Prokuratura przywołana do porządku? Wznawia „przedwcześnie umorzone dochodzenie” w sprawie „tęczowej Madonny”

2

Kilka dni temu informowaliśmy państwa o skandalicznej decyzji częstochowskiej Prokuratury Okręgowej, która uznała, że osoby, które podczas czerwcowego marszu LGBT w Częstochowie niosły wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą, nie dopuściły się przestępstwa obrazy uczuć religijnych. Prokuratura zmieniła zdanie i mówi o „przedwcześnie umorzonym dochodzeniu”. Czyżby interweniowały wyższe instancje?

W sprawie „tęczowej Madonny” do częstochowskiej prokuratury wpłynęło kilka zawiadomień, w których przywołano art. 196 k.k. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – czytamy w kodeksie karnym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ: NASZ WYWIAD! „Arabski lekarz” do Polki: „Obciągniesz mi. Poparz sobie ryj kwasem”. Odpowiedziała i została zaszczuta przez OMZRiK i Wyborczą

Nie ma wątpliwości, że umieszczenie tęczowej aureoli nad wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej spełnia znamiona czynu zabronionego opisanego w wyżej cytowanym artykule kodeksu karnego. Jeszcze kilka dni temu innego zdania była częstochowska prokuratura twierdząc, że „tęcza”, dziś kojarzona ze środowiskami dewiantów i chrystianofobów, nie znieważa. Dziś prokuratura postanowiła wznowić „przedwcześnie umorzone śledztwo”. W rozmowie z portalem onet.pl swoją decyzję argumentuje koniecznością „ustalenia innych osób, które mogą być pokrzywdzone w tej sprawie” oraz zasięgnięcia opinii biegłego w zakresie symboliki, aby jednoznacznie wskazać znaczenie tęczowych barw. Prokurator Piotr Wróblewski nie precyzuje jednak kto miałby się podjąć sporządzenia takiej opinii.

Przeczytaj także:

„Bycie pederastą jest dzisiaj jak bycie żydem”. Depenalizacja pedofilii z wykorzystaniem Holocaustu, czyli LGBTQP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. W K mówi

    Temu David Thorstad pomieszało się w głowie, to pewne. Jeżeli ktoś się upiera, że nie mam racji, mogę takiej osobie pokazać, co działo się za okupacji z Polakami czy Żydami, tylko żeby potem nie było do mnie pretensji rodziny tej osoby, prokuratury albo innej policji.

  2. Adam mówi

    W Częstochowie nie ma prokuratury
    Ale zamiast prekuratury jest wesoły domek i tam się wszystko rozstrzyga.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.