PILNE! Puławy w szoku! Ukrainiec planował zamach terrorystyczny w Polsce

Fot. pixabay
6

Portal tvp.info podaje, iż ABW zatrzymało obywatela Ukrainy przygotowującego atak terrorystyczny w Polsce. Zamiarem Maksyma S. było zdetonowanie samochodu pułapki w centrum handlowym w Puławach.

Pojmany mieszkał w Polsce od dwóch miesięcy. Rozpoczął już przygotowania do zamachu. Próbował zakupić broń oraz zdobyć pieniądze. Według służb, wpływ na jego decyzję i zradykalizowanie mieli islamscy radykałowie z Tadżykistanu. Nie wiadomo, w jaki sposób się z nimi kontaktował. Na chwilę obecną nie sposób stwierdzić, czy ekstremiści znajdują się na terenie kraju czy przesyłali instrukcje zza granicy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Przygotowania te polegały na wejściu w porozumienie z innymi osobami o radykalnych poglądach religijnych, wyrażaniu gotowości do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego polegającego na zdetonowaniu samochodu  pułapki w obiektach użyteczności publicznej oraz uzyskiwanie środków w postaci pieniędzy oraz broni” – wyjaśnia śledczy Prokuratury Krajowej. Do zamachu miało dojść w Puławach. Celem terrorysty były centra handlowe oraz zabicie jak największej ilości ludzi. Zatrzymano go dzięki zgłoszeniu znajomych, którzy podejrzewali go o niebezpieczne skłonności.

Jak widać, islamscy ekstremiści nie muszą wcale posiadać ciemnego koloru skóry. Co niepokojące, mogą być nawet Słowianami, co czyni ich jeszcze trudniejszymi do zidentyfikowania. Jeśli nie można ufać naszym wschodnim sąsiadom – co dopiero mówić o zaufaniu do „prawdziwych” imigrantów?

Źródło: tvp.info

Przeczytaj również:

Morawiecki: jedni sędziowie nie mogą kwestionować wyboru innych, tak, jak nie kwestionujemy sędziów powołanych w PRL

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Co za brednie mówi

  Błagam… przestańcie z tym politpoprawnym językiem… Jacy „islamscy radykałowie”???
  Przecież Muhamad szerzył islam poprzez terror!
  To co? Teraz „ci muzułmanie” którzy nie szerzą islamu terrorem to „umiarkowani” muzułmanie?

 2. jacek mówi

  niech PIS ściąga jeszcze więcej ukraińców i muzułmanów, wtedy takie zdarzenia będą codziennością…

 3. Ewa mówi

  Dlaczego ktoś mu przeszkodzil? Dla mnie to dyskryminacja że względu na narodowość. Trzeba być otwartym na różnorodność.

  1. Zdrowy Ułan mówi

   Ewa, chyba POmyliłaś strony. Chyba, że to sarkazm.

 4. benedykt mówi

  Nie znamy bliższych szczegółów, a to co nam serwuje „propolski” rząd (jego tuby) w żadnym razie nie należy przyjmować za dobrą monetę. Jeśli faktycznie było AUTENTYCZNE zagrożenie, to w końcu służby za coś biorą pieniądze, równie dobrze jednak może być to próba wprowadzenia dodatkowych ograniczeń dla Polaków łącznie z wprowadzeniem do czynnej akcji „sojuszniczych” wojsk na zasadzie -jest niebezpiecznie, my „pomożemy” ale lud musi się liczyć z (wiadomymi) obostrzeniami..i niech już tak zostanie.. Bo przecież w „razie czego” jest jeszcze w zanadrzu 1066.. Czas najwyższy, żeby od rządu udającego Polaków i polski interes nie oczekiwać niczego pozytywnego i wyzbyć się WSZELKICH złudzeń co do ich intencji (dla własnego dobra).

 5. Irena mówi

  Islam to szalecy i oblakani nienawiscia do Chrzescijan. Powstal 500 lat po Chrystusie, zostal opracowany przed zydow, handujacymi z mahometem niewolnikami. mahomet ozenil sie z 6 letnia dziewczynka i mial tysiace Bacha Bazi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.