„Przyjmować, chronić i promować uchodźców”. Orędzie Franciszka po zamach terrorystycznych w Europie

10

Po tragicznych zamachach terrorystycznych w Hiszpanii, Francji i Finlandii papież Franciszek wystosował orędzie pod tytułem: „Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców”. To przygotowane przez papieża słowo z okazji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który będzie obchodzony w przyszłym roku.

W pierwszych latach swojego pontyfikatu wielokrotnie wyrażałem szczególny niepokój z powodu smutnej sytuacji wielu imigrantów i uchodźców uciekających od wojny, prześladowań, klęsk żywiołowych i ubóstwa” – podkreślił Franciszek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Papież dodał, że powołał w Watykanie nowy urząd. Jest nim Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego wraz z sekcją, którą osobiście kieruje. Nie mogło być inaczej. Papież Franciszek dał się poznać światu jako wyjątkowy miłośnik „pokojowego” Koranu i „miłości” islamskich przybyszów, którzy niemal każdego tygodnia doprowadzają do rozlewu krwi rodzimych Europejczyków. Stąd nie kto inny a on sam, honorowy członek Rotary International-Buenos Aires, został szefem „sekcji ds. islamizacji Europy”.

Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym w każdej epoce – powiedział papież.

Obserwując to co dzieje się w Zachodniej Europie, papież Franciszek jawnie sprzeniewierza się wierze w Boga: A jeśli kto o swoich, zwłaszcza o domowników nie ma starania, ten zaparł się wiary (1 Tm 5,8).

W styczniu bieżącego roku na łamach hiszpańskiego, lewicowego dziennika „El Pais”, papież Franciszek mówił niemal to samo, co napisał w oświadczeniu. Wtedy jeszcze, wychwalał pod niebiosa politykę migracyjną Szwecji, która na dzień dzisiejszy nie jest w stanie podnieść się spod naporu fundamentalizmu jaki zaserwowali im imigranci. W związku z tym Szwedzi opublikowali propagandowy film pt. „Nowy kraj”, w którym stwierdzają, że „już nie mają odwrotu”.

Według Franciszka obecność tzw. uchodźców jest źródłem „bogactwa kulturowego”. Problem w tym, że ci którzy docierają do Europy z Afryki i Bliskiego Wschodu mają niewiele wspólnego z prawdziwymi uchodźcami, co doskonale zostało zobrazowane na poniższym kolażu:

Źródło: PAP, ndie.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przebiśnieg mówi

  Nie dialogować, a nawracać ! Taka jest zasada Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego. W tym wypadku należy słowa papieża, wypowiedziane od siebie – ignorować. Należy się jedynie dziwić, że nie kieruje się nie tylko tradycyjnym nauczaniem Kościoła ale i zdrowym rozsądkiem.

 2. andzia mówi

  Komentarz ze strony prawy.pl : Cudzoziemiec pukający do drzwi to okazja do spotkania z Chrystusem. Tak i dość szybko, jeżeli jesteś na tyle głupi, że mu otworzysz drzwi.

  1. Grzesiek mówi

   Doskonale powiedziane

 3. Waldemar mówi

  Przyjmować, przyjmować, a potem modlić się za ofiary zamachów

 4. Dawid mówi

  Ciekawe czy czytał Biblię i temat o zakwasie w 1 koryntian

 5. Karol mówi

  Franciszek papież,przywódca ciapatych terrorystów albo zwykły idiota bo jego błazeński uśmiech mnie powala…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.