Protest przedsiębiorców w Warszawie. Domagają się umorzenia składek ZUS na co najmniej pół roku

protest przedsiębiorców w Warszawie/ fot. screen
2

We wtorek (31.03.2020) odbył się w Warszawie protest przedsiębiorców domagających się m.in. umorzenia składek ZUS na co najmniej pół roku. Kilkadziesiąt samochodów zablokowało centrum miasta jeżdżąc wokół Placu Teatralnego. Następnie protestujący powoli przejechali Marszałkowską w kierunku placu Trzech Krzyży i Alejami Ujazdowskimi pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Policja spisała kilku kierowców.

Jednym z organizatorów protestu jest Paweł Tanajno ubiegający się o urząd prezydenta RP. Protestujący domagali się wprowadzenia przepisów, które w większym stopniu ochronią przedsiębiorców niż zaproponowana przez rząd tarcza antykryzysowa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Chcemy, żeby państwo nam wreszcie pomogło. Mam na utrzymaniu siedmiu pracowników, oni mają rodziny. Nie mamy żadnej pomocy – powiedziała reporterowi RMF FM jedna z uczestniczek protestu, właścicielka restauracji. Powiedziała, że oczekuje morzenia ZUS-u, podatków oraz co najmniej 80 procent dopłat do pensji, ponieważ jej restauracja nie pracuje od trzech tygodni.

W imieniu Konfederacji protest wsparł poseł Grzegorz Braun.

Źródło informacji: rmf24.pl, Twitter, Facebook

Zobacz też:

Tarcza biurokratyczna, a nie pomoc dla przedsiębiorców! Konfederacja ocenia projekt rządowej ustawy antykryzysowej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Tomasz mówi

    Żenada. Jednak sztuka filmowa w wykonaniu pana Grzegorza Brauna stanowi niedościgły pułap dla jego działalności politycznej 🙁

  2. rebih mówi

    I co im to da? ZUS ma wydatki i na pewno ich nie ograniczy, odroczenie płatności to tylko woda na młyn inflacji. A inflacja zeżre ich na śniadanie. Rozumiem ich desperację, ale bez uzasadnionej ekonomicznie produkcji i bez sprzedaży szansa na przetrwanie jest mała.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.