Protest rolników w Warszawie: „Mi partia nie jest potrzebna!”. Cóż tam, panie, w polskiej polityce? Podsumowanie dnia (13.07.2018) [WIDEO]

Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno-Ziemniaczanej / Fot. YouTube
15
Prezydent RP Andrzej Duda / Fot. Youtube
Prezydent RP Andrzej Duda / Fot. Youtube

Spór polityczny jest czymś naturalnym i nieuniknionym – stanowi istotę parlamentaryzmu; musi się jednak toczyć w granicach, które zakreśla poczucie odpowiedzialności za Rzeczpospolitą, która nakazuje powszechne respektowanie wyniku wyborów – mówił przed Zgromadzeniem Narodowym Andrzej Duda. Prezydent RP wygłosił dziś orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym zwołanym w związku z obchodami 550-lecia polskiego parlamentaryzmu oraz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzenie odbyło się na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Słów prezydenta nie wysłuchali posłowie i senatorowie PO, PSL i Nowoczesnej, którzy ostentacyjnie, jak rozkapryszone dzieci, opuścili zgromadzenie, jeszcze zanim Duda zabrał głos. Wyglądało to jak infantylny teatrzyk, który sprawił, że opinia w publiczna w Polsce będzie podchodziła z jeszcze większą rezerwą do tego, co czyni opozycja. Zresztą, ciekawy jestem gdzie wszyscy poszli? Może szykują się na totalną libację, jak miało to miejsce dwa miesiące temu? ZOBACZ FILM PONIŻEJ

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziś w południe, mimo potężnej ulewy, do Warszawki zjechali rolnicy z całej Polski. Michał Kołodziejczak, prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej, który ewidentnie rośnie na nowego przywódce polskich rolników, zjednał ze sobą tysiące polskich chłopów, co było widać chociażby podczas dzisiejszej manifestacji. Protest rozpoczął się o 13.00 na Placu Konstytucji w Warszawie. Protestujący przeszli stamtąd przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. W swoich działaniach pominęli Ministerstwo Rolnictwa, bo uznali, że instytucja ta jest na tyle nieudolna, że nie ma powodu, by tam iść. To jak jesteśmy traktowani, jest co najmniej niesprawiedliwe i nieetyczne, że w taki sposób jesteśmy traktowani, gorzej niż bydło – mówił Kołodziejczak, wśród rolników nazywany „nowym Lepperem”. Kiedy zorganizowałem pierwsze spotkanie, otrzymałem telefon w środku nocy: „Nie wolno tego robić, bo to się partii nie spodoba”, a ja sobie myślę: „Takiego faka wam pokażę!”. Mi partia nie jest potrzebna – grzmiał Kołodziejczak. W proteście, na zaproszenie rolników, brał także udział Piotr Rybak, z zawodu rolnik i przedsiębiorca. Dziś rolnicy, ludzie którzy karmią i bronią naród polski muszą walczyć o własne prawa na ulicach. Czy o taką Polskę nasi dziadowie i my wszyscy walczyliśmy? – pytał Rybak. W proteście brało udział przynajmniej kilka tysięcy osób. Rolnicy czują się oszukiwani przez polską władzę od niemal 30 lat. Polscy rolnicy są zmuszani wyrzucać płody polskiej ziemi na kompost, ponieważ mocą decyzji polskiego resortu, faworyzowane są warzywa z zagranicy.

Skoro już przy protestach jesteśmy. Iwona Hartwich, dość nieudolny lider protestów rodziców dzieci niepełnosprawnych, dostała zakaz wstępu do Sejmu. Uczestnicy protestu okupacyjnego z kwietnia i maja zostali objęci zawieszeniem możliwości wejścia na teren Sejmu – poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu, Andrzej Grzegrzółka, który zaznaczył, że takie rozwiązania stosuje się wobec wszystkich, którzy nie przestrzegają porządku w Parlamencie. Zakaz dla Hartwich obowiązuje do 27 maja 2020. Co teraz zrobi Joanna Scheuring-Wielgus, skoro nie będzie miała przy kim lansować się mediach? Już niemal wszyscy wiedzą, że pokazać się wspólnie z Joanką, to tak jakby strzelić sobie politycznego samobója.

Georgette Mosbacher/ fot. twitter
Georgette Mosbacher/ fot. Twitter

Stany Zjednoczone mają nowego ambasadora w Polsce. Jest nią Georgette Mosbacher. Tak, to ta, która stwierdziła, że wzrost antysemityzmu w Europie Wschodniej „został wywołany przez prawo dotyczące Holokaustu, które Polska niedawno uchwaliła”. Poproszona o doprecyzowanie stwierdziła, że będzie współpracować z Polską, aby żadne ustawy nie wywoływały uprzedzeń. – Nietolerancja w jakiejkolwiek formie jest nie do zaakceptowania – tłumaczyła Mosbacher. Wszystko wskazuje na to, że głównym zadaniem Mosbacher będzie „walka z antysemityzmem”. Z pewnością nowa ambasador USA stworzy świetny duet z ambasador Izraela Anną Azari.

Rafał Trzaskowski / Fot. Twitter
Rafał Trzaskowski / Fot. Twitter

Zakonnica weszła na pasy – piszą w Internetach. O co chodzi? W 10. rocznicę śmierci niejakiego Bronisława Geremka, Trzaskowski opublikował wpis, który powoli – zanim jeszcze oficjalny wyścig o fotel prezydenta Warszawy się rozpoczął – rujnuje resztki szans na dobry wynik w wyborach samorządowych. Była już kompromitacja na ławce, na którą na siłę sadzał działaczy młodzieżówki Platformy. Teraz jest snobistyczny wpis, który pozwolę sobie opublikować w całości. Bronisław Geremek uczył mnie Cywilizacji europejskiej w Kolegium Europejskim w Natolinie, po francusku. Był poważny, zadumany i srogi. Dostałem najwyższą notę na roku, bo mój ówczesny francuski nie pozwolił na oratorskie popisy i zmusił do wypowiedzi chłodnej, precyzyjnej i oszczędnej. Profesor lubił konkret. Pamiętam, że referowałem credo Edgara Morina z „Penser l’Europe”. Czułem się, jakbym zdawał egzamin życia u biblijnego patriarchy z obrazów Rembrandta. Książkę zrozumiałem 10 lat później. A kiedy w 2015 roku wręczałem Edgarowi Morinowi nagrodę na szczycie ministrów europejskich Trójkąta Weimarskiego w Paryżu, miałem nieodparte wrażenie, że z obrazów zawieszonych na ścianie pałacu przy Quai d’Orsay spogląda na mnie lekko rozbawiony profesor. A jednak warto było czytać Morina. Z wizerunkiem Trzaskowskiego jest aż tak źle, że nawet redaktorzy z portalu NaTemat.pl nie mogą się nadziwić tym snobistycznym „samobójem”! W tekście pt. „Rafale Trzaskowski, wyłącz Internet i weź się do roboty. Właśnie pokazałeś, dlaczego nie ogarniasz”, Michał Mańkowski napisał: Na początku nie wierzyłem w to, co zobaczyłem. Potem przeczytałem to raz jeszcze i nadal nie uwierzyłem. Rafał Trzaskowski przekonał się dzisiaj, czym jest piątek 13-ego, bo zniechęcił do siebie jakieś sto tysięcy warszawiaków. I pokazał przy okazji, jak bardzo nie rozumie, co się dzieje.

Źródło cytatów i informacji: PAP, wpolityce.pl, YouTube, Twitter, natemat

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Czesław mówi

  W sprawie Trzaskowskiego, zostało zapomniane, ale jak rozpoczęła się majdanowa rebelia na Ukrainie i powstał problem przyjęcia Polaków ze strefy wojennej, to R.Trzaskowski twierdził że nie powinniśmy tego robić (kresy.pl), bo osłabiamy w ten sposób Ukrainę. Taki z niego patriota ale że teraz przyjmujemy Ukraińców pomimo że tam wojna to mu to nie przeszkadza.

 2. Stefan mówi

  Szacunek dla Rolnikow za ich bardzo ciezka prace ale nie doceniana przez zadnego cymbala!!!

 3. Hammurabi mówi

  „Ambasadorowie Stanów Zjednoczonych w Polsce – przedstawiciele dyplomatyczni w randze ambasadora, stojący na czele misji dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych w Polsce, mianowani przez Prezydenta USA, za radą i zgodą Senatu”…
  Inaczej mówiąc ta kobieta jest swoistym memento dla Polski i Polaków, zwłaszcza w kontekście jej wcześniejszych wypowiedzi.
  Może właśnie taka osoba jest potrzebna, by Polacy przejrzeli na oczy?
  Niezrozumiałe jest zaufanie jakim wielu z nas bezkrytycznie obdarza Stany Zjednoczone. Przecież nie kto inny, jak ich prezydent o numerze 32 perfidnie i bandycko sprzedał nas Stalinowi, niczym pojmanego niewolnika na targu, w porozumieniu z inną tłustą kanalią, znaną z namiętności do kubańskich cygar.
  Obecny prezydent o numerze 45 bez drgnienia powieki podpisał rozbójniczą ustawę 447, oraz ostentacyjnie obnosi się ze swoją sympatią do wszystkiego, co żydowskie, Pewnie wielki udział ma w tym jego córka wydana za ortodoksa, może w grę wchodzą jego powiązania biznesowe.
  Jedno jest pewne. Na odwzajemnienie przyjaźni ze strony USA liczyć mogą jedynie kompletni ignoranci i sprzedajni politycy. Polska jest dla Trumpa mizernym pionkiem którego bez cienia żalu poświęci dla interesów, dla swojej polityki a nawet dla zaspokojenia kaprysu Ivanki i zięcia.

  1. Goj mówi

   A ja będę powtarzał do znudzenia: USA i Rosja to tacy sami bandyci i złodzieje – jedyna różnica jest taka, że Rosji jest mniej pedałów.

  2. ZbulwersowanyL mówi

   Prawie wszystkie kraje są pod okupacją żydowską, a na pewno są to Polska, USA, Rosja, Anglia, Francja, Ukraina.

  3. Ada mówi

   Cała moc ze światowej produkcji lichwy . U nas m.in. dalszy jej niezakłócony przepływ ustawowy (bez następczego przepraszania ) zagwarantował „Kwaśniewski”. I z takich to
   ” fabryk ” – można by rzec, że …” wykupują” Polskę, Ukrainę, Amerykę, Słońce i Księżyc itp. okolice.

 4. rychu mówi

  Dajcie se siana z tymi biednymi rolnikami .Ich gospodarstwa sa warte miliony krus, dopłaty z uni , nie badzcie takimi samarytanami. Głosowali na psl w powiatach rzadza .Dzieci na robotach za granica.Radza sobie lepiej niz miastowi .Placa ze ciagniki za 1.5 na kredyt ja na samochod za 40 tys nie moge sobie pozwolic i wziac kredyt.kiełbasa 30 zł ceny warzyw i owocow2krotnie wyzsze jak w zeszłym roku.Jak nie susz to przymrozki jak nie sraczka to urok.

  1. Adam mówi

   lm gorzej w rolnictwie tym gorzej u Ciebie.

  2. Paweł mówi

   Właśnie ceny w sklepach warzyw i owoców są wysokie, a rolnik w skupie dostaje 1/5 a nawet 1/10 sklepowej ceny. Olbrzymie pieniądze zarabiają pośrednicy a nie producenci.

  3. Jacek mówi

   Poj… miastowego Rysia dokumentnie!!!Byłeś chamie kiedyś na wsi i rozmawiałeś z kimkolwiek o rolnictwie??????????Tyle wiesz o tym ile zobaczysz w TVN-nie!!!

  4. rychu mówi

   Małpo w gumofilcach sam jestem ogrodnikiem i wiem co odpierdalacie. walka o piedz ziemi to jest wasz charakter.Zakłamane cwaniaki .Spoldzielczosci nie załozycie bo byscie sie pozagryzali.Radze sobie jak moge ale dziada z siebie nie robie.

 5. julie mówi

  Dzis jest wciaz niedziela . New Jersey , USA. Czas 6:07 po poludniu . A ja czyram wyrywek z „Wykop” . Rolnicy w kraju sa atakowani przez policje za prace w polu ! Za to rzadulek siedzac na laurach oczekuje schlebiania ochami i achami ! A brudzinski w tym tez pomogl jak mniemam ! A co polucha na diszukanua na prywatnym gruncie rolnikow ? ! Brechom ich ludzie , brechom po plecach ! Woooon z zydostwem ! Polska potrafi wyzywic sie sama bez brukelskich ochlapow !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.