Protest w Berlinie przeciw ustawie covidowej ograniczającej prawa obywatelskie. Policja użyła armatek wodnych [WIDEO]

protest w Berlinie przeciw ustawie covidowej/ fot. Twitter/Zwischen den Zeilen
19

W środę (18.11.2020) odbył się w Berlinie protest przeciw nowelizacji ustawy o ochronie epidemiologicznej, ograniczającej prawa i wolności obywatelskich w ramach tzw. walki z Covid-19. Nowa wersja ustawy ma zostać uchwalona przez Bundestag i Bundesrat w trybie przyspieszonym. Głównym celem nowelizacji jest zapewnienie prawnego wsparcia dla środków zwalczania pandemii, które do tej pory były wydawane przez rząd rozporządzeniami.

Demonstracja przeciwników ustawy, która – jak twierdzą – doprowadzi do zawieszenia demokracji, odbyła się przed Bundestagiem. Na plakatach zamieszczono hasła: „Łapy precz od naszych swobód”, „Żadnej korona-dyktatury”, „Nie boimy się wirusa, ale waszej polityki”. Mimo pokojowego przebiegu protestu policja użyła armatek wodnych.

Policjanci powalili na ziemię i skuli deputowanego AfD Karstena Hilse, ponieważ nie miał maseczki. Do brutalnej akcji doszło przed wejściem do parlamentu. Policyjni tajniacy zatrzymali też dr Bodo Schiffmanna z obywatelskiego ruchu Querdenken.

Relacja live z protestu.

Źródło informacji: deutschland.de, Twitter

Zobacz też:

„Chcemy mszy”. Francuzi domagają się otwarcia kościołów zamkniętych w ramach lockdownu [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Jan Kowalski mówi

  Brawo Niemcy! Tak trzymać. Trzeba obalić tę żydowską inwazję.

  1. Matka Polka mówi

   JPRDL…. żydowską inwazję…

   Jasiu, ty jesteś naprawdę jeszcze głupszy, niż się początkowo wydawałeś, a wierz mi, że to spore osiągnięcie.

 3. Greg mówi

  Kiedy policja stanie po stronie narodu?

  1. Matka Polka mówi

   Kiedy będzie jeszcze bardziej skutecznie wyłapywać covidiotów, narażających zdrowie i życie innych nieprzestrzeganiem obostrzeń. Niezależnie od tego, czy ktoś to robi w ramach marszu kobiet, niepodległości, czy to zwykły kretyn. W Niemczech sobie, jak widać, radzą.

  2. kici kici KOCUR mówi

   Z tego co widzę to policja, i to nie tylko w Polsce, cały czas stoi po stronie narodu
   -wybranego- cokolwiek miałoby to znaczyć !

   1. Matka Polka mówi

    Ty też, kiciusiu, z tych trzepniętych, wierzących, że epidemia to „spizeg” Sorosa i Rotszylda? Odcinałeś się przecież od świrów w jednej z wypowiedzi.

    1. kici kici KOCUR mówi

     Nie chodzi mi tylko o tę zarazę ale w sumie o wszystko. Najpierw wybieramy mniejsze zło a później dziwimy się że to mniejsze zło leje nas pałami po łbach.
     Ja nie dostałem nigdy bo przecież władza nie zniży się do tego by okładać sympatyczne i miłe kotki. (nie mylić mnie z kotem prezesa)

     1. Matka Polka mówi

      Policja jest od tego, za przeproszeniem, żeby w przypadku kogoś łamiącego prawo, kto jeszcze atakuje policję, jak na Marszu czy wczorajszych manifestacjach, lać pałą lub psikać gazem. Z kwiatkami ma przyjść do chuligana rzucajácego w niego np. kostką brukową i uprzejmie poprosić, by był grzeczny?

 4. Matka Polka mówi

  Niemcy, zorganizowany naród, podejście do epidemii chyba jedno z najbardziej naukowych w Europie (strategia opracowywana przez Instytut Kocha), zorganizowana służba zdrowia – co przekłada się na mniejszą ilość zakażeń i najmniejszą procentowo zgonów. Ale jednak i oni swoich covidiotów mają, głupota ludzka jest bardzo rozpowszechniona.

  1. kici kici KOCUR mówi

   Z przykrością ale jednak muszę się z Tobą zgodzić, Niemcy to naprawdę najbardziej zorganizowany naród i podchodzą do problemu w najbardziej naukowy sposób na świecie. Szczególnie wśród niemieckich uczonych wyróżnić należy profesora Spannera który w/g pani Zofii Nałkowskiej potrafił zrobić coś z niczego. Czyż to miałaś na myśli Droga Matko Polko pisząc swojego wielce cennego posta?
   Dla niezorientowanych dopiszę:
   Niemcy z ludzi pozyskują tanią siłę roboczą, włosy na materace, tłuszcz na mydło, popiół na nawóz.
   I tyle w tym temacie.
   Pozdrawiam
   PS. Dobrze że Niemcy do nas kotów się nie dobrali bo kto by łowił myszy?

   1. Matka Polka mówi

    Wydawało mi się, że jesteś mądrzejszy, drogi kiciusiu. Ale żeby porównywać walkę z covid do Holokaustu, to jednak trzeba być nielekko trzepniętym. Cóż, jak ktoś ma takie skojarzenia, to ciężko jednak z nim poważnie zo poważnych tematach gadać.

    P.S. Z tymi kotami, to się tak bardzo nie ciesz. W Danii koronawirusa u norek wykryli i dobrze się to dla nich nie skończyło.

    1. kici kici KOCUR mówi

     Bardzo mi przykro że Cię zawiodłem i nie dorównuję Ci intelektem.
     Taka mała uwaga to: o ile dobrze pamiętam jeszcze ze szkoły, o holokauście w Medalionach było bardzo mało, więcej o psychologii i mentalności samych Niemców ale cóż ja głupi z takim mądrym człowiekiem jak Ty mogę się spierać.
     Pozdrawiam!

     1. Matka Polka mówi

      No tak, bez wątpienia opowiadania o ludziach, którzy przeżyli Zagładę albo Spannerze produkującym mydło mają z samym Holokaustem niewiele wspólnego.

      A komentowanie wpisu o walce z epidemią tekstem o zbrodniach nazistów jest po prostu głupie i od czapy, tu się nie ma co obrażać na stwierdzenie tego i podsumowanie, że w ten sposób nie pogadamy. Tym bardziej, że ciebie to akurat na pewno stać na więcej, w przeciwieństwie do paru tu komentujących dla których sufitem możliwości intelektualnych jest napisanie o „żydowskich parchach”. Uznajmy, że miałeś wczoraj gorszy dzień.

     2. kici kici KOCUR mówi

      @Matka Polka
      Takie małe uzupełnienie:
      „A komentowanie wpisu o walce z epidemią tekstem o zbrodniach NIEMCÓW”
      Nazywajmy sprawy po imieniu.
      Pozdrawiam

     3. Matka Polka mówi

      @Kici Kici KOCUR

      Ja to bym sugerowała najlepiej mówić „nazistów niemieckich”. Bo jak powiesz „naziści”, to jakiś gamoń nie zrozumie na Zachodzie. A jak powiesz „Niemcy”, to zaraz komuś innemu wszystko w temacie Niemiec będzie się kojarzyło z Zagładą i nie pogadasz na poziomie. I tak źle, i tak niedobrze.

 5. finka mówi

  Duńczycy protrestujący od 10 dni zmusili rząd do wycofania sie z zamordystycznych przepisów covidowych o szczepinieach a to nie koniec protestó, covidowych, barwo, okazuje się, ze od Niemców i Duńczyków możemy uczyc się demokracji.

  1. finka mówi

   Przepraszam za literówki cos mi klawiatura świruje ajk szybko piszę

 6. Ben Gazi mówi

  Do Matki Polki . Pomodl sie o swiatlosc umyslu a niebawem przejzysz na oczy.

  1. Matka Polka mówi

   Wpierw może pomodlę się za ciebie, żebyś „przejrzał” trudne tajniki polskiej ortografii, o światły „intelektualisto”, dobra?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.