczny .

 7. Stanisław mówi

  Kara za Talmud – czyli kodeks kryminalny napisany przez dewiantów i psychopatów. Gdzie ludzi nie żydów przyrównuje się do bydła i żydo-chazar może nieżyda/goja zabić nie ponosząc odpowiedzialności. Za posiadanie Talmudu powinna być kara więzienia. Idźcie żydy od nas raz na zawsze i jak najdalej. Polacy was nie chcą za waszą podłość i perfidię. Wy się nie nadajecie do mieszkania z nami pod jednym dachem.

 8. George mówi

  Zburzenie świątyni jerozlimskiej to też była kara boska. Bóg już nie mógł patrzeć na chamstwo i arogancję żydów, ich nienawiść do innych i skłonności do występku i zbrodni.

 9. sulka mówi

  Panie Rabin my chrześcijanie nie nawidzimy PRAWDZIWYCH ŻYDÓW ani tych co się kierują Talmudem. Możemy wam tylko współczuć. Nasz PAN daje nam przykazanie – kochaj bliźniego swego jak siebie samego a to wyklucza wszelką nienawiść. Biorąc pod uwagę 447 i opluwanie Polaków to naprawdę bardzo trudne.

 10. wee mówi

  o to Francuzi gorszych grzechów już nie mają tylko spalenie talmudu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.