Przemówienie Donalda Trumpa po irańskim ataku na amerykańskie bazy: „Iran musi zrezygnować z ambicji nuklearnych” [WIDEO]

prezydent Donald Trump/ fot. screen
2

Tak długo jak będę prezydentem USA, Iran nie otrzyma pozwolenia na posiadanie broni atomowej – tymi słowami prezydent USA Donald Trump rozpoczął swoje oświadczenie wygłoszone kilkanaście godzin po irańskim ataku rakietowym na amerykańskie bazy w Iraku. – Amerykanie powinni być wdzięczni i szczęśliwi, że żaden Amerykanin nie ucierpiał podczas ataku dokonanego zeszłej nocy przez reżim irański – powiedział Trump i podkreślił, że straty w bazach są nieznaczne. – Nasza wspaniała amerykańska armia jest gotowa na wszystko – podkreślił prezydent USA.

Trump nazwał gen. Solejmaniego „bezwzględnym terrorystą”, który stanowił zagrożenie dla życia wielu Amerykanów i oskarżył go o „podsycanie krwawych wojen w całym regionie”. Podkreślił, że Solejmani odpowiada za śmierć wielu amerykańskich żołnierzy. Stwierdził też, że był on organizatorem niedawnego ataku na ambasadę USA w Bagdadzie. – Planował nowe ataki na amerykańskie cele, ale go powstrzymaliśmy. Ręce Solejmaniego były unurzane zarówno w amerykańskiej, jak i irańskiej krwi. Powinien zostać zabity dawno temu – powiedział Trump.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent USA zapowiedział nałożenie kolejnych sankcji ekonomicznych na Iran. Porozumienie nuklearne, podpisane z Iranem w 2015 roku, nazwał „głupim” i stwierdził, że jego rezultatem był „wzrost wrogości irańskiej” oraz wywoływanie konfliktów w regionie. -Iran musi zrezygnować ze swoich ambicji nuklearnych i zaprzestać wspierania terroryzmu – oświadczył Trump.

Nadszedł czas, aby Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Rosja i  Chiny zrozumiały, w jakiej rzeczywistości żyjemy. Muszą  odejść od tamtego porozumienia z Iranem. Musimy wspólnie pracować nad nowym porozumieniem z Iranem, które uczyni świat bezpieczniejszym i bardziej pokojowym. Musimy zawrzeć porozumienie, które pozwoli Iranowi rozwijać się i kwitnąć oraz korzystać z jego niezwykłego potencjału. Iran może być wielkim państwem – powiedział Trump i zaapelował, aby „cywilizowany świat” wysłał do reżimu irańskiego następujące przesłanie: „Wasza kampania terroru i mordów nie będzie dłużej tolerowana”.

Poproszę NATO o większe zaangażowanie w działania na Bliskim Wschodzie – zapowiedział prezydent Trump. Podkreślił, że USA jest militarną potęgą, ale nie chce używać broni. Przypomniał o zasługach USA w walce z ISIS, które jest wrogiem Iranu.

Zniszczenie ISIS jest dobre dla Iranu i w tej sprawie oraz w innych wspólnych sprawach powinniśmy współpracować. Zwracam się do Irańczyków i do rządzących Iranem: chcemy, żebyście mieli wspaniałą przyszłość, na jaką zasługujecie. Stany Zjednoczone są gotowe żyć w pokoju z każdym, kto go szuka. Niech Bóg błogosławi Amerykę – zakończył Trump.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

PILNE! Ambasador Iranu zapewnia, że określenie „mały, zły kraj” nie dotyczyło Polski

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert B. mówi

    Akurat Iran ma ochotę stać się podnóżkiem Usraela. Może niech się Trump zająknie o broni atomowej bezcennego Izraela…

  2. Robert mówi

    Bart Simpson zaczyna od broni atomowej i ostrzeżenia,potem gładko przechodzi do gen.Solejmaniego że w reakcji łańcuchowej był do unicestwienia bo puszczał bąki w kształcie grzyba atomowego,mówiąc na dodatek jak bardzo wdzięczni mają być Amerykanie,kiedy na Barta zacznie się głosowanie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.