Protasiewicz kpi z Kierwińskiego po bełkotliwym przemówieniu. „Był napruty. To prawdziwy bobas: myśli, że jak zamknie oczy to zniknie”

Marcin Kierwiński
2

Nie milkną echa po żałosnym występie ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka. Zamiast godnej przemowy, Polacy usłyszeli bełkot ministra odpowiedzialnego za pałowanie posłów i rolników niedawno protestujących w Warszawie. Większość społeczeństwa, w tym do niedawna „gruba ryba” PO, Jacek Protasiewicz, nie ma wątpliwości, że Kierwiński był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Sam minister próbuje przekonać, że w trakcie wystąpienia był czysty.

Obejrzyj przemówienie Kierwińskiego:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Marcin Kierwiński, pseudonim, nadany przez Grzegorza Schetynę, „Bobas”,to prawdziwy bobas: myśli,że jak zamknie oczy,to zniknie! – o Kierwińskim pisze Protasiewicz. To jeden z jego wielu komentarzy na występienie Kierwińskiego i umieszczonej przez niego w sieci fotokopii wyciągu z alkomatu, którym – według jego relacji – został przebadany.

Protasiewicz nie ma wątpliwości, że „było pite”. Swoją tezę tłumaczy w następujący sposób.
A więc: 1) byłem jego zastępcą,jako szefa kampanii PO w 2011 [w innym wpisie Protasiewicz poprawił datę na „2015” – przyp. red.], więc spotykaliśmy się codziennie i często. Poznalem go całkiem dobrze. 2) wiem ile i co jest pite w gabinetach rządu PO,a zwłaszcza w willi Premiera na parkowej, na tarasie zwanym pieszczotliwie “Miami”. Wiem też, jak dużo tam (i w KPRM) się piijało. Podsumowując: Marcin Kierwiński wczoraj był napruty,jak Messerschmidt. Gadanie o problemach technicznych, to ściema dla maluczkich,jak niegdyś o słynnym dziadku – czytamy (zachowaliśmy pisownię oryginalną).

Co ciekawe, Protasiewicz, do niedawna jeden z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej, w swoich wpisach niedwuznacznie zasugerował, że jego partia zlecała morderstwa, maskowane potem jako samobójstwa („seryjni samobójcy”). Także tą sprawą, w suwerennym państwie, powinny zająć się niezależne organy ścigania.

Warto również zauważyć, że wyciąg z alkomatu pozostawia wiele do życzenia, co wypunktował Leon Mazur, prezes Korony Młodych w Rzeszowie.
Ten dokument jest bardzo zaskakujący. Nikt się pod nim nie podpisał, czyli nikt nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Z jego treści wynika, iż: Badanie zostało wykonane na Policji zlokalizowanej w Kierwiński; Badano człowieka o nazwisku „Marcin”; Jego imię to „22.08.1976 r.”; Pan/i „22.08.1976 r. Marcin” nie podał swoje daty urodzenia; Pan/i „22.08.1976 r. Marcin” wydmuchał 0,00% o oraz Aspirant Ewę Burnett. Czy ten dokument może być traktowany poważnie? – czytamy.

Dziś (6.05.2024 r.) Kierwiński był gościem Radia Zet, gdzie twierdził, że będzie pozywał tych, którzy publicznie stwierdzili, że w trakcie przemówienia był pijany. Wyznał również, że jest w posiadaniu dowodów świadczących o jego „niewinności”.
Zaraz po badaniu alkomatem udałem się do szpitala, żeby pobrać sobie krew na obecność alkoholu. Wynik jest 0,0. Mam epikryzę wypisową, bo zgłaszam się w oczywisty sposób na SOR w takich sytuacjach – ujawnił Marcin Kierwiński na antenie Radia Zet. Minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnił, że choć nie jest abstynentem, to bardzo rzadko pije alkohol. Był jakiś problem z nagłośnieniem i straszny pogłos. Proszę zwrócić uwagę, że mówiący po mnie Waldemar Pawlak zatykał ucho od strony, gdzie było nagłośnienie, bo sam mówił o tym, że ten pogłos był nie do zniesienia – mówił Marcin Kierwiński podczas porannej rozmowy.

Przeczytaj także:

Niemcy odpowiedzą przed Trybunałem Sprawiedliwości za wspieranie żydowskiego ludobójstwa na Palestyńczykach!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Boleslaw mówi

    Qurwy antypolskie, polskojęzyczni zydzi –niszcza i ośmieszają Polaków I Polskę!

  2. Flex mówi

    Wśród strażaków nie wypadało odmówić udziału w akcji gaszenia pragnienia. A może jeszcze ktoś mu pigułkę gwałtu dorzucił 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.