Prowokacja ukraińskiego “obrońcy demokracji”: „Państwo Polskie oraz Naród Polski są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej”

Igor Isajew/ fot. facebook
25

Igor Isajew, ukraiński dziennikarz powiązany ze Związkiem Ukraińców w Polsce, który za pomocą przypinek z napisem „PiS, idź w ch…j” lansował „ukraińską soft power” podczas protestów przeciw reformie sądownictwa i aktywnie włączał się w popieranie demonstracji antyrządowych po wygranej Prawa i Sprawiedliwości, przygotował nową prowokację. Tym razem już nie tylko PiS znalazł się na jego celowniku, ale cały naród polski.

„Biorąc pod uwagę fakt, że od dzisiaj obowiązuje nowelizacja ustawy o IPN, publicznie oświadczam, że Państwo Polskie oraz Naród Polski są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej, bo do dzisiaj hołubią tych, którzy naśladują ideologię faszystowską; bo do dzisiaj w propagowaniu ideologii totalitarnej jest mocne odwołanie się do pojęcia „naród” i „Polacy”; bo do dzisiaj polskie organizacje faszystowskie skromnie nazywają się „narodowymi”. W ten sposób świadomie naruszam art. 55a nowej ustawy o IPN. I chyba moi uważni czytelnicy już wiedzą, gdzie to mają zgłosić” – napisał Isajew na facebooku odnosząc się do marszów upamiętniających Żołnierzy Wyklętych w ich święto 1 marca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasz komentarz: Nie ma dla nas żadnego znaczenia, jakiej narodowości osoby szkalują Państwo Polskie i Naród Polski przypisując im współodpowiedzialność za zbrodnie III Rzeszy. Bez względu na to, czy robi to Polak, Ukrainiec, Żyd, czy Argentyńczyk, mamy dla takiej osoby jedną odpowiedź: Łżesz jak bura suka, gówniarzu.

Warto jednak zadać pytanie, dlaczego Isajew poważył się na tę prowokację. On naprawdę chce trafić przed sąd i zostać męczennikiem w „obronie demokracji”. I może dobrze byłoby, gdyby odpowiedzią na tę prowokację był wyrok. I to wysoki. Będzie wycie? Będzie. Trudno. Jeżeli Isajew myśli, że „obrona demokracji” polega na szkalowaniu Polaków, to prokuratura i sąd powinny wyprowadzić go z błędu. Tolerancja dla takich „demokratów” ma swoje granice. Isajew właśnie je przekroczył.

Z ostatniej chwili

Prowokacji ciąg dalszy. Isajew sam na siebie złożył doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wyjaśniając, że jego działanie jest „obywatelskim nieposłuszeństwem”. Zgłoszenie dotyczy jego wypowiedzi podczas demonstracji Obywateli RP, która odbyła się 5 marca.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Każdy rusofob powinien wiedzieć,że całe to kabanów rozpasanie,banderowskie poszczekiwanie,Polski najeżdzanie rozpoczęło się od rozwalenia na atomy kabanlandu przez CIA i sponsorów amerykańskich.Dopóki prezydentem był Janukowycz,a Putin trzymał za ryj knura, ten nie wchodził w szkodę sąsiadowi.

 2. Franio mówi

  Ochotnicy z tych państw służyli w Waffen SS (Albania, Belgia, Wielka Brytania, Bułgaria, Chorwacja, Dania, Indie, Estonia, Węgry, Finlandia, Łotwa, Holandia, Norwegia, Francja, Włochy, UKRAINA (25tyś. OCHOTNIKÓW), Rumunia, Serbia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria). Czy Igorze Isajewiczu widzisz gdzieś na tej liście Polskę? Polska daje Wam, Ukraińcom chleb, wykształcenie, dom, a Wy CHOCHOŁY TAK SIĘ ODWDZIĘCZACIE?!

  1. witek mówi

   jemu o to właśnie chodzi aby utożsamiać go z Ukraińcami i mówić źle o Ukraińcach, na tym polega prowokacja aby wywołać konflikt zastępczy, niech każdy sam odpowiada za swoje czyny

 3. Pan Kracy mówi

  „do dzisiaj hołubią tych, którzy naśladują ideologię faszystowską; bo do dzisiaj w propagowaniu ideologii totalitarnej jest mocne odwołanie się do pojęcia naród i Polacy”
  A jak „wiadomo”, hołubienie jest nawet wskazane w przypadku jednego narodu wybranego. Hołubienie innych – nielzia, no i faszyzm…

 4. michu mówi

  Prowokator jest taki odważny bo lży łagodnych i dobrodusznych Polaków. Ma świadomość bezkarności. Inni tacy dobrzy i łagodni nie są każdy podły człowiek wie z kogo może bezkarnie i „odważnie” szydzić.

  1. Hammurabi mówi

   Polacy są dobroduszni – fakt. Polacy wiele wybaczają. Zbyt wiele wybaczają. Jednak są pewne granice, poza którymi mogą się zachować jak należy.
   I nie myślę tu o daniu w przysłowiowy ryj, bo to zbyt mało. To może zrobić każdy.
   Naruszanie granic naszej tolerancji powinno zaowocować i zaowocuje zjednoczeniem Polaków. A wówczas…

  2. michu mówi

   Na pewno powinno….

 5. Robert B. mówi

  Jeżeli rząd jeździ się tłumaczyć przed państwem położonym na pasemku ziemi na Bliskim Wschodzie, a starszy sierżant sztabowy tamtejszej armii jest aniołem stróżem naszego premiera, to nie dziwota, że taka Ukraina, czy ostatnio nawet Białoruś, zachowują się w stosunku do nas mocarstwowo…

  1. Teresa mówi

   Za PO klęczeliśmy,za PIS mieliśmy wstać z kolan,ale okazało się że nie tylko że nie wstaliśmy,ale lezymy na łopatkach i kwiczymy.Pogratulować

 6. Teresa mówi

  I myśmy jeszcze podali rękę tym ukraińskim oszczercom,kiedy Putin im kurek z gazem zakręcił.Trzeba było powiedzieć:Ukraińcy,ściągać gacie i pierdzieć,to będziecie mieli gaz.Wcześniej jakaś pożyczka była,wspieranie na Majdanie.I co dostajemy w zamian?Ekshumacje na Wołynie nie,Stiepan Bandera bohaterem narodowym Ukrainy,my odpowiadamy za zbrodnie hitlerowskie,a we Lwowie i Hucie Pieniackiej występy banderowców.Dziękujemy wam Ukraińcy.

 7. Teresa mówi

  Czy ten Pan Igor jest jeszcze w Polsce?Powinien zostać odstawiony do granicy i pożegnany.

 8. goj mówi

  Kurwa, wprowadźmy w końcu ten faszyzm i ukarzmy te śmieci ludzkie. Jak tak chcą tego faszyzmu, to będą mieli faszyzm, narodowy. Nigdy tego ustroju nie popierałem, ale dziś wydaje mi się jedyną rozsądną drogą i najmniejszym złem

  1. witek mówi

   nie podniecaj się bo o to im chodzi, ta propaganda działa na Ciebie?

  1. michu mówi

   Jak ich pokonamy to nam zapłacą 🙂

 9. Piotr mówi

  PIS nas sprzedał!!!! Polska nie ma szczęścia do polityków – idziemy w kolejny rozbiór. Stwórzmy powszechne ruszenie Narodowe zanim będzie za późno, niech zobaczą kto jest suwerenem, z kogo ściągają podatki, kto ich karmi, kto wymaga. Jako Polak czuję się upokorzony przez PIS przez Żydów przez USA. Jestem w swoim domu krwią moich przodków odbudowanym do którego z brudnymi buciorami wpycha się każdy cham i twierdzi że to jego. Ku….a mać dość tego!!!!!! Polacy są otwartym narodem ale żydostwo zapomniało chyba o innych naszych cechach

 10. witek mówi

  Należy udowodnić mu że mówi wbrew faktom i skazać na wysoką grzywnę. Jego sprawa tylko może przysłużyć się prawdzie i nie należy się cofać przed bezczelnością tego „dziennikarza”

 11. rychu mówi

  Tosz to żyd a nie ukrainiec zydzi podgrzewaja ukrainska nienawisc do Polakow

  1. Slaw Mak mówi

   Rzecz w tym, że Ukraińcy nie mieli swojej tożsamości narodowej i nie mieli swojego rozumu, tylko niechęć, a raczej wrogość do Polaków. Przez wieki byli podburzani przez rosję do nienawiści – powstańcy, którzy w 1794 zdobyli ambasadę rosyjską znaleźli na to dowody, podczas I wojny Austriacy specjalnie polski Lwów oddali Ukraińcom, aby jątrzyć, przez cały wiek XX specjalnie ZSRR szczuł ich na Polaków, sami ich mordowali straszliwą śmiercią głodową – śmierć milionów Ukraińców. Następnie niemcy znowu szczuli ich na Polaków – chodziło o to, że skoro Polacy obronili Zamojszczyznę przed niemiecką okupacją, to Niemcy dali ukraińcom wolną drogę w mordowaniu Polaków, obiecując im, że te ziemie będą ich. NiIemcy nie mieli na to ochoty – chcieli wytępić Polaków ukraińskimi rękoma! Ukraińcy nie zrozumieli tego, nawet wtedy, gdy było wiadomo, że Bandera był przetrzymywany, jako zakładnik w obozie koncentracyjnym.Teraz kolejna, od wieków antypolska mniejszość szczuje ich na Polaków, tylko, że potem znowu będzie płacz i wzywanie Polaków do ratowania ich przed pogromami, jakie im ukraińcy im zgotowali podczas swoich powstań – np powstania Chmielnickiego. Proszę poczytać też, jakiej narodowości był potwór bestialsko mordujący Polaków w domu kaźni w Rypinie – był Ukraińcem!

 12. d. mówi

  Panstwo Polskie i Naród Polski to jest to samo! Zapamiętaj to sobie banderowcu bez wiedzy i rozumu bo gdybyś je miał to wiedziałbyś, ze Bandera, który podczas rzezi wołyńskiej siedział w więzieniu niemieckim / na co wy ciemny ludzie się powołujecie ochoczo i wybielacie zbrodniarza Banderę/ to kazdy szczegól tej rzezi uprzednio zaplanował i przygotował w kazdym detalu i zlecił swoim bandytom zakapiorom do wykonania! Bandera juz przed wojną przechodził we Włoszech szkolenia u włoskiego zbrodniczego lewactwa komunistycznego jak wykonywac zbrodnie na ludziach z opcji jemu niewygodnej!!

 13. mm mówi

  banderowcy to NIE są Ukraińcy! tak jak komuniści nie są i nigdy nie byli Polakami!! banderowcy i komunisci to ta sama nacja, to samo jakies plemię, judzące zawsze i wszędzie! banderowcy =SS Galizien! Czy w Polsce jakakolwiek organizacja wstąpiła w szeregi SS czy wehrmachtu??? NIGDY!!! tych plemieńców bestialskich można zawsze poznać po wyjątkowym okrucienstwie zbrodni jakich się dopuszczają i bezczeszczeniu zwłok zabitych przez nich ludzi. Mordowanie narodów, społeczeństw im nie wystarcza, muszą jeszcze bestie bezcześcić zwłoki.

 14. Justyna mówi

  Ma racje powinniśmy z KK usunąć artykuły dotyczące karania gwałcicieli, przecież to jest jawne prześladowanie tych osób… jprd… skąd się tacy ludzie biorą?

 15. Feliks mówi

  Za coś takiego jest ograniczenie wolności, grzywna. No i kolejny polonofob do edukacji. Pod nadzorem sądowym rzecz jasna. A potem test z wiedzy, najlepiej pisemny, z pytaniami otwartymi, a jak nie zda, to poszoł won z naszego kraju, swołocz. To zrozumie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.