„Prymitywni chuligani!” Doradca prezydenta chwali Ukraińców i wyzywa Polaków, którzy odpalili race na Cmentarzu Orląt Lwowskich

Kibice Śląska Wrocław na Cmentarzy Orląt Lwowskich, 4 listopada 2018 / Fot. Facebook-Wielki Śląsk
9

W ubiegłym tygodniu ukraiński sąd skazał trzech toruńskich studentów na grzywny w wysokości 8,5 tys. hrywien dla każdego (ok. 1100 zł) za odpalenie rac na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ. Dwa tygodnie temu studenci z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka, kręcili etiudę filmową na uczelnię. Przez ten czas, po chwytaniu przez SBU, byli przetrzymywani w areszcie, a przedstawiciel polskiej władzy zamiast interweniować w ich sprawie, pochwalił Ukraińców, a Polaków zmieszał z błotem.

Na niezalezna.pl, w sprawie wypowiedział się dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, były doradca szefa MSZ i obecny koordynator sekcji bezpieczeństwa, obronności i polityki zagranicznej w Narodowej Radzie Rozwoju z powołania prezydenta Andrzeja Dudy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Incydent w relacjach wzajemnych, wywołany przez grupkę źle wychowanych ludzi, pozbawionych wyobraźni, został szczęśliwie zażegnany dzięki staraniom dyplomacji polskiej i rozsądkowi strony ukraińskiej – napisał Żurawski vel Grajewski. Doradca prezydenta odniósł się do akcji kibiców Śląska Wrocław, którzy na początku listopada bieżącego roku w grupie kilkunastu osób odpalili race i rozłożyli transparenty na Cmentarzu Orląt Lwowskich.

PRZECZYTAJ: PILNE! Kibice Śląska oddali hołd Lwowskim Orlętom! Teraz ścigają ich służby i pluje na nich ukraiński IPN. „To jest Lwów, nie Polska” [WIDEO]

Globkurier [CPS] PL

Bezkarność grupy kibiców, nieodróżniających polskiego cmentarza wojennego od stadionu, zachęciła wyżej wspomnianych studentów do pójścia podobną drogą – twierdzi Żurawski vel Grajewski. – Na szczęście tym razem ukraińskie służby porządkowe nie dały się zaskoczyć i osobnicy ci zostali zatrzymani i postawieni w stan oskarżenia – napisał. Aresztując i karząc cmentarnych chuliganów, służby ukraińskie Lwowa i sąd, który rozpatrywał sprawę, wystąpiły w obronie godności miejsca spoczynku Orląt Lwowskich, a jednocześnie wykazały się rozwagą i umiarkowaniem. Jesteśmy im winni jako Polacy wdzięczność i uznanie i za jedno, i za drugie – twierdzi dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski.

Co za obłuda w wykonaniu doradcy prezydenta RP! 4 listopada bieżącego roku w ukraińskim parlamencie Lwowskie Orlęta zostały zwyzywane od „miejskich szumowin”, co z chęcią podchwyciły tamtejsze media. Czy w tej sytuacji polska władza potępiła ukraińskie „chuligaństwo”? Czy wystosowano chociażby notkę dyplomatyczną do ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych z domaganiem się szacunku dla polskich ojców niepodległości? Jak trzeba być załganym, żeby trzymać sztamę z Ukraińcami, którzy polskich studentów potraktowali jak zwykłych zbrodniarzy, potępiać odpalenie rac na polskim cmentarzu, a milczeć, gdy publicznie, w parlamencie i mass mediach Lwowskie Orlęta odżegnywane są od czci i wiary? Stosunki polsko-ukraińskie to obszar kompromitacji naszego państwa.

Źródło informacji: niezalezna.pl, nczas.com

Przeczytaj także:

PILNE! 18-latka jechała na Marsz Niepodległości… Została schwytana i molestowana przez policjantów

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. mm mówi

  znowu kolejna szumowina swinstwo vel chamstwo, zamiast bronić Polaków pluje naŃ dalej niż widzi!!! pchało się toto do TV Republika, łaziło toto tam wiecznie i udawało Polaka az się toto wkręciło do Dudy i teraz moze pluć na Polskę! NA ORLĘTA!!??? TY ŻULU!!!! ORLĘTA NAZYWAJĄ SZUMOWINAMI A TY NIEOGOLONY NIECHLUJU BIERZESZ CIĘZKIE PIENIąDZE Z NASZYCH PODATKÓW I PIER….LISZ MI O WSPANIALEJ POSTAWIE UKROBANDEROWCÓW!!!!! hańba ci utytuowany prostaku !!!

 2. ptak mówi

  Matka nie mogła się zdecydować kto jest ojcem – Żurawski czy Grajewski.

  1. OZ mówi

   z Żurawskiego Grajewskiego po-zostało “vel” – i jest taka firma produkująca lakier do włosów nazywa się tak jakoś well czy wella ?

  2. michał mówi

   pewnie Żulewski vel ch…jewski

 3. zyz mówi

  Ten gostek: “dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, były doradca szefa MSZ i obecny koordynator sekcji bezpieczeństwa, obronności i polityki zagranicznej w Narodowej Radzie Rozwoju z powołania prezydenta Andrzeja Dudy” – ZAWSZE był za UKR-ami!!

 4. sten mówi

  kundel PISowski napisał rozprawke …. o Patriotyźmie Jagielońskim ?! Nosi wąs sarmacki polak patryjota z dziada pradziada pełną gębą a CO , Może i chłopaków poniosła fantazja z patriotycznego uniesienia , może , ale z serca , z głebi Polskiej Duszy, czy narobili bydła -Nie. Jak młodzi żydzi w Auschwitz robią sobie dyskoteke to żaden żyd na świecie nawet nie zająknie się na ten temat !!! Ale ten przdupas musiał dokopać międzynarodowo publicznie . polak który powinien bronić szczególnie naszych na zewnątrz , jak ojciec synów . Gdy nawet przekroczą norme to opier….li ale w zaciszu czterech ścian ! Kundlu jeden ,,VEL,, tacy jak ty depczą honor Polski . W nagrode dostaniesz tłuściejszą kość i radosny uśmiech banderowców za wyręczanie ich .
  Ci sarmaci na których snobujesz się kazali by cie porządnie wybatożyć .

 5. George mówi

  Ludziska! Bez przesadyzmu. Cmentarze nie są miejscem gdzie odpala się race. Ci studenci to chyba jakieś matoły, że tego nie rozumieją.

 6. Janusz I mówi

  Jako pisowiec zgadzam się z Grajewskim. Uważam odpalanie rac w marszach czy na cmentarzu za przejaw głupoty. To, że są studentami, nie świadczy o ich mądrości. W lesie neohitlerowcy też kręcili etiudę.

  1. XL mówi

   Neohitlerowcy z TVN!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.